کاربرد سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی

کاربرد سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی

سرامیک اسلب یا سرامیک سایز بزرگ یکی از محصولات مهم و قابل‌اعتماد در حوزه رعایت بهداشت و نظافت منزل و ساختمان است و همین موضوع آن را به انتخاب اول بسیاری از خانه‌ها و سازمان‌های اداری تبدیل کرده است. همان‌طور که از اسم آن برمی‌آید، سرامیک اسلب مساحت بیشتری نسبت به سایر سرامیک‌ها و کاشی‌ها پوشش می‌دهد و این باعث می‌شود یکپارچگی بیشتری در کف سازه به وجود آید. این یکپارچگی به معنی تعداد درز کمتر و درعین‌حال نظافت بهتر است.

باوجوداینکه اندازه بزرگ سرامیک اسلب به عنوان مهم‌ترین ویژگی آن بیان می‌شود، اما باید اذعان کرد که این سرامیک مشخصات خاص دیگری نیز دارد که انتخاب آن را در بیمارستان‌ها، مراکز بهداشتی، آشپزخانه، نشیمن و حتی سرویس‌های بهداشتی میسر کرده است. عنوان سرویس بهداشتی و حمام به صورت ناخودآگاه آدم را به یاد نظافت و بهداشت می‌اندازد و همین موضوع ارتباط مستقیم سرامیک سایز بزرگ و حمام و سرویس بهداشتی را نشان می‌دهد. با کلینیک ساختمانی بهتام همراه باشید تا در ابتدا به دلیل کاربرد سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی بپردازیم و درنهایت طراحی سرامیک و انتخاب آن را برای این دو مکان مهم شرح دهیم.

چرا سرامیک اسلب؟

برای بیان دلیل استفاده از سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی می‌توان به قابلیت‌های متنوع و جذاب این سرامیک اشاره کرد:

  • مقرون‌به‌صرفه: سرامیک اسلب از طرق مختلف می‌تواند نسبت به سنگ‌های طبیعی یا سرامیک‌های کوچکتر ارزان‌تر تمام شود. در مطلب قبلی (طراحی فضای نشیمن با سرامیک اسلب) به دلیل اقتصادی بودن این محصول پرداختیم و میزان صرفه‌جویی در هزینه هر پروژه را شرح دادیم. استفاده از سرامیک در حمام و سرویس بهداشتی می‌تواند به صرفه‌جویی در سرمایه شما منجر شود.
  • ظاهر شیک و همه کاره: یکی دیگر از قابلیت‌های برجسته سرامیک اسلب که به کاربرد وسیع آن کمک می‌کند، قابلیت چاپ بر روی آن به کمک دستگاه‌های چاپ دیجیتال است. این خصوصیت باعث می‌شود که شیوه‌هایی سنتی، روستایی، مدرن، معاصر، عجیب‌وغریب، آسیایی و غیره اجرا شود. درواقع همه سلایق می‌توانند از سرامیک بهره‌مند شوند و دکوراسیون متناسب با سلیقه خود ایجاد کنند.
  • مقاومت در برابر رطوبت: استفاده از لایه لعاب در سرامیک اسلب باعث شده است که گزینه‌ای ایده آل برای مناطق مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی باشد. اگر آب بتواند به داخل یک سرامیک یا کاشی نفوذ کند به‌مرورزمان پوسیده شده و ساختار آن نابود می‌شود. از طرفی این لایه لعاب مانع از خروج رطوبت از حمام و نفوذ آن به دیوار داخلی می‌شود.
  • همخوانی با مد: این سرامیک در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و این قابلیت آنها را به محصولی منعطف تبدیل کرده است. کسانی که به دنبال مد و شیوه‌های بدیع هستند می‌توانند از این سرامیک برای تکمیل دکوراسیون خود استفاده کنند.

قابلیت های سرامیک اسلب

برنامه‌ریزی برای خرید سرامیک اسلب

خرید سرامیک برای حمام و سرویس بهداشتی شرایط خاصی را می‌طلبد و معمولاً مشتریان سعی می‌کنند ضمن رعایت نکات ایمنی و اصولی در انتخاب سرامیک، زیبایی و دکوراسیون حمام را نیز مد نظر داشته باشند. از طرفی حمام و سرویس بهداشتی از لحاظ نظافت بسیار مهم هستند و معمولاً بعد از هر بار استفاده باید شسته شوند، این موضوع کار سرامیک اسلب را سخت‌تر می‌کند و باید مقاومت خوبی در برابر سایش از خود نشان دهد.

مانند هر کالای دیگری، فرایند خرید از سبک و رنگ آغاز می‌شود. کسانی که سرامیک را به عنوان انتخاب اول خود قرار می‌دهند، برای این انتخاب خود، تنوع در طرح و رنگ‌های آن عنوان می‌کنند. سرامیک اسلب پرسلان به صورتی ساخته می‌شود که امکان ایجاد انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف بر روی آنها وجود دارد. قابلیت چاپ با استفاده از پرینترهای جوهرافشان به تولیدکنندگان این امکان را می‌دهد که تنوع رنگی و سبک محصولات خود را بالا ببرند و در برابر سلایق مختلف افراد کم نیاورند.

مورد دوم پوشانندگی و استحکام است. سرامیک اسلب سطح بیشتری را پوشش می‌دهد و شیار کمتری ایجاد می‌کند. این باعث می‌شود که ضایعات تولیدی این سرامیک کمتر باشد و شما بتوانید با کمترین بودجه، سبک مناسبی از سرامیک را انتخاب کنید. نکته مهم دیگر سرامیک اسلب این است که طرح‌های متنوع بیشتری دارند و سطح یکپارچه آن باعث جلوه مناسب به حمام و سرویس بهداشتی می‌شود.

برنامه ریزی برای خرید سرامیک اسلب

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب ارمنی سیاه مدل TU1164

سرامیک اسلب ارمنی سیاه مدل TU1164

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب ماریپوسا مدل TU1173

سرامیک اسلب ماریپوسا مدل TU1173

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب سوپر مدل TU1026

سرامیک اسلب سوپر مدل TU1026

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نصب سرامیک اسلب

می‌توان ادعا کرد که سرامیک‌های اسلب از لحاظ راحتی در نصب رقیب ندارند و با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سایر سرامیک‌ها نصب می‌شوند. خرید سرامیک اسلب احتمالاً ساده باشد و انتخاب رنگ مناسب آن نیز کار چندان سختی نیست، اما چیزی که می‌تواند ارزش یک سرامیک را از بین می‌برد، نصب نامناسب آن است. این سرامیک در این مورد بهترین کمک را به افراد مبتدی و حتی نصاب‌های حرفه‌ای کرده است. کسانی که به عنوان مبتدی قصد نصب سرامیک حمام و سرویس بهداشتی را دارند به کمک چند دستگاه ساده و یک چسب سرامیک می‌توانند آنها را نصب کنند. برای این کار فقط باید از راست بودن سرامیک‌های اطمینان حاصل کنید.

اما اگر دوست دارید، کارایی عالی از سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی خود دریافت کنید، کمک گرفتن از نصاب حرفه‌ای ایده بدی نیست. با توجه به فضای کوچکتر این قسمت‌ها از منزل، احتمالاً مجبور خواهید بود که بخشی از سرامیک را ببرید و سپس نصب کنید. این باعث می‌شود که سالم بودن طرح روی سرامیک اهمیت پیدا کند. برای نصب این سرامیک‌ها، از یک نصاب حرفه‌ای بخواهید که به شما کمک کند و به زیبایی سرامیک لطمه نزند.

نصب سرامیک اسلب

طراحی دکوراسیون حمام و آشپزخانه به کمک سرامیک اسلب

در مطالب قبلی به مقایسه بین سرامیک اسلب با سنگ طبیعی و کفپوش چوبی پرداختیم (طراحی فضای نشیمن با سرامیک اسلب) و مطالبی در مورد برتری این سرامیک عنوان شد، اما چیزی که نقطه قوت این سرامیک به تنوع بالای آن برای مطابقت با دکوراسیون‌های مختلف برمی‌گردد و این باعث می‌شود که امکان ست کردن دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی با سایر قسمت‌های منزل فراهم باشد.

سرامیک اسلب در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف تولید می‌شوند، درواقع این سرامیک‌ها از مواد طبیعی ساخته می‌شوند و تنها روش ساخت آنها با مواد طبیعی متفاوت است. این روش‌های ساخت باعث شده است که برخی قابلیت‌های این سرامیک‌ها بهبود یابد و امکان استفاده از آنها در کف و دیوار حمام فراهم باشد. امروزه سرامیک‌هایی با طرح‌های چوبی، با طرح سنگ طبیعی، طرح فایبرگلاس و چندین طرح دیگر در بازار عرضه می‌شود و فضا را برای طراحان دکوراسیون فراهم آورده است.

برخی از پیمانکاران و صاحب‌خانه‌ها ترجیح می‌دهند که از طرح‌ها و نوشته‌های ساده و مصنوعی در طراحی دکوراسیون حمام و آشپزخانه خود استفاده کنند. این وضعیت باعث می‌شود که این سرامیک بیشتر خود را نشان دهد و امکان درست کردن انواع طرح‌های مصنوعی و طبیعی را به پیمانکاران دهد. امروزه به کمک دستگاه چاپ فلت بد شرایطی فراهم شده است که تولیدکنندگان سرامیک اسلب می‌توانند علاوه بر طرح‌های روتین در بازار، طرح‌هایی جدید و منحصربه‌فرد خلق کنند که پاسخگوی نیاز افراد خاص نیز باشند.

طراحی دکوراسیون حمام و آشپزخانه به کمک سرامیک اسلب

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب ارمنی مدل TU1162

سرامیک اسلب ارمنی مدل TU1162

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب ارمنی مدل TU1161

سرامیک اسلب ارمنی مدل TU1161

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرامیک اسلب استاتوریا مدل TU0584

سرامیک اسلب طرح سنگ کلکته TD584 براق

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تمیز کردن سرامیک اسلب!

یکی دیگر از دلایل انتخاب سرامیک اسلب برای حمام و سرویس بهداشتی، نظافت آسان و بی‌دردسر آن است و به وسایل ابتدایی نیز می‌توان این کار را انجام داد. سرامیک اسلب یا سایز بزرگ کمترین شیار ممکن را ایجاد می‌کند و این باعث می‌شود محلی برای تجمع آلودگی وجود نداشته باشد. از طرفی وجود لعاب در سطح سرامیک، به معنی چسبندگی کمتر بین سرامیک و مواد آلاینده است و به راحتی کنده و جدا شود.

اما نکته مهمی که در سرامیک‌های اسلب باید مد نظر قرار گیرد، جنس لعاب به کار رفته در سرامیک است. اگر این لایه لعاب مقاومت خوبی در برابر مواد شوینده شیمیایی نداشته باشد، سطح آن تخریب می‌شود و به‌مرورزمان ساییده و پوسته پوسته می‌شود. هنگام نظافت این سرامیک در حمام و سرویس بهداشتی توجه داشته باشید که از مواد شیمیایی خیلی قوی استفاده نکنید، زیرا این کار می‌تواند در بلندمدت به زیبایی و استحکام آن لطمه بزند.

اگر قصد استفاده از سرامیک اسلب در حمام و سرویس بهداشتی خود دارید، با کارشناسان ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید. ما در به تام نه‌تنها انواع مختلفی از سرامیک‌ها را عرضه می‌کنیم، بلکه در مورد انتخاب آن نیز به مشتریان مشاوره خواهیم داد و در کنار شما خواهیم بود.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   -بازسازی-حمام

خدمات بازسازی حمام

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2