طراحی دکوراسیون به کمک قاب عکس و نقاشی

طراحی دکوراسیون به کمک قاب عکس و نقاشی

طراحی دکوراسیون به کمک قاب عکس و نقاشی یکی از شیوه‌های رایج برای ایجاد تغییر در زیبایی فضای داخلی ساختمان است و استفاده از آن فقط به منازل مسکونی، و یا هتل و رستوران ختم نمی‌شود و حتی هتل‌ها نیز از این گزینه بهره می‌برند. این شیوه در زیبایی یک ساختمان بسیار مفید است و طراح می‌تواند با تغییرات جزئی و با کمترین زحمت الگوهای مختلفی ایجاد کند. به همین دلیل، از قدیم‌الایام استفاده از قاب عکس و نقاشی در ساختمان‌ها رواج داشته است و تنها تفاوتی که نسبت به قبل ایجاد شده این است که کیفیت طراحی دکوراسیون بالاتر رفته است.

انتخاب قاب عکس و نقاشی و رنگ و طرح آن برای طراحی دکوراسیون بسیار مهم است و طراحان می‌توانند به کمک آنها طراحی سرد یا گرم به منزل خود ببخشند. به‌عنوان‌مثال، برخی از طراحان از تابلوهای رنگی و گرم به همراه رنگ‌های گرم و تیره استفاده می‌کنند و برخی نیز تابلوهای آبی یا سبز کمرنگ را به همراه رنگ سفید به کار می‌برند. استفاده از این گزینه‌ها در طراحی دکوراسیون ساختمان تنوع بالایی دارد و نگران استفاده از آنها نباشید. حتی نحوه چیدمان تابلوهای نقاشی و قاب عکس نیز می‌تواند به شما کمک کند.

در ادامه این مطلب به ذکر چند نکته در مورد طراحی دکوراسیون به کمک قاب عکس و نقاشی خواهیم پرداخت و نمونه‌هایی از آنها را نشان خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

از الگوهای نامنظم برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید!

استفاده از الگوهای نامنظم از قاب عکس، تصاویر هنرمندان، تابلوهای نقاشی و حتی عکس‌های خانوادگی در طراحی دکوراسیون این شانس را به شما می‌دهد که با خیال راحت یک فضای آزاد و غیررسمی ایجاد کنید. توجه داشته باشید که اگر از الگوهای دقیق با اندازه‌های مشخص و تکراری استفاده کنید، در حقیقت این دکور مربوط به شما نخواهد بود و مطمئناً در منازل بسیاری با آنها موجه خواهید شد. یکی از کلیدهای موفقیت در طراحی دکوراسیون این است که چند تابلو یا قاب عکس ساده از طیف‌های مختلف گردآوری کنید و آنها را الگویی نامنظم کنار هم بچینید.

از الگوهای نامنظم برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید!

یکی از اشتباهاتی که طراحان در مورد قاب‌های عکس مرتکب می‌شوند این است که همه اجزا را با هم مطابقت می‌دهند و الگویی کاملاً منظم ایجاد می‌کنند. اگرچه این شیوه از لحاظ زیبایی‌شناختی مناسب است و در اوایل جذاب باشد، اما به‌مرورزمان تکراری شده و چشم به آن عادت خواهد کرد. خوشبختانه قواعد رسمی خیلی کمی برای چینش قاب عکس و تابلو نقاشی وجود دارد و انتخاب رنگ، اندازه و چینش آنها بر عهده خود شما خواهد بود. از آنچه دوست دارید استفاده کنید و بیش از حد نگران نباشید، مطمئناً از نظرهایی که در مورد چینش تابلوها خواهید شنیده متوجه می‌شوید!

الگوی چینش منظم با تابلوهای متفاوت!

اگر به دنبال یک نمای تمیز و کلاسیک هستید و دوست دارید در طراحی دکوراسیون منزل خود از الگوهای منظم استفاده کنید، با دقت فضای مورد نظر را اندازه‌گیری کنید و بر اساس یک الگوی خاص تقسیم‌بندی کنید. الگوهای شبکه‌ای یا جدول مانند برای این مورد بسیار مناسب است و نظم آن تو ذوق نمی‌زند. برای اینکه بتوانید هنر و ذوق خود را بیشتر انجام دهید و از تکراری بودن فرار کنید، تابلوهایی با طرح‌های مختلف و با رنگ‌های نزدیک به هم انتخاب کنید و در این جدول‌ها استفاده کنید.

[irp posts=”16379″ name=”ایده‌هایی برای بهتر کردن دکوراسیون منزل با استفاده از کاغذ دیواری”]

الگوی چینش منظم در طراحی دکوراسیون

سبک‌های ساده و طراحی خلوت!

اگر بخواهید از یک سبک ساده و با کمترین شلوغی در طراحی دکوراسیون استفاده کنید، تابلوهای ساده و با کمترین رنگ بهترین انتخاب هستند. این شیوه چیدمان علاوه بر اینکه الگویی ساده دارند، بسیار زیبا هستند و حتی می‌توانند در کنار یک نقطه کانونی به کار برده شوند. توجه داشته باشید که این قاب‌ها یا تابلوها بهتر است که از طرح‌های مرتبط با هم بهره ببرند. به‌عنوان‌مثال، نقشه کشور یا جهان یا حتی یک کوهستان را به چند بخش تقسیم کنید و از آنها در تابلو استفاده کنید. نحوه قرار گرفتن یکسان این تابلوها و همچنین فاصله آنها از هم در زیبایی این دکور بسیار مهم است.

سبک ساده در طراحی دکوراسیون

نمایشگاه‌های هنری را دست کم نگیرید!

اگر تاکنون به یک نمایشگاه هنری رفته باشید، یا حتی از یک گالری معمولی دیدن کرده باشید، متوجه خواهید شد که الگوی چیدمان آنها بر اساس یک سری الگوی خاص صورت گرفته است که اتفاقاً برای بازدیدکنندگان نیز جالب هستند. شما نیز می‌توانید از همین الگو برای طراحی دکوراسیون منزل خود استفاده کنید. در این نمایشگاه‌ها سعی شده است که کمترین نظم ممکن استفاده شود و در عوض از قاب‌های با اشکال مختلف استفاده شود. شما نیز می‌توانید از این ایده برای عکس‌های خانوادگی و قدیمی استفاده کنید. بخش خاصی از دیوار را به صورت یک قاب بزرگ با گچ‌بری فراهم کنید و قاب عکس و تابلوهای نقاشی با قاب‌های مختلف را روی این قاب نصب کنید. ایجاد این قاب گچی در نقطه کانونی منزل باعث می‌شود توجه افراد بیشتری به قاب‌ها جلب شود و طراحی دکوراسیون منزل خود را منحصربه‌فرد کنید.

الگوی نمایشگاه هنری در طراحی دکوراسیون

اگر دیوار منزل شما کوتاه باشد!

یکی از مشکلاتی که اکثر خانه‌های آپارتمانی با آن مواجه هستند، کوتاه بودن دیوارها است و فرصت استفاده از الگوی نمایشگاه‌های هنری را از آنها می‌گیرد و حتی ممکن است جای مناسبی برای استفاده از قاب عکس و تابلو نقاشی در طراحی دکوراسیون خود پیدا نکنند. نگران نباشید! برای استفاده از این گزینه می‌توانید به قسمت بالای دیوار متکی شوید. برای استفاده از این الگو می‌توانید بخشی از قسمت بالایی دیوار را به صورت یک قاب گچ‌بری کنید و از رنگی متفاوت از رنگ دیوار استفاده کنید. برای این شیوه باید قاب‌های عکس را به صورت منظم و با فاصله مشخص از هم نصب کنید. این الگو برای اتاق بچه ایده آل است.

[irp posts=”16872″ name=”برای طراحی دکوراسیون منزل، چه رنگی با رنگ قهوه‌ای همخوانی دارد”]

دیوار کوتاه در طراحی دکوراسیون

شیوه‌های مختلفی برای طراحی دکوراسیون منزل و طراحی دکوراسیون فضاهای کوچک وجود دارد که اجرای آنها به سلیقه صاحب‌خانه بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید و الگوهای مختلف را در قسمت دکوراسیون داخلی ببینید.


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2