آجر هاي خنک كننده گامی نو در کاهش مصرف انرژی

آجر

آجر خنك كننده، نوعی بلوک سرامیکی یا همان آجر رسی است که بر خلاف آجرهای سفالی سنتی از شکل نامنظمی برخوردار است. سطح مقطع نا منظم اين آجرها امکان عبور و گردش هوا از سطح آن را امكان پذير مي كند.

 

با گسترش صنعت ساختمان سازي و پيشرفت علم و تكنولوژي، همواره شاهد محصولات و اختراعات جديد هستيم. يكي از مهم ترين عناصر در يك ساختمان، هواي داخل آن است.

کاهش مصرف انرژی با جدیدترین نوع آجر

با توجه به اينكه ايجاد درجه حرارت مناسب در فضاي داخلي ساختمان  همواره انرژي بر است، بسياري از پژوهشگران و طراحان به دنبال راهي براي ايجاد هواي مناسب در ساختمان همراه با مصرف كمتر انرژي هستند.آجرهاي خنك كننده يكي از اين تلاش ها مي باشد.

آجرهاي خنك كننده يك طرح جديد است كه با بهره گيري از تكنولوژي پرينتر هاي سه بعدي ساخته مي شود. این آجرها قدرت کاهش دمایی خوبي دارند. این آجرها دارای منافذی هستند که اجازه می دهد هوا به راحتی در میان آن حرکت کند.

آجر
آجر

اگر شما روی این آجرها آب بریزید با هوای در حال جریان ترکیب شده و تبدیل به سامانه خنک  کننده خواهد شد. استفاده از این آجر های جدید موجب خواهد شد تا دمای خانه از طریق دیوارها کم شود.

در فصل های سرد سال نيز با نریختن آب روی دیوار می توانید خانه را گرم و مطلوب نگه دارید. اين آجرها داراي مزاياي زيادي هستند مانند: كاهش استفاده از تهويه هاي انرژي بر و در نتيجه صرفه جويي در مصرف انرژي و هزينه آن، عدم نياز به فرآيند هاي زيبا سازي مانند آن چيزي كه براي آجر هاي سنتي انجام مي شود، نصب و چيدمان آنها بر خلاف آجرهاي سنتي بسيار راحت است، بر خلاف آجرهاي سنتي داراي ابعاد كاملا يكسان بوده و ديگر نيازي به تغيير در ابعاد آن براي چيدن روي هم نيست، ملات ريزي روي آن بسيار راحت است چرا كه به صورت كاملا منظم چيده شده اند و روي هم قرار گرفته اند.

تحریریه به تام