ایده‌هایی برای استفاده از پرده تزئینی در دکوراسیون منزل

پرده تزیینی چاپی

پرده تزئینی یکی از وسایل چندکاره منزل است که می‌تواند نقش‌های مختلفی را بر عهده داشته باشد. این وسیله علاوه بر این که می‌تواند در رنگ آمیزی و انتخاب دکوراسیون در قسمتهای مختلف منزل ایفای نقش کند، در جلوگیری از تابش مستقیم آفتاب به بخش‌های داخلی منزل و مستهلک شدن آنها در گذر زمان نیز مناسب است. از سوی دیگر شرکت‌های تولید کننده پرده تزئینی به تکنولوژی‌ها و دستگاه‌های جدیدی دست یافته اند که آنها را در تولید محصولاتی با تنوع بیشتر و با رنگ‌های مختلف قادر ساخته است. به همین دلیل شاهد هستیم که در بسیاری از منازل از پرده به عنوان یک بخش اصلی در دکوراسیون استفاده می‌شود و هر کدام از آنها برای این استفاده خود یک دلیل مشخص و واضح عنوان می‌کنند.

در این مطلب قصد داریم ۱۰ ایده‌ی جذاب و دوست داشتنی در استفاده از پرده تزئینی را ذکر کنیم و با نشان دادن تأثیر آنها در دکوراسیون داخلی، نحوه استفاده از آنها را نیز شرح دهیم. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 محصولات پیشنهادی:           

                                 

پرده کتان چاپی

پرده نشیمن

 

استفاده از آویزها در پرده تزئینی با شکل‌های مختلف

آویزها یکی از جذاب‌ترین بخش‌های اضافی است که طراحان دکوراسیون می‌توانند از آن‌ها برای زیباسازی مبلمان و تزیینات منزل استفاده کنند. در مورد پرده تزئینی نیز استفاده از آویزها با رنگ‌های مختلف به نظر ایده جالبی به نظر می‌رسد که انتخاب نوع آنها به سلیقه طراح و رنگ پرده بستگی دارد. در پیشنهاد ما استفاده از آویزهای زرد نئونی به همراه پرده‌های سفید رنگ یک عامل سرگرم کننده و جذاب ایجاد می‌کند.

آویزها در پرده تزئینی

نوارهای رنگی جذاب

باید پذیرفت که نوارهای رنگی می‌توانند روی دیوارها و پرده‌های تزیینی کارهای زیادی انجام دهند و آنها را به شکل‌های مختلفی تحت تأثیر قرار دهند. به همین دلیل شاهد هستیم که اکثر طراحان دکوراسیون داخلی ترجیح می‌دهند که نوارهای رنگی را به شکل‌های مختلف بر روی پرده تزئینی و سایر سرویس مبلمان منزل استفاده کنند. خطوط آبی دریایی بر روی یک پرده سفید نمایی زیبا و روشن به وجود می‌آورد که برای بیننده نیز جذاب به نظر می‌رسد.

نوارهای رنگی جذاب در پرده تزئینی

استفاده از رابط‌های رنگی برای نگه داشتن پرده تزئینی

زمان که در مورد پرده تزئینی برای یک اتاق کوچک دخترانه صحبت می‌کنیم هیچ چیزی به اندازه رنگ‌های صورتی و نارنجی نمی‌تواند جذاب باشد. اگر برای اتصال این پرده‌ها از نوارهای رنگارنگ به رنگ‌های صورتی و نارنجی استفاده کنید و به نوعی خلاقیت ایجاد کنید، می‌توانید طراح موفقی باشید. رنگ دیوار خاکستری روشن به همراه میله‌های سفید رنگ برای تکمیل این رنگ آمیزی مناسب است.

[irp posts=”18946″ name=”17 راهکار عالی برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک”]

 

 

  محصولات پیشنهادی:

 

قیمت پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

پرده‌های توری با الگوهای جدید

یکی از خلاقیت‌هایی که می‌توان در مورد پرده تزئینی ایجاد کنید این است که از پرده‌های توری با الگوهای جدید و متنوع استفاده کنید. برای این کار می‌توانید یک پرده یکنواخت و یک رنگ مناسب انتخاب کنید و به دلخواه خود بخش‌هایی از آن را رنگ آمیزی کنید. اگر می‌خواهید خودتان این کار را انجام دهید، بهتر است از تجهیزاتی استفاده کنید که فاصله خطوط و الگوهای یکسان بوده و طرح تقریباً متوازنی به وجود بیاورید.

پرده تزئینی با الگوی جدید

با استفاده از قلم‌های رنگی الگوهای متنوع ایجاد کنید

امروزه در سطح بازار انواع مختلفی از قلم‌های رنگی وجود دارند که می‌توانید از آنها برای کشیدن الگوهای مختلف بر روی پرده تزئینی استفاده کنید. یکی از اشکال محبوب و بسیار پر کاربرد، شش ضلعی‌ها هستند که ضمن پوشش دادن تمام فضای پرده، نماهای جذابی نیز ایجاد می‌کند. برای این کار از یک قلم نقره‌ای رنگ استفاده کنید و به راحتی الگوهای مختلف را از فروشگاه‌ها تهیه کنید. حتی می‌توانید تنها بخشی از قسمت‌های پایینی پرده را با این اشکال پوشش دهید.

استفاده از قلم رنگی در پرده تزئینی

 

 

محصولات پیشنهادی:

 

پرده-کتان-طرح-شلوغپرده آشپزخانه 

 اضافه کردن نوارهای ضخیم خاکستری رنگ

شاید در نگاه اول استفاده از نوارهای خاکستری و در پرده تزیین یک ایده‌ی جسورانه و سخت به نظر برسد؛ اما طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند که استفاده از این به می‌توانند آنها را در ایجاد الگوهای جدید و منحصر به فرد کمک کند. پرده‌های سفید و روشن با نوارهای پهن خاکستری ایده جذابی است که در اتاق‌های نورگیر مناسب به نظر می‌رسد. ست کردن این پرده سایر تجهیزات منزل کار نسبتاً آسانی است.

نوار ضخیم خاکستری در پرده تزئینی

هماهنگی با سرویس مبلمان

پرده تزئینی در بخش‌های مختلفی از منزل از جمله اتاق نشیمن و اتاق خواب به کار گرفته می‌شود. به احتمال زیاد، احتمال برخورد بین پرده و سرویس مبلمان منزل نیز وجود دارد. به همین دلیل ایجاد هماهنگی بین رنگ طراحی پرده با سرویس مبلمان ایده جالبی است که به زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی کمک می‌کند.

هماهنگی پرده تزئینی با سرویس مبلمان

پرده‌های قهوه‌ای رنگ با الگوهای جدید

کسانی که از پرده تزئینی برای جلوگیری از تابش نور مستقیم آفتاب استفاده می‌کنند، بهتر است پرده‌های قهوه‌ای رنگ را نیز امتحان کنند. پرده‌هایی با رنگ خاکستری و یا قهوه‌ای ملایم در قسمت بیرونی پنجره کمک می‌کند که شدت نور آفتاب کمتر شده و وسایل منزل در معرض نور کمتری قرار داشته باشند. برای زیبایی بیشتر می‌توان نوارهای متنوع در کناره‌های پرده بکار گرفت که به خلاقیت و زیبایی آن کمک می‌کند.

پرده تزئینی ضخیم

 محصولات پیشنهادی:

 

مدل پرده کتان ترک سبز

دسته پرده کتان چاپی

پرده ها را رنگ آمیزی کنید

اکثر کسانی که از پرده تزئینی استفاده می‌کنند ترجیح می‌دهند که آنها را با همان طرح‌هایی که از پیش برای آنها تعیین شده است مورد استفاده قرار دهند. این در حالی است که امکان طراحی و ایجاد خلاقیت برروی این پرده‌ها بسیار زیاد است و طراح این امکان را دارد که از الگوهای متنوع برای دکوراسیون داخلی خود استفاده کند.

استفاده از پرده تزئینی به عنوان حجله تخت خواب

چه کسی می‌گوید که پرده‌ها را فقط باید بر روی پنجره‌ها چسباند؟ اگر می‌خواهید دختر کوچولوی خود را خوشحال کنید و به دنبال ایجاد خلاقیت در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خود هستید، بهتر است از پرده تزئینی به عنوان حجله بر روی تخت خواب استفاده کنید و برای زیبا نشان دادن آن از لوازم تزیینی بیشتری بهره ببرید.

استفاده از پرده تزئینی به عنوان حجله تخت خواب

برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مطالب وب سایت کلینیک ساختمانی به تام مراجعه کنید برای سفارش محصول ما در تماس باشید.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]

tamep2