راهنمای انتخاب اندازه لوستر با توجه به اندازه فضا

انتخاب اندازه لوستر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]یکی از مشکلاتی که افراد صاحب منزل با طرز استفاده از چراغ‌های دکوراتیو دارند این است که نمی‌توانند انتخاب اندازه لوستر را با توجه به اندازه فضای اتاق خود انجام دهند. در مطلب لوستر (چراغ آویز مدرن دکوراتیو) و انواع مختلف آنها سعی کردیم که مشخصات هر کدام از این چراغ‌ها را نشان دهیم و نحوه استفاده از آنها را بیان کنیم. اما اینکه از این چراغ‌ها به چه شکلی استفاده شود و اندازه آنها به چه صورتی انتخاب شود، تا به یک استاندارد معماری و طراحی دکوراسیون داخلی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

انتخاب و اندازه لوستر با توجه به اندازه فضا

ترتیب و اندازه در یک منزل معمولاً بدین صورت است که ابتدا اتاق نشیمن و پذیرایی، سپس اتاق خواب، بعد آشپزخانه و در نهایت سرویس بهداشتی بزرگ‌تر هستند. نکته دیگر اینکه در آشپزخانه‌ها و در اتاق نشیمن احتمالاً از میز و صندلی و همچنین سرویس مبلمان استفاده می‌شود که ممکن است ارتفاع لوسترها را تحت تأثیر قرار دهند.

 انتخاب و اندازه لوستر با توجه به اندازه فضا

محصول پیشنهادی

چراغ آویز سقفی دکوراتیو مدل BT9803  لوستر مدرن مدل BT9803

 

همان نکات کلی که در انتخاب اندازه لوستر مطرح می‌شود عبارتند از:

  • برای اتاق‌هایی که از اندازه 3 متر در 3 متر کوچک‌تر هستند، بهتر است که اندازه لوستر با قطر بین ۴۵ تا ۵۰ سانتی متر باشد. این مورد عمدتاً درباره اتاق خواب‌های کوچک، اتاق مطالعه و حتی سرویس‌های بهداشتی صدق می‌کند. البته به خاطر داشته باشید که انتخاب اندازه لوستر حمام و سرویس بهداشتی به محل قرارگیری وان و جکوزی نیز بستگی دارد.
  • برای اتاق‌هایی که در ابعاد نزدیک به 4 متر در ۴ متر هستند، اندازه لوستر با قطر ۶۶ تا ۷۰ سانتیمتر مناسب است. این اندازه در اتاق خواب‌های بزرگ، اتاق نشیمن آپارتمان‌های کوچک و همچنین در برخی از آشپزخانه‌های بزرگ دیده می‌شود.
  • برای اتاق‌هایی با ابعاد در حدود ۵ متر در ۵ متر، اندازه لوستر با قطر ۶۰ تا ۸۰ سانتی متر مناسب است. این اندازه در مورد اتاق خواب‌ها، اتاق نشیمن آپارتمانها، و حتی در برخی از آشپزخانه‌ها نیز دیده می‌شود.

 

در برخی موارد انتخاب اندازه لوستر به فاکتورهای دیگری بستگی دارد لازم است که از اندازه اتاق چشم‌پوشی کنیم. در اینجا، معیار اندازه گیری و انتخاب اندازه ما به سایر وسایل منزل و سرویس مبلمان بستگی دارد. برخی از نکاتی که در این شیوه می‌تواند به ما کمک کند عبارتند از:

  • در مورد اتاق نشیمن و اتاق آشپزخانه که احتمال استفاده از میز و صندلی و سرویس مبلمان در آنها بیشتر است، ارتفاع لوستر از سطح میز باید در حدود ۷۵ سانتی متر باشد که هم نور پردازی آن به شکل ایده آل انجام گیرد و هم پایین آمدن بیش از حد آن باعث خراب شدن و از بین رفتن نمای داخلی فضا نشود.
  • عرض یک لوستر باید در حدود ۳۰ سانتی متر از عرض میزی که بر روی آن نصب شده است کمتر باشد. یعنی اگر شما در منزل خود از یک میز ۱۰۰ سانتی متری استفاده می‌کنید که یک لوستر در قسمت میانی آن آویزان شده است، بهتر است که اندازه آن از هر طرف ۳۰ سانت به سمت داخل باشد و با این حساب عرض لوستر در حدود ۴۰ سانتیمتر انتخاب می‌شود.

 انتخاب و اندازه لوستر با توجه به تجهیزات منزل

محصول پیشنهادی

لوستر مدرن | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 6-H008

 

یک نکته مهم دیگر که در انتخاب اندازه لوستر و شاید تعداد لامپ‌های استفاده شده در آن باید مد نظر قرار گیرد، میزان روشنایی و نور به دست آمده از لامپ‌های نصب شده بر روی لوستر است. از لحاظ استاندارد، نور به دست آمده از هر کدام از این لوسترها نباید از ۲۰۰ وات کمتر و از ۴۰۰ وات بیشتر شود. کمتر شدن این نور به کاهش دید محیطی منجر می‌شود و افزایش آن باعث تأثیر منفی بر روی دید بینندگان و افراد حاضر در منزل می‌شود.

این نکات در انتخاب اندازه لوستر کلی هستند و می‌توانید با هر کدام از آنها یک لوستر یا چراغ دکوراتیو برای فضای خود انتخاب کنید. البته فروشندگان نیز در این مورد به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید محصول مورد نظر خود را به بهترین شکل ممکن انتخاب کنید. ما نیز در کلینیک ساختمانی به تام با عرضه انواع چراغهای دکوراتیو و لوستر ها در کنار شما خواهیم بود تا بتوانید طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

خدمات مرتبط با این مقاله

دکوراسیون داخلی   طراحی و دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری اتاق نشیمن در بازسازی منزل و بخش‌های مختلف آن   بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون داخلی

طراحی و دوخت پرده   طراحی و دوخت پرده

چگونگی نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی   نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

   تاسیسات مکانیکی و برق ساختمان

استفاده از سنگ نما در اجرای ویلا   ساخت و طراحی داخلی ویلا[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

tamep2