انواع لوستر و چراغ آویز مدرن دکوراتیو

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) به عنوان یک بخش اضافی و افزودنی عالی در مورد دکوراسیون منزل شناخته می‌شود که نه تنها نور عالی برای این بخش‌ها فراهم می‌کنند، بلکه به عنوان یک عنصر طراحی می‌توانند نمایی ایجاد کنند که در نوع خود منحصر به فرد باشد. از لحاظ طراحی و زیبایی، فلسفه اصلی استفاده از این چراغ‌ها این است که بتوانند دکوراسیون منزل را با توجه به سبک‌های مختلف تکمیل کنند. با این حال نورپردازی و نحوه تقسیم نور در لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) به صورتی است طراحان دکوراسیون می‌توانند از آن نهایت بهره را دریافت کنند.

با این وجود، نمی‌توان بدون در نظر گرفتن فاکتورهای مختلف نسبت به استفاده از لوستر در دکوراسیون منزل اقدام کرد و توجه به برخی از این ملاحظات ضروری است. در ادامه به برخی از بایدها و نبایدهای استفاده از لوستر در دکوراسیون منزل اشاره خواهیم کرد تلاش می‌کنیم که اهمیت آنها را به شکل واقعی نشان دهیم. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

نکات کاربردی هنگام استفاده از لوستر در دکوراسیون داخلی

 • مطمئن شوید که لوستر شما اندازه مناسبی دارد. برای انتخاب این وسیله یک قاعده خوب وجود دارد و آن این است که ابعاد اتاق را با همدیگر بر حسب فوت یا سانتی متر محاسبه کنید و سپس نتیجه را به اینچ تبدیل کنید. در گام بعدی این ابعاد را با یکدیگر جمع کنید که به یک عدد می‌رسید که به عنوان قطر نهایی اتاق شناخته می‌شود. بنابراین اگر شما می‌خواهید یک لوستر برای اتاق 10 در 15 فوتی خود انتخاب کنید، باید ارتفاع نهایی آن ۲۵ اینچ باشد.
 • لوسترها باید حداقل ۴ فوت از هر کدام از دیوارها یا هر اجزاء بزرگ از مبلمان، مانند کمدهای دیواری یا میزهای سفارشی فاصله داشته باشد. این وضعیت در مورد ساختمان‌های با فضای کوچک امکان پذیر نیست، اما اگر می‌خواهید از این وسایل نهایت استفاده را ببرید، باید این قانون را به خوبی پیاده سازی کنید.
لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )
لوستر | چراغ آویز مدرن دکوراتیو
 • هیچ وقت خود را به یک نوع خاص از لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )  محدود نکنید و اگر شرایط شما به صورتی است که می‌توانید از دو یا چند مورد از آنها استفاده کنید، سعی کنید فضای دکوراسیون منزل خود را به شکلی تغییر دهید که دو یا چند عدد کوچکتر از آنها را به صورت منظم نصب کنید.
 • در انتخاب لوستر برای منزل خود به عملکرد و شکل آن توجه داشته باشید. در نظر بگیرید که برای دکوراسیون منزل خود به چه قدر نور نیاز دارید و آیا این نوع نور برای فضای شما مناسب است. لامپ‌ها در آشپزخانه‌ها و مناطقی که ترافیک زیادی دارند، باید نور مناسبی داشته باشند، این درحالی است که برای اتاق‌های مانند اتاق خواب، بیشتر به روشنایی روزمره نیاز دارید و نور آن باید نرم و راحت باشد.

نباید های کلی استفاده از لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

 • از امتحان کردن سبک‌های مختلف نترسید. گاهی اوقات ممکن است یک لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) مدرن باعث شود که یک اتاق پر از زرق و برق و عتیقه به نظر برسد؛ از طرف دیگر ممکن است همین انتخاب در دکوراسیون منزل تأثیر دیگری داشته باشند و آن را به مانند یک اتاق جدید و مدرن نشان دهد.
 • لوسترها را از جعبه‌های الکتریکی استاندارد سقفی آویزان نکنید: توجه داشته باشید که جعبه‌های استاندارد برای وسایل سنگین به اندازه کافی قوی نیستند و تنها می‌توانند وزن برخی از وسایل عادی و معمولی را تحمل کنند. بنابراین سعی کنید این جعبه‌ها را به شکلی تغییر دهید که توانایی نگه داشتن این وسایل را داشته باشند و در مقابل حرکت آنها از خود مقاومت نشان دهند.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

محصول پیشنهادی

لوستر پذیرایی | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 12-H025

 

 • اگر فضای اتاق اجازه می‌دهد، از یک سوئیچ الکتریکی دیمر استفاده کنید: سوئیچ‌ها در ایجاد یک محیط درخشانتر مناسب هستند. لامپ‌های معمولی رشته‌ای می‌توانند با سوئیچ‌های دیمراستاندارد کار کنند، اما لامپ‌های ال ای دی ممکن است در این مورد با محدودیت همراه باشند و بهتر است انتخاب مناسبی داشته باشید.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در اتاق غذاخوری

 • اندازه لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) را با توجه به اندازه میز ناهارخوری و اندازه اتاق تعیین کنید. لوسترچراغ آویز مدرن دکوراتیو ) های اتاق غذاخوری باید تقریباً نصف عرض میز نهارخوری باشد. یا حداقل اندازه آن را به صورتی انتخاب کنید که حدود یک فوت از پهن ترین نقطه میز ناهارخوری کمتر باشد.
 • هیچ وقت به سراغ لوسترهای با اندازه بزرگ نروید. انتخاب لوسترهای با اندازه بزرگ در اتاق غذاخوری ممکن است باعث شود که بخش زیادی از فضا توسط آن پوشش داده شده و تأثیر منفی بر دکوراسیون منزل داشته باشد.
 • همیشه توجه داشته باشید که محل نصب لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) را دقیقاً در مرکز میز ناهارخوری قرار دهید. این شیوه در طراحی باعث می‌شود که تقارن در بخش‌های مختلف آن برقرار شده و به زیبایی بیشتر آن کمک کند.
لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )
لوستر | چراغ آویز مدرن دکوراتیو
 • لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) را با ارتفاع مناسب نسبت به سطح میز ناهارخوری و کف اتاق نصب کنید. معمولاً بهترین ارتفاع مورد نظر برای این وسایل بین ۳۰ تا ۳۶ اینچ از سطح بالایی میز است؛ اما می‌توان به سایر قسمت‌های استفاده شده در دکوراسیون منزل توجه داشت و ارتفاع مناسب را با توجه به سقف ساختمان و سایر بخش‌های آن انتخاب کرد.
 • لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) را چندان نزدیک به میز ناهارخوری نصب نکنید؛ زیرا این کار باعث می‌شود که حجم وسیعی از جلوه بصری اتاق نشیمن به این وسیله پوشش داده شود و نقش اصلی آنها نادیده گرفته شود. سعی کنید با توجه به استاندارد عنوان شده در بخش قبلی، یک ارتفاع مناسب انتخاب کنید و ترجیحا در حدود چند اینچ آن را بالاتر ببرید.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در حمام

 • نصب لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در حمام باید به صورتی باشد که حدود ۸ فوت از قسمت بالایی آن ارتفاع داشته باشد و نسبت به هر کدام از کناره‌های آن و لبه وان حمام حدود ۳ فوت فاصله داشته باشد. قرار گرفتن بدین صورت یک قانون کلی و استاندارد است که برای ایمنی بسیار مهم است.
لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )
لوستر | چراغ آویز مدرن دکوراتیو
 • یک نوع لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) را انتخاب کنید که برای مکان‌های مرطوب با رطوبت زیاد مناسب باشد. این قانون در مورد تمام وسایل روشنایی مورد استفاده در حمام، در بالای وان یا مناطقی که دوش حمام نصب می‌شود، الزامی است. اما در مورد لوستر‌ها سعی کنید نمونه‌ای را انتخاب کنید که با دکوراسیون منزل هماهنگی داشته باشد.
 • هرگز از لوسترهایی که به کمک سیم وصل می‌شوند استفاده نکنید؛ این شیوه در مورد همه سیستم‌های روشنایی در مناطق مرطوب مانند حمام‌ها صادق است و از اتصال آنها جلوگیری می‌کنند.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در آشپزخانه

 • از لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در آشپزخانه خود استفاده کنید که، بتوانند نور کافی و مناسب در این محیط ایجاد کنند. توجه داشته باشید که انتخاب لامپ در این بخش محدودیت چندانی ایجاد نمی‌کند، اما باید لامپ استفاده شده به صورتی باشد که با سایر نورپردازی‌های آشپزخانه مانند زیر کابینت و دکوراسیون منزل مطابقت داشته باشد.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

محصول پیشنهادی

لوستر مدرن | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 6-H008

 

 • از لوسترهای استفاده نکنید که امکان تمیز کردن آنها سخت باشد. رطوبت و چربی ناشی از پخت و پز یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که در همه آشپزخانه‌ها می‌توان آنرا یافت. بنابراین اگر می‌خواهید وقت زیادی از تعطیلات خود را به تمیز کردن این وسایل اختصاص ندهید، از لوسترهای ساده با قابلیت تمیز کردن راحت استفاده کنید.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در ورودی منزل

 • برای نصب لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) در ورودی منزل باید ارتفاعی را انتخاب کنید که حدود ۷ فوت از کف ساختمان ارتفاع داشته باشد. تغییر دادن این ارتفاع ممکن است مشکلات دیگری به وجود بیاورد.
 • لوسترها را در ورودی ساختمان‌های دو طبقه نصب نکنید. این کار از لحاظ ایمنی ممکن است تبعات جبران ناپذیری داشته باشد.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )

محصول پیشنهادی

چراغ آویز سقفی دکوراتیو مدل BT9803  لوستر مدرن مدل BT9803

 

اگرچه انتخاب لوستر می‌تواند نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون منزل داشته باشد، اما انتخاب محل مناسب برای نصب آنها و توجه به تأثیری که بر روی محیط اطراف خود می‌گذارند، باعث می‌شود که به عنوان یکی از مهمترین بخشهای مورد استفاده شده در زیبایی منزل  شناخته شود.

چه چیزی در انتخاب لوسترها اهمیت دارد؟

کسانی که به موزه‌های بزرگ دنیا مانند موزه‌های معروف کشور روسیه سر زده باشند، با لوسترهایی مواجه می‌شوند که اندازه آنها خارج از تصور است. به همین دلیل در نگاه اول همه افراد احساس می‌کنند که جنبه زیبایی و دکوراسیون منزل مهمترین عامل در انتخاب این وسیله منزل است. اما اینکه بخواهیم انتخاب آنها را، فقط به جنبه زیبایی محدود کنیم، کمی غیر منصفانه است و باید دیدگاه بهتری نسبت به آنها داشته باشیم.

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو )
لوستر | چراغ آویز مدرن دکوراتیو

لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) می‌توانند زمینه استفاده همزمان از چندین لامپ را فراهم کنند و می‌توان از آنها به صورت ترکیبی از چند لامپ با رنگهای مختلف استفاده کرد. در ضمن، طراحی آنها به صورتی است که برای هر قسمت از فضای منزل می‌توان به یک مدل خاص از آنها بسنده کرد و به عنوان بخشی از دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد.

برای مشاهده انواع لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) و لیست قیمت ها به صفحه لوستر ( چراغ آویز مدرن دکوراتیو ) مراجعه کنید

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

خدمات مرتبط با این مقاله

دکوراسیون داخلی   طراحی و دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری اتاق نشیمن در بازسازی منزل و بخش‌های مختلف آن   بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون داخلی

طراحی و دوخت پرده   طراحی و دوخت پرده

چگونگی نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی   نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

   تاسیسات مکانیکی و برق ساختمان

استفاده از سنگ نما در اجرای ویلا   ساخت و طراحی داخلی ویلا[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

tamep2