زیبایی منزل با لوستر دکوراتیو

زیبایی منزل با لوستر دکوراتیو

[vc_row][vc_column][vc_column_text]نورپردازی منزل و استفاده از تکنیک‌های مختلف برای کاربرد لوستر در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است و اغلب طراحان سعی می‌کنند که از این چشمه نور به عنوان یکی از اصلی‌ترین ابزارهای خود استفاده کنند. شاید خرید چراغ‌های دکوراتیو از جهات مختلفی سخت و پیچیده باشد، اما کسب اطلاعات در مورد مشخصات فنی آنها و نحوه کاربرد آنها در منزل این فرایند را آسان‌تر می‌کند. ما در مطالب قبلی خود (لوستر (چراغ آویز مدرن دکوراتیو) و انواع مختلف آنها) این چراغ‌ها را بررسی کردیم و در این مطلب به چند نکته کاربردی برای استفاده از آنها اشاره خواهیم کرد.

شروع خرید لوستر دکوراتیو را از فروشگاه‌ها و وب سایت‌های اینترنتی

شروع خرید لوستر دکوراتیو را از فروشگاه‌ها و وب سایت‌های اینترنتی

محصول پیشنهادی

چراغ آویز سقفی دکوراتیو مدل BT9803  لوستر مدرن مدل BT9803

هنگامی که بحث انتخاب و خرید لوستر مطرح می‌شود، مطمئن باشید که به یک فضای بسیار بزرگ و پیچیده وارد شده‌اید که هرگونه کوتاهی در آن می‌تواند شما را به چالش بکشد. قرار گرفتن در معرض تبلیغات فروشگاه‌ها و فروشندگان آنها ممکن است شرایط شما را سخت‌تر نیز بکند. پس سعی کنید که در اینترنت به دنبال فروشگاه‌ها و وب سایت‌های اینترنتی مختلف با خرید و فروش لوستر و چراغ‌های دکوراتیو بگردید و محصولات مختلف آنها را از لحاظ سبک طراحی دکوراسیون کلاسیک و مدرن ببینید. این موضوع به شما کمک می‌کند که انتخابی مناسب و جامع داشته باشید. محصولات مختلف ما را می‌توانید از بخش لوستر و چراغ تزئینی ببینید.

تناسب اندازه اتاق و اندازه لوستر

اگر شما یک چراغ دکوراتیو بزرگ نسبت به فضای خود انتخاب کنید، احتمالاً نورپردازی شما توازن مناسب را نخواهد داشت و اگر اندازه آن کوچک باشد، نور تولید شده توسط آن نسبت به سایر عناصر طراحی دکوراسیون داخلی کم است؛ این یکی از اصلی‌ترین عناصر طراحی به شمار می‌رود.

چندین روش مختلف برای انتخاب اندازه لوستر وجود دارد و معمولاً برای آنها ممکن است از مدل‌های ریاضی و مدل‌های تجربی مختلف استفاده شود. قطر مناسب چراغ‌ها، طول و بزرگی آن‌ها، تعداد لامپ‌های استفاده شده در آنها و همچنین قرار گیری سایر تجهیزات منزل مانند میز و سرویس مبلمان، در تعیین اندازه این چراغ‌ها تأثیر گذار هستند. البته مطلب ما در مورد انتخاب اندازه لوستر با توجه به اندازه فضا در این مورد نیز می‌تواند به شما کمک کند.

انتخاب رنگ و جنس لوستر را با توجه به فضای اتاق

چراغ‌های تزیینی به عنوان بخشی از سبک طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شوند و مشخص می‌کنند که سقف آن باید به چه شکلی با فضای داخلی هماهنگ شود. هنگام جستجو برای پیدا کردن یک لوستر مناسب، در مورد رنگ و مبلمان به کار رفته در اتاق فکر کنید و طرح آن را با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب کنید. اگر از دکوراسیون مدرن بهره می‌برید، نورپردازی و لامپ‌های آن را به صورت درخشان و شفاف انتخاب کنید و اگر دکوراسیون شما کلاسیک است، از لامپ‌های رنگی مانند نور زرد برای گرم کردن فضا استفاده کنید.

قطعات تزئینی منزل را مطابق با لوستر سقفی و طرح آن انتخاب کنید

معمولاً بعضی از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که از وسایل و تجهیزات تزئینی در فضای داخلی منزل خود استفاده کنند. اگر شما نیز چنین هستید، سعی کنید که جنس و طرح این لوازم تزیینی با طرح لوسترهای سقفی همخوانی داشته باشد. اگر از لوسترهای شلوغ و با رنگ گرم استفاده می‌کنید، بهتر است که فضای داخلی از چوب و صندلی‌های ناهارخوری از طرح چوبی باشند. همچنین اگر در فضای داخلی خود از وسایلی مانند شمعدان، اشیا تزیینی و یا قاب عکس استفاده می‌کنید، سعی کنید که جنس لوستر شما نیز از برنج باشد و از لحاظ طرح و رنگ یکسان باشند.

 

هیچ اجباری برای خرید یک لوستر کریستالی ندارید

خلاقیت در خرید لوستر کلاسیک

محصول پیشنهادی

لوستر پذیرایی | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 12-H025

بله! لوسترهای کریستالی قطعاً زیبا هستند، اما این به این دلیل نیست که شما باید حتماً از این گزینه استفاده کنید. اگر جدید وارد بازار خرید لوستر و استفاده از آنها در فضای داخلی خود شده‌اید، لازم است بدانید که چراغ‌هایی با الگوها و طرح‌های مختلف، با شیشه‌های رنگی، فلزات درخشان، لامپ‌های حبابی یا سایر الگوهای فانتزی به وجود آمده‌اند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

حتی اگر به استفاده از مواد طبیعی علاقه دارید، لوسترهایی با استفاده از طناب، چوب، کاغذ، مهره‌های استخوانی و حتی فلز ساخته شدند که برای هر سبک از طراحی هندسی خود می‌توانید از آنها استفاده کنید. فقط توجه داشته باشید که این طرح‌ها با فضای داخلی شما مطابقت داشته باشند.

برای محل نصب لوستر سقفی اجباری در کار نیست!

اگر چه لوسترها در اتاق‌های کلاسیک، اتاق‌های ناهارخوری، ورودی‌ها، اتاق خواب‌های مهمان عالی هستند، اما فراموش نکنید که می‌توانید خلاقیت به خرج دهید و محل نصب آنها را از این فضاهای کلاسیک تغییر دهید. خوشبختانه، انواع مختلفی از چراغ‌های دکوراتیو و چراغ‌های تزئینی در دنیا تولید می‌شود که حتی امکان استفاده از آنها در سرویس بهداشتی و حمام نیز وجود دارد. پس هرگز خود را به محل نصب‌های قدیمی پایبند نکنید و هر جایی که احساس می‌کنید به زیباسازی و جالب‌تر شدن فضای داخلی کمک می‌کند، از لوسترها به عنوان بخشی از طراحی دکوراسیون استفاده کنید. البته بحث نورپردازی و صرفه جویی در انرژی را نیز باید در نظر داشته باشید.

 لوسترهای دکوراتیو را به درستی نصب کنید

در مورد محل نصب لوسترها استانداردهای مختلفی وجود دارد که پیروی از آنها به سلیقه شما و طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد. هنگامی که یک لوستر آشپزخانه در بالای میز ناهارخوری نصب می‌شود، متخصصان طراحی دکوراسیون داخلی معتقدند که باید بین ۳۰ تا ۳۶ اینچ (75 تا 90 سانتی متر) بالاتر از فضای میز قرار گیرد. یک قاعده‌ی ساده در این زمینه این است که هرچه سقف بلندتر باشد، باید طول لوستر را بلندتر انتخاب کنیم. بهترین راهکار، استفاده از زنجیر در لوستر است که در موارد مختلف طول آن را کوتاه یا بلند کنیم.

خلاقیت در محل نصب لوستر

خلاقیت در محل نصب لوستر

محصول پیشنهادی

لوستر مدرن | لوستر سقفی لوستر مدرن مدل 6-H008

 

یک انتخاب ساده برای انتخاب محل نصب لوستر مدرن وجود دارد که تبعیت از سلیقه یا از طرح‌های سنتی است. اگر شما فردی سنتی هستید و با قواعد و قوانین کلاسیک سر و کار دارید، می‌توانید لوستر کلاسیک را در محله‌های توصیه شده توسط سایر طراحان دکوراسیون، مانند بالای میز نصب کنید. اما اگر چندان در قید و بند این طراحی‌ها نیستید، با نصب لوستر مدرن در یک فضای غیر منتظره و پیش بینی نشده، فضای منزل خود را با خلاقیت و ایده‌های شخصی طراحی کنید.

 لوستر را به عنوان کانون اصلی نور اتاق قرار دهید

لوسترها زیبا هستند و به عنوان مرکز توجه در یک اتاق قرار می‌گیرند. این بدون تردید درست است که اگر دوستت از نور بالایی برخوردار باشد و از طرح‌های شلوغ و جذاب در آن استفاده شده باشد، می‌تواند به عنوان یک نقطه کانونی و کانون اصلی نور اتاق عمل کند. اگر دوست دارید چنین نقشی به چراغ‌های دکوراتیو منزل خود بدهید، سعی کنید وسایل و تجهیزات بزرگ منزل خودرو در طراحی دکوراسیون مخفی کنید و زیبایی اصلی را به لوسترها واگذار کنید.

این مطلب می‌تواند به شما در استفاده بهتر و زیباتر از لوسترها در فضای داخلی منزل خود کمک کند، اما اگر به مشاوره بیشتر در انتخاب و نصب آنها نیاز دارید، با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

خدمات مرتبط با این مقاله

دکوراسیون داخلی   طراحی و دکوراسیون داخلی

کاغذ دیواری اتاق نشیمن در بازسازی منزل و بخش‌های مختلف آن   بازسازی خانه و تغییر دکوراسیون داخلی

طراحی و دوخت پرده   طراحی و دوخت پرده

چگونگی نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی   نصب کاغذ دیواری و پوستر سه بعدی

   تاسیسات مکانیکی و برق ساختمان

استفاده از سنگ نما در اجرای ویلا   ساخت و طراحی داخلی ویلا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

tamep2