طراحی دکوراسیون خاص، یک طراحی کاملا منحصر به فرد مطابق با شخصیت شما !

طراحی دکوراسیون خاص و منحصر به فرد این روزها طرفداران زیادی دارد . بسیاری از افراد تمایل دارند که دکوراسیون خانه خود را به شکلی کاملا منحصر به فرد و شخصی  طراحی کنند و بچینند . البته در این بین بحث هزینه و بودجه هم بسیار مهم است . در این نوع طراحی شخصیت و بنیان طراحی و خانه با ترکیبی از بافت ، رنگ و الگوهای خاص است . ما در این مقاله  راه هایی را به شما پیشنهاد می دهیم که حتی با بودجه کم هم شما می توانید خانه ای با دکوراسیون و طراحی خاص داشته باشید . پس با ما همراه باشید :

1- رنگ کردن کابینت ها

رنگ کردن کابینت ها یکی از راه های مقرون به صرفه و البته بسیار زیبا برای منحصر به فرد کردن طراحی خانه شما است . البته در این راه باید رنگ ها را جسورانه انتخاب کنید . این آخر هفته خصوصا در روزهای پایانی سال و شروع بهار می تواند بهترین فرصت برای این تغییر و تحول باشد . مثلا پیشنهاد ما به شما رنگ کردن کابینت ها با ترکیب رنگ های زرد – بنفش است . یا هر رنگ مکمل و شاد دیگری که  در حال حاضر مورد علاقه شما است .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

2-سایه زدن دیوارها

دیوارها را سایه بزنید و از زیبایی آن لذت ببرید  !  می توانید از بالا به پایین به سمت یک نقطه میانی و کانونی شروع کنید و از رنگ کم رنگ به سمت رنگ پر رنگ حرکت کنید . برای اینکار هم نیاز به حرفه ای بودن نیست . می توانید یک رنگ اصلی انتخاب کنید و سپس به میزان های مساوی شروع به علامت گذاری و تعیین فاصله روی دیوار کنید . بعد از رنگ تیره شروع کنید و سپس با اضافه کردن رنگ سفید رنگ را روشن تر کنید و به فاصله بعدی تعیین شده بزنید و همین کار را تا رسیدن به توناژ بسیار روشن  از رنگ انتخابی ادامه بدهید . شاید یکی از بهترین رنگ ها برای اینکار آبی اقیانوسی باشد .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

 

3-  ترکیب هنر و چیزهای عجیب و غریب !

سبک منحصر به فرد ،شخصی و خاص در طراحی دکوراسیون خانه این امکان را به شما میدهد که بتوانید روی هر دیوار داستان و علاقه های خاص خودتان را به بیننده نشان دهید . برای این منظور می توانید از ترکیب عکس های شخصی با آیینه های زیبا ، تابلوهای ارزان قیمت ، نقشه های سفر ، نقشه پروژه های شخصی و چیزهای زیبا و عجیب و غریب دیگر استفاده کنید .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

 

4- رنگ کردن کف و سقف

هیچ چیزی بیشتر از انتخاب رنگ های خاص و مورد علاقه نمی تواند فضای خانه را برای بیننده منحصر به فرد و شخصی کند . پس بهتر است شروع کنید ! می توانید از دو رنگ کاملا متضاد برای سقف و کف استفاده کنید . رنگ زدن به صورت تخت و صاف در کنار استفاده از رنگ های تند به روش قدیمی می تواند منجر به کاهش انعکاس نور شود و در نتیجه باعث کوچک دیده شدن فضا می شود . اما استفاده از بافت های زیبا در کار رنگ و بافت دادن به رنگ یا استفاده از فرش های مخمل خواب دار یا مبلمان و پرده مناسب باعث شکسته شدن رنگ می شود.

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

5- یک دشت زیبا روی دیوار !

کی گفته که حتما باید یک دیوار با  رنگ ساده رنگ شود ؟ چرا خیلی از ما این مساله را به عنوان یک قانون پذیرفتیم ؟ بیاید اینبار این طرح را امتحان کنید . یک دیوار خانه را انتخاب کنید و بعدزمینه را به رنگ یک دشت سبز و زیبا  رنگ کنید . برای ایجاد بافت در رنگ می توانید از یک اسفنج استفاده کنید . بعد در روی دیوار قطعات بامبو یا چوب های خشک استفاده کنید.  البته می توانید یک صندلی چوبی تخم مرغی هم از سقف آویزان کنید .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

6- کاغذ دیواری با طراحی خودتان بسازید

برای خاص و منحصر به فرد شدن سبک خانه تان می توانید در کنار کاغذ دیواری هایی که در بازار موجود است . از کاغذهای مخصوص ساخته خودتان استفاده کنید . برای اینکار می توانید ازکاغذهای ساده دیواری یا کاغذهای مخصوص استفاده کنید و طرح مورد نظرتان را روی آنها پرینت کنید . خصوصا تنه درخت یا منظره های طبیعی برای اینکار بسیار مناسب است .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

7- بازیگوشی در طراحی خانه !

بازیگوش یکی از راههای خاص کردن خانه تان است . اگر از این روش استفاده نکنید احتمالا خانه تان به شدت سنتی میشود . اینبار دیوار صورتی در کنار وسایل چوبی یا میز بیلیارد زیبا را در اتاق نشیمن استفاده کنید .اگر شما ذهن خودتان را آزاد بگذارید قطعا طرح های بهتر و خاص تری به ذهنتان می رسد .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

 

8- Embrace Futurism

Futurism یک جنبش در هنر ایتالیا در قرن 20 بود . سرعت ، فناوری و هرچیزی که جدید بود و در این بازی طراحی شرکت می کرد به  زیبا و مدرن شدن  سبک فیوچریسم کمک می کرد . چرا از این تکنیک برای خانه تان استفاده نمی کنید ؟این سبک می تواند یک سبک خاص فانتزی باشد . در کنار فانتزی بودن شاید عجیب و غریب و منحصر به فرد هم هست . هر چیزی که متفاوت باشد می توانید در این طرح استفاده کنید .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

9– چیزهای جدید را امتحان کنید !

حتی اگر علاقه ای به سبک Futurism  ندارید ، چه اشکالی دارد مثلا شومینه را در فضای حمام امتحان کنید ؟  یا هر عنصر دیگری که به صورت روتین و نرمال در جاهای دیگر خانه استفاده میشود می توانید در جاهای جدید امتحان کنید . مطمئن باشید این سبک بسیار هیجان برانگیز است .  با این روش می توانید خانه ای خاص و منحصر به فرد و رویایی داشته باشید .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص

10- دور ه های مختلف را با هم ترکیب کنید

از منابع مختلفی می توانید الهام بگیرید . ولی پیشنهاد می کنیم کاملا آزادانه تصمیم بگیرید بدون احساس هیچ گونه محدودیت و قانونی .مثلا می توانید با تایل های نقاشی شده در اتاق خوابتان یک تکه پازل مدرن بسازید . در کنار آن از یک ظرف عتیقه استفاده کنید . یک صندلی تاشو سنتی را در کنار این طراحی زیبا قرار دهید . در مورد رنگ ها هم می توانید آبی ، سفید و قهوه ای را در کنار هم به کار ببرید .

طراحی دکوراسیون خاص
طراحی دکوراسیون خاص
تحریریه به تام