چسب سرامیک ؛ نکات اجرایی مهم در استفاده از چسب سرامیک و کاشی

چسب سرامیک

چسب سرامیک : یکی از راههای نصب سرامیک و کاشی به غیر از استفاده از ملات ، چسباندن کاشی با استفاده از چسب سرامیک و کاشی است.

چسب سرامیک و کاشی و نکات مربوط به آن

اگر این چسب به صورت پودری باشد بر پایه سیمان و تعدادی مواد شیمیایی دیگر ساخته میشود . از این چسب میتوان برای نصب سرامیک و کاشی در کف یا دیوار استفاده کرد .معمولا برای اجرای کاشی کاری با چسب باید دمای محیط حدود 5 درجه سانتی گراد باشد و اگر دمای محیط از این پایین تر باشد باید سعی کنیم به روشهای محیط نصب را گرم نگه داریم .

پودر چسب کاشی و سرامیک در برابر نفوذ آب مقاومت دارد و به راحتی می توان از آن در حمام و دستشویی و آشپزخانه استفاده کرد.

برای تهیه چسب سرامیک و کاشی از پودر باید یک پیمانه آب را در ظرف بریزیم و بعد سه پیمانه از پودر چسب سرامیک را به آن اضافه کنیم و هم بزنیم . بعد از حدود یک ربع هم زدن یک خمیر صاف و چسبناکی بدست می آید . البته بهتر است برای گرفتن نتیجه بهتر و اختلاط مناسب حتما به دستورالعمل کارخانه ای که پودر چسب سرامیک را می خرید توجه کنید .

چسب کاشی
چسب کاشی

زمانی که چسب کاشی را آماده کردید باید طی نهایت یک ساعت بعد از آماده سازی مصرف شود . چون در غیر این صورت این چسب خشک میشود . پس بهتر است هر بار به اندازه مصرف این چسب را آماده کنید . وقتی هم که این چسب را به دیوار زدید تا حدود 20 دقیقه بعد باید کاشی و سرامیک را روی آن بگذارید در غیر این صورت رویه چسب خشک میشود و دیگر کارایی و چسبندگی لازم را ندارد .

  • برای استفاده از چسب سرامیک برای چسباندن کاشی و سرامیک بهتر است ابتدا سطح را عاری از هر چربی و کرد و غبار کنید
  • یک مقداری سطح کار را با وسیله ای مثل تیشه خش دار کنید تا قدرت چسبندگی کاشی و سرامیک به آن بیشتر شود .
  • مقدار چسب را در ابتدا برای شروع کار در سطح کمی پخش کنید تا خشک نشود
  • بهتر است بعد از پایان چسب های اضافی را پاک کنید تا کار نهایی تمیز باشد
  • بهترین زمان بندکشی هم با توجه به نوع چسب مصرفی می تواند بین 4 تا 20 ساعت متغیر باشد
تحریریه به تام