بوک سیمانی چیست؟ |فروشگاه اینترنتی مصالح ساختمانی به تام

بلوک سیمانی چیست ؟

بلوک سیمانی ، یکی از مصالح کاربردی در ساخت و سازها می باشد . بلوک های سیمانی به قطعاتی اطلاق می شود که در اندازه ها و ابعاد مختلف ساخته می شوند و با توجه به نوع کاربری آنها از مصالح متفاوت استفاده می کنند . و با توجه به شرایط عمومی کشور ما ، استفاده از این مصالح متداول می باشد . مصالح کاربردی در بلوک سیمانی : اجزای اصلی تشکیل دهنده بلوک های بتنی عموماً عبارت است از [...]

سقف تیرچه بلوک|فروشگاه اینترنتی تجهیزات ساختمانی به تام

16 نکته کاربردی در هنگام اجرای سقف تیرچه بلوک

هدف از اجرای سقف های تیرچه بلوک در ساختمان ها کاهش مقدار بتن و جایگزینی آن با بلوک سبک است.  در نتیجه ی این جایگزینی ، بار مرده ساختمان کاهش می یابد و اجرای این نوع سقف برای سازندگان ساختمان به علت کاهش حجم بتن مصرفی منجر به کاهش هزینه های ساختمان سازی میشود. سقف تیرچه بلوک از تیرچه ، بلوک، بتن بالا یا درجا که در بالای سقف قرار می‌گیرد ساخته می شود. سقف تیرچه و بلوک شامل [...]

زایکوسل

زایکوسیل ،کاربرد نانوتکنولوژی برای ضد آب کردن مصالح ساختمانی و سازه ها

زایکوسیل ؛ تاثیرات منفی ناشی از جذب آب در سازه ها و ساختمان های بر کسی پوشیده نیست.این رطوبت ممکن است از طریق نفوذ آب باران از درز های در و پنجره ها ، رخنه ی آب زیر زمینی از راه کف و دیوار و یا تعریق وسایل حرارت زای داخلی ایجاد شده باشد. (بیشتر…)

دیوار

دیوار

دیوار جزو عناصر اصلی هر ساختمان است. نقش دیوارها در ساختمان ها بسیار مهم و متنوع می باشد.و شرایط مناسب در داخل ساختمان تا حد زیادی به قدرت عملکرد دیوارها بستگی دارد. (بیشتر…)

ساخت و ساز

فناوری ساخت و ساز خشک با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی

فناوری ساخت و ساز خشک که درحال حاضر بیش از ۹۰درصد ساختمان سازی ها در کشورهای پیشرفته را به خود اختصاص داده به کشور منتقل شد. (بیشتر…)

مکانیک خاک ؛ بررسی آزمایشات و تجهیزات مربوط به مکانیک خاک در ساخت و ساز

مکانیک خاک Soil mechanics شاخه‌ای از مهندسی است که به توضیح رفتار خاک می‌پردازد. علم مکانیک خاک متفاوت از مکانیک سیالات و مکانیک جامدات است به این دلیل که خاک محیطی است ناهمگون و متشکل از سیالات (معمولاً هوا و آب) و ذرات گوناگون (معمولاً رس، ماسه یا شن) یا گاهی مواد آلی، مایعات، گازها و … (بیشتر…)

آرماتوربندی

آرماتوربندی ؛ 13 نکته اجرایی کاربری در مورد آرماتوربندی

در این جا قصد داریم به 13 نکته اجرایی مهم در خصوص آرماتوربندی اشاره مختصری بکنیم : 1-زمانی که بتن ریخته میشود آرماتورهای فلزی باید از گل ، روغن و مواد غیر فلزی دیگر که باعث کاهش چسبندگی بین بتن و آؤماتور میشوند پاک شوند . 2- تمام آرماتورها در آرماتوربندی باید به روش سرد خم شوند مگر اینکه با توجه به نظر مهندس مسئول نظارت به نحو دیگری این کار انجام گیرد 3- برای بتن آرماتورها در آرماتوربندی نباید میلگردهای متقاطع راه [...]

تخریب بتن ؛ راهنمای کامل آشنایی با تخریب بتن و عوامل موثر در آن

 تخریب بتن در حالت کلی تحت تاثیر عوامل زیادی است . این مواردشامل : آب اضافه در مخلوط بتن – طراحی نادرست -عدم تعبیه یا تعداد ناکافی درز -نقایص ساخت -تخریب سولفاتی -واکنش قلیایی سنگدانه ها -تخریب ناشی از سیکل انجماد و ذوب -تخریب در اثر سایش و فرسایش -آسیب های ناشی از پدیده کاویتاسیون -خوردگی شبکه آرماتور -قرار گرفتن در معرض اسید -ترک خوردگی – بارگذاری بیش از حد بر روی سازه. (بیشتر…)

تیرچه

تیرچه ؛ هر آنچه در مورد تیرچه و انواع آن باید در ساختمان سازی بدانید

تیرچه قطعه ای است ساخته شده از فولاد و بتن که با قرارگیری بلوک ها در روی آن به عنوان قالب بتن پوششی ( در جالی ریخته شده ) مقطع T شکل مناسبی را تشکیل می دهند. انواع مختلفی از تیرچه‌ها وجود دارد که در بخش بعدی به آن اشاره گردیده است اما اگر بخواهیم قدیمی ترین تقسیم بندی از تیرچه‌ها را بیان کنیم باید گفت تیرچه خرپایی بر دو نوع است : (بیشتر…)

بتن

بتن ؛ نکات مهم در مدت زمان بهینه مخلوط کردن بتن

بتن : بهینه مخلوط کردن مهم در کیفیت نهایی بتن بسیار مهم است مدت بهینه مخلوط کردن بتن بستگی به عوامل زیر دارد: نوع مخلوط کن شرایط و وضعیت مخلوط کن (از نظر وضعیت فنی و ظاهری) سرعت دوران مخلوط کن مقدار یا حجم بتن نوع مخلوط ترتیب و نحوه ریختن مصالح در داخل دیگ مخلوط کن مدت زمان بهینه مخلوط کردن بتن با در نظر گرفتن تعداد عوامل موثر، بهترین روش برای تعیین مدت مطلوب مخلوط کردن، انجام دادن آزمایش با مخلوط کن و بتن مورد نظر [...]

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم.

021-22820747 | 021-22820748

info@behtam.org