راهنمای نصب فلاش تانک توکار

راهنمای نصب فلاش تانک توکار

در مطالب قبلی، به معرفی فلاش تانک توکار و انواع مختلف آنها پرداختیم نمونه‌های مختلفی از آن را در فروشگاه کلینیک ساختمانی به تام به نمایش گذاشتیم. با توجه به اینکه این فلاش تانک ها  تقریباً جدید هستند و نحوه استفاده از آنها برای بسیاری از افراد به طور کامل شناخته شده نیست، در این مطلب قصد دارم نحوه نصب فلاش تانک روکار را با جزئیات کامل و به صورت دقیق با رسم شکل به شما نشان دهم. امیدوارم که با دیدن این آموزش، توانایی نصب فلاش تانک توکار خود را داشته باشید.

توجه کنید که برای این کار، نیازی به تجهیزات پیشرفته و ابزارهای سنگین ندارید و به چند ابزار معمولی نیاز خواهید داشت که همراه با مراحل به شما خواهم گفت.

نمای اولیه از نصب فلاش تانک توکار

توجه داشته باشید که فلاش تانک مورد بحث در این مطلب به صورت توکار نصب می‌شود و قرار است که در مراحل بعدی بر روی آن یک لایه آجر یا کاشی و سرامیک قرار گیرد.همانطور که در این تصویر می بینید، در نهایت باید به ساختاری برسید که امکان پوشش دادن کامل آن توسط کاشی و سرامیک فراهم باشد.

نمای اولیه از نصب فلاش تانک توکار

خارج کردن فلاش تانک و نحوه چیدن قطعات آن

گام اولیه در نصب فلاش تانک توکار این است که آن را از کارتون خارج کرده و قسمت های مختلف آن را با توجه به محل قرارگیری آنها تنظیم کنید. اگر می توانید کاتالوگ دستگاه را بخوانید، کار راحت تری دارید؛ اما برای راحتی کار شما، در این تصویر نحوه قرارگیری بخش‌های مختلف فلاش تانک مشخص شده است.

خارج کردن قطعات در نصب فلاش تانک توکار

آماده سازی سیستم ورودی و خروجی فلاش تانک

زمانی که فلاش تانک را از کارتون خارج می کنید، یک درپوش پلاستیکی برای سیستم ورودی آب به آن در نظر گرفته شده است که باید مطابق با تصویر درپوش آن  را بردارید.این  مرحله چندان سخت نیست و فقط باید مواظب گیره های فلاش تانک باشید.

آماده سازی سیستم ورودی در نصب فلاش تانک توکار

نصب روپوش اولیه به صورت کشویی

در مرحله بعد نوبت به نصب محل اصلی قرارگیری شیر ورودی فلاش تانک می‌رسد که به صورت کشویی بوده و از پایین به سمت بالا نصب می شود. کشویی بودن و نداشتن پیچ، کمک می کند که به راحتی این قسمت را نصب کنید. فقط توجه داشته باشید که گیره های نگهدارنده آن را نشکنید.

نصب روپوش اولیه در نصب فلاش تانک توکار

نصب پایه های فلاش تانک توکار

نصب فلاش تانک توکار معمولاً به صورتی انجام می‌گیرد که با ارتفاع مشخصی نسبت به زمین قرار گرفته و امکان تخلیه آب با شدت بالا را فراهم می کند. بنابراین لازم است که پایه های فلاش تانک را به صورت جداگانه نصب کنید.

نصب فلاش پایه ها در نصب فلاش تانک توکار

 

برای نصب پایه ها، دو محل مشخص در نظر گرفته شده است که با اهرم های فلزی نگه داشته می شوند.نگهداری این  پایه ها به کمک پیچ میسر می‌شود و باید از آچار مطابق با اندازه آنها استفاده کنید.

[irp posts=”22340″ name=”فلاش تانک و انواع آنها”]

نحوه بستن پیچ پایه در نصب فلاش تانک روکار

نصب سیستم خروجی و تخلیه فلاش تانک

سیستم نگهدارنده خروجی و تخلیه فلاش تانک در قسمت پایینی آن قرار می گیرد و از پلاستیک ساخته شده است. این سیستم دقیقاً در پایین لوله تخلیه آن قرار می‌گیرد و نصب آن نیز به صورت چرخشی یا فشاری است.

نصب سیستم خروجی در نصب فلاش تانک توکار

پس از نصب قسمت های مختلف سیستم تخلیه؛ باید نحوه قرارگیری قسمتهای مختلف آن مانند تصویر نشان داده شده باشد. این قسمت ها به صورت فشاری نصب می‌شوند و تنها برای دستگیری آنها باید از چسب ‏pvc استفاده کنید.

نحوه قرارگیری بخشهای خروجی در نصب فلاش تانک روکار

کندن قسمت پایینی دیوار برای قرار دادن سیستم تخلیه فلاش تانک

نصب فلاش تانک توکار بر روی دیوار یک مرحله سخت دارد و آن هم کندن دیوار از ناحیه قسمت پایینی فلاش تانک است که محل قرارگیری سیستم تخلیه آن است. این قسمت از دیوار باید با عمق ۱ تا ۲ سانتیمتر کنده شود تا فلاش تانک به طور کامل به دیوار بچسبد.

کندن قسمت پایین دیوار در نصب فلاش تانک روکار

پس از کندن دیوار، می توانید با واشر لاستیکی فلاش تانک عمق مناسب آن را امتحان کنید. این واشر به رنگ سیاه دیده می شود و نحوه قرار گیری آن به مانند تصویر زیر است که درنهایت لوله تخلیه فلاش تانک بر روی آن قرار می گیرد.

استفاده از واشر پلاستیکی در نصب فلاش تانک روکار

استفاده از سانتی متر و تراز معمولی برای تنظیم ارتفاع و نحوه قرارگیری

نصب فلاش تانک توکار به دقت بالایی نیاز دارد و باید ارتفاع مناسب و نحوه قرارگیری آن را مد نظر قرار دهید. با توجه به ارتفاع پیشنهاد شده در کاتالوگ دستگاه، با استفاده از ابزار متر معمولی، ارتفاع آن را اندازه گیری کنید.

تنظیم ارتفاع در نصب فلاش تانک روکار

از یک تراز معماری معمولی نیز برای تنظیم قرار گیری فلاش تانک توکار از لحاظ افقی و عمودی استفاده کنید. توجه داشته باشید که فلاش تانک نصب شده در نهایت نباید به هیچ کدام از سمت های ذکر شده انحراف داشته باشد.

تراز کردن در نصب فلاش تانک روکار

استفاده از دریل برای سوراخ کردن دیوار و نصب فلاش تانک توکار

زمانی که نحوه قرارگیری و نصب فلاش تانک توکار را به صورت آزمایشی بررسی می‌کنید، با استفاده از یک مداد محل قرار گیری پیچ ها و رول پلاک را مشخص کنید و سپس با استفاده از یک دریل معمولی، سوراخ هایی با توجه به اندازه پیچ ها ایجاد کنید.

استفاده از دریل در نصب فلاش تانک روکار

سپس فلاش تانک را به محل مورد نظر انتقال دهید و محل قرارگیری سوراخ ها را امتحان کنید. در این مرحله، با قراردادن رول پلاک در سوراخ و سپس بستن پیچ ها و محکم کردن دستگاه، عملاً بخش مکانیکی و مهم نصب فلاش تانک توکار را به پایان رسانده اید.

بستن پیچ ها در نصب فلاش تانک روکار

نصب سیستم تامین آب فلاش تانک و شیرهای ورودی آن

مرحله مهم دیگر، نصب سیستم تامین آب فلاش تانک است که معمولاً توسط شرکت‌های سازنده به همراه دستگاه عرضه می‌شود. این سیستم یک شیر معمولی است که به جریان آب ورودی نصب می‌شود و باز و بسته کردن آن اختیاری است. با توجه به تصویر، طوری سیستم ورودی آب را نصب کنید که در مسیر قرارگیری کلیدهای نهایی مشکل ساز نشود.

نصب سیستم آبرسانی در نصب فلاش تانک روکار

کشیدن دیوار در اطراف فلاش تانک

از لحاظ استاندارد ضخامت فلاش تانک توکار به همراه متعلقات آن حدود ۸ سانتیمتر است که شما نیز باید به همین اندازه با استفاده از دیوار، اطراف آن را بپوشانید. توجه داشته باشید که فضای داخلی و قطعات فلاش تانک باید خالی بمانند که در تعمیرات احتمالی مشکل ساز نشود. همچنین نباید دیوار شما سطح فلاش تانک توکار را بپوشاند.

کشیدن دیوار در نصب فلاش تانک روکار

بریدن قسمتهای اضافی و تنظیم آن با توجه به دیوار

پس از قرار دادن کاشی و سرامیک، یا هر حفاظ دیگری برای دیوار، در این مرحله باید به سراغ سیستم ورودی آب فلاش تانک بروید و قسمتهای اضافی آن را با استفاده از ابزارهای برشی تیز ببرید. البته اندازه این قسمت به ضخامت کاشی و سرامیک به شما بستگی دارد و ممکن است در برخی موارد نیازی به برش دادن آن نباشد.

بریدن قسمت های اضافی در نصب فلاش تانک روکار

امتحان کردن سیستم ورودی آب

یکی دیگر از مراحل مهم در نصب فلاش تانک توکار این است که سیستم ورودی را امتحان کنید. برای این کار یک کاسه بزرگ یا یک سطل بزرگ با خود ببرید و شیر ورودی فلاش تانک را باز کنید تا از عملکرد صحیح آن مطمئن شوید. در ضمن اگر سیستم لوله‌کشی شما جدید باشد، احتمال وجود آلودگی در لوله ها وجود دارد که با این کار از انتقال آنها به داخل فلاش تانک جلوگیری می کنید.

امتحان کردن سیستم ورودی در نصب فلاش تانک روکار

نصب کلید راه اندازی و تخلیه آب

در این مرحله تقریباً نصب فلاش تانک توکار به پایان رسیده است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که کلیدهای کنترل تخلیه و ورودی فلاش تانک را در محل مورد نظر خود نصب کنید. این کلیدها ممکن است از لحاظ ظاهری متفاوت باشند، اما عملکرد آنها یکسان است.

نصب کلید راه اندازی در نصب فلاش تانک روکار

با توجه به تصاویر نشان داده شده و توضیحات، با کمی دقت به راحتی می توانید فلاش تانک توکار منزل خود را نصب کنید، اما اگر هنوز هم در انجام این کار با مشکل مواجه هستید، با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[irp posts=”20401″ name=”همه چیز در مورد سنگ روشویی سرویس بهداشتی”]

tamep2