بررسی مشخصات فنی و مزایای درب ضد سرقت در خانه ها

همان گونه که از اسم آن مشخص است درب ضد سرقت به دربی گفته می شود که جلوی ورود سارقین را گرفته و در مقابل هر گونه دستکاری، تخریب و اهرم نمودن ایمن و قابل اطمینان باشد.

 

البته این اطمینان 100 درصد نیست، ولی در مقایسه با درب های معمولی، تفاوت بسیار زیادی دارد و به استحکام درب ضد سرقت می توان به راحتی پی برد. همواره مسئله حفاظت از منازل با صرف هزینه کم یکی از دغدغه های افراد به شمار می رود.

افراد با کار گذاشتن قفل های مختلف و حتی گذاشتن حفاظ فلزی درصدد ایجاد امنیت برای درب های ورودی خانه خود بر می آیند. اما استفاده از درب ضد سرقت تا حدود بسیار زیادی می تواند این نگرانی را کاهش دهد. با نصب این گونه از درب ها دیگر با خیالی آسوده و آرامش خیال بیشتری از منزل خارج شده و درب منزل خود را قفل نمایید. با نصب این درب ها می توانید بدون دغدغه به مسافرت های بلند مدت بروید. این نوع درب ها بازار خوبی در تمام کشور ها و همچنین کشور ایران دارند. استفاده از این نوع درب ها سبب کاهش سرقت از منازل شده است.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

مشخصات فنی درب ضد سرقت

درب ضد سرقت به نوعی از درب ورودی ساختمان می گویند که سازنده آن با رعایت استاندارد هایی خاص و عایق کردن درب نسبت به حرارت، رطوبت و صدا، آن را قادر ساخته تا بتواند از تخریب قفل، لولا یا بدنه جلوگیری کرده و در نهایت مانع از ورود دزد به محل مورد نظر بشود.

درب ضد سرقت بر خلاف درب های معمولی در مقابل فشار، برش، اهرم و دستکاری قفل از سطح ایمنی بسیار بالایی برخوردار است. نکته قابل توجه در این درب های این است که، براساس همین استاندارد ها، ایمن کردن این نوع از درب ها نباید مانع از امداد رسانی به افراد داخل ساختمان هنگام وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله، سیل یا آتش سوزی شده باشد. به طور کلی درب ضد سرقت از سه بخش تشکیل شده است: 1. چارچوب 2. بدنه 3. قفل درب که در بدنه جای گرفته است.

همان طور که اشاره شد با توجه به استاندارد های موجود، اگر چه این نوع از درب ها ظاهری زیبا دارند، اما بدون تردید برای ساخت آنها از فلزهای مقاوم در برابر برش، ضربه یا سوراخ شدن همراه با موادی مقاوم در برابر حرارت و اسید استفاده شده است. بنابراین وزن زیاد شان نسبت به درب معمولی اولین مشخصه درب ضد سرقت است.

البته توجه به این نکته بسیار حایز اهمیت است که نوع انتخاب و سفارش درب با محل مورد استفاده آن رابطه مستقیم دارد، به عنوان مثال درب های مورد استفاده در ویلا، کارخانجات و ادارات باید به مراتب دارای امنیت و مقاومت بیشتری نسبت به درب منازل باشد و از ورق فولادی ضخیم تری نسبت به درب منازل استفاده شود. همچنین ساختار درب ها برای مکان های مختلف متفاوت می باشد و متناسب با محل مورد نظر می توان از عایق صوتی، عایق رطوبتی، عایق حرارتی و برودتی، ضد اسید و سایر عایق ها استفاده کرد.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

مزایای درب ضد سرقت

درب ضد سرقت عایق صدا و حرارت در برابر آتش تا ۴ ساعت و تا دمای 800 درجه سانتی گراد می باشد. از دیگر مزایای این درب ها می توان به مقاومت در برابر برش و فشار، عایق سرما، گرما و رطوبت و مقاومت حداکثری نسبت به رنگ پلی استر اشاره کرد.

این درب ها در برابر وقوع حوادث غیر قابل پیش بینی همچون زلزله و آتش سوزی نیز مستحکم هستند و علاوه بر این که منزل شما را از ورود سارقان محافظت می کنند، به خاطر وجود پشم سنگ نسوز در درون آن، ضد حریق هم هستند. علاوه بر این، با تزریق مواد ویژه ای در لایه میانی این درب ها شبکه ای مستحکم با مقاومتی فولادی ایجاد می شود که آنها را ضد برش، ضد مته، ضد اسید و ضد رطوبت می کند. این مزایا هر مشتری را قانع می کند تا یکی از آن ها را خریداری کند.

درب ضد سرقت
درب ضد سرقت

درب ضد سرقت ایرانی یا خارجی

اگر به دنبال انتخاب درب ضد سرقت مناسب منزل خود هستید، بدون تردید ذهن شما درگیر این مساله شده که محصول کدام کشور بهترین گزینه است؟ بدون درنظر گرفتن توان مالی که به سادگی پاسخ این پرسش را می دهد، می توان با در نظر گرفتن برخی موارد ساده در این زمینه، بهترین گزینه را انتخاب کرد.

به طور کلی بازار داخلی کشورمان هم اکنون شاهد حضور درب های ضد سرقت ترکیه و ضد سرقت چینی در کنار تولیدات داخل کشورمان است. بنابراین فقط سه گزینه مقابل خریداران قرار دارد. کارشناسان بازار درب ضد سرقت می گویند اگر بخواهیم درباره کیفیت درب های ضد سرقت موجود در بازار واقع بین باشیم هم اکنون درب های ضد سرقت ایرانی هم ردیف درب های تولید شده ترکیه هستند اما در دراز مدت کیفیت و ماندگاری درب های ضد سرقت ترکیه حرف اول را در بازار ایران می زنند. میزان محبوبیت تولیدات ترکیه در بازار ایران بالاتر از محصولات داخلی است و چینی ها هم با اختلاف بسیار در انتهای جدول تقاضای خریداران قرار گرفته اند.

تحریریه به تام