آسایش و آرامش در اتاق خواب هوشمند

اتاق خواب هوشمند

هوشمند سازی هر یک از اتاق های خانه در دستور کار سازندگان خانه های هوشمند و اتاق خواب هوشمند قرار گفته است. پدیده اینترنت اشیا نیز به آنها در این زمینه کمک می کند. یکی از مکان هایی که زمان زیادی را در آنجا می گذرانیم،‌ اتاق خواب است.

 

آرامش بیشتر در اتاق خواب هوشمند

اتاق خواب هوشمند می تواند به آرامش بیشتر شما کمک کند. اتاق خواب هوشمند دارای مزیت هایی مانند کلید کنترل هوشمند در کنار تخت، نور پردازی با امکان کنترل روشنایی، کنترل از راه دور (لمسی) همه کاره، تلفن و اینترنت بی سیم، ارتباط با سینمای خانگی و کنسول بازی، چراغ های LED تعبیه شده در کف، پریز های برق قابل کنترل، تلویزیون اینترنتی، حرارت از کف، بلندگو های تعبیه شده در سقف، کنترل خودکار سیستم تهویه مطبوع و موتور بالا برنده تلویزیون می باشد.

اتاق خواب هوشمند
اتاق خواب هوشمند

اما یک طراح انگلیسی یک ایده جدید علاوه بر این ویژگی ها ارائه داده است. ایده او در رابطه با سلامتی فرد است. این کار با تشک تخت خواب انجام می شود.این طراح اتاق خواب هوشمند ای طراحی کرده است که مجهز به نمایشگر سلامت است.

ملحفه های موجود در این اتاق ها نسبت به تغیرات دمای فرد از خود واکنش نشان می دهند. همچنین دستگاهی در این اتاق ها تعبیه شده است که می تواند هنگام خواب برای فرد قصه بخواند. هنگامی که فرد به خواب می رود علائم حیاتی او نمایش داده می شود، اگر فرد احتمال سرما خوردگی یا حمله قلبی داشته باشد و یا در بدن او عفونت وجود داشته باشد با هشدار نمایشگر مواجه می شود.

این تشک های هوشمند نیازی به تمیز شدن ندارند، در برابر باکتری ها مقاومت هستند، میکروب ها را از بین می برند و دمای اتاق خواب هوشمند را متعادل نگه می دارند. این اتاق ها به لامپ هایی مجهز شده است که در بالای تخت خواب قرار گرفته اند و در فصل زمستان به منظور بیدار شدن راحت تر فرد روشن می شوند.

تحریریه به تام