نکات خرید دستگیره درب

برای خرید یک دستگیره درب خوب به چه نکاتی توجه کنیم؟

دستگیره درب یکی از اجزای درب ورودی هر اتاق است که با وجود اندازه کوچک خود، بسیار به چشم می‌آید و زیبایی آن جلوه می‌کند. دستگیره‌ها انواع مختلفی دارند و از مواد مختلفی ساخته می‌شوند؛ این موضوع به آنها کمک می‌کند که تنوع بسیار بالایی داشته باشند و با دکوراسیون مختلف همخوانی داشته باشند. دستگیره‌ها در نگاه اول به عنوان یک دستگاه کاربردی شناخته می‌شوند که چندان جنبه زیبایی ندارند، اما اگر به جزئیات توجه داشته باشیم، می‌فهمیم که دستگیره درب به صورت یک ابزار در فضای خالی در خود را نشان می‌دهد که کج‌سلیقگی در آن می‌تواند بسیار تو ذوق بزند.

دستگیره درب در انواع مختلف، سبک‌های متنوع و حتی با جلوه‌های ویژه تولید می‌شوند که انتخاب آنها تابع سلیقه فرد و اطلاع وی از خصوصیات دستگیره است. کسانی که بتوانند به شکل مناسبی از این دستگیره‌ها استفاده کنند و تناسب خوبی با دکوراسیون ایجاد کنند، می‌توانند انتظار یک ظاهر دیوانه کننده را داشته باشید. برخی از خریداران قبل از مراجعه به فروشگاه سر محل خود و یا فروشگاه‌های اینترنتی مانند به تام، دوست دارند که اطلاعات کافی در مورد این محصولات داشته باشند و با دید وسیع برای خرید دستگیره درب اقدام کنند.

برای کسانی که قبل از خرید یک محصول خاص دوست دارند در مورد آن و ویژگی‌های آن اطلاعات کسب کنند، چند ویژگی مهم فراهم آورده‌ایم که در ادامه این مطلب خواهید خواند. پس با ما همراه باشید!

نوع دستگیره درب

اولین مرحله در انتخاب دستگیره درب، انتخاب نوعی است که ترجیح می‌دهید. شما نمی‌توانید از دستگیره‌های بیضوی قدیمی و یا سنتی سوءاستفاده کنید و از آنها برای قسمت‌های مختلف ساختمان استفاده کنید؛ زیرا هر بخش از آنها ویژگی خاص خود را دارد. بااین‌حال، اگر در خانه خود افراد سالمند دارید بهتر است از دستگیره‌های اهرمی ساده استفاده کنید؛ زیرا معمولاً کار با آنها راحت‌تر است و افراد قدیمی آشنایی بیشتری با آنها دارند. البته اگر دوست دارید جلوه‌ای مدرن در خانه خود داشته باشید، می‌توانید از دستگیره درب اهری با طراحی مدرن و با سبک جدید استفاده کنید.

فاکتور مهم دیگر در انتخاب نوع دستگیره درب، به محل نصب لولای در برمی‌گردد. اگر لولای درب در سمت چپ نصب شده‌اند بهتر است از دستگیره‌های چپی استفاده کنید و اگر لولا در سمت راست قرار دارد توصیه می‌شود که دستگیره راستی انتخاب کنید. اگرچه این مورد بیشتر سلیقه‌ای است و بیشتر با توجه به دکوراسیون منزل و نحوه قرارگیری درب انتخاب می‌شوند. هر دو نوع دستگیره‌های سنتی و دستگیره‌های سبک اهرمی در برنامه‌های داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شوند؛ بنابراین انتخاب نوع دستگیره درب به سلیقه شما و طرز فکری که نسبت به درب دارید بستگی دارد.

[irp posts=”5057″ name=”دستگیره از بین برنده میکروب ها”]

استایل و سبک دستگیره

درحالی‌که دستگیره درب با اهداف کاربردی در منزل استفاده می‌شود، می‌تواند عنصری تزئینی به خانه اضافه کند و حتی در بهبود دکوراسیون نیز نقش داشته باشد. بنابراین هنگام انتخاب و خرید دستگیره، به سبک و استایل آن نیز توجه داشته باشید. هنگامی که شک دارید و در مورد استایل دستگیره به جمع بندی نرسیده‌اید، دستگیره‌های دکمه‌ای ساده پیشنهاد خوبی هستند، زیرا به راحتی با انواع دکوراسیون ست می‌شوند و توجه زیادی جلب نمی‌کنند. بااین‌حال، اگر دوست دارید احساسی رفتار کنید و کمی خلاقیت به خرج دهید، می‌توانید از دستگیره‌های تخم مرغی و یا بیضی شکل استفاده کنید که اتفاقاً جلوه‌ای مدرن‌تر نیز دارند.

استایل و سبک دستگیره درب

اما برخی از پیمانکاران استفاده از دستگیره درب اهرمی را ترجیح می‌دهند و احساس می‌کنند جلوه بهتری دارند و بیشتر دیده می‌شوند. اگر قصد دارید که یک دستگیره ساده انتخاب کنید، بهتر است از دستگیره‌های اهرمی با دسته صاف و رنگ‌های معمولی استفاده کنید. ظاهر براق و داشتن جلوه‌ای درخشان در این دستگیره‌ها امتیاز محسوب می‌شود. اما اگر دستگیره‌های تزئینی و مدرن را دوست دارید می‌توانید از دستگیرهای اهرمی منحنی وار استفاده کنید البته بیشتر دستگیره‌ها در سه الگوی مربع، مستطیل و بیضی ساخته می‌شوند و فقط در برخی از قسمت‌های آنها از لوازم تزئینی استفاده شده است. برای انتخاب دستگیره درب می‌توانید به این تزئینات نیز توجه کنید.

مواد اولیه و شکل نهایی دستگیره درب

علاوه بر استایل دستگیره درب، باید مواد اولیه آن را نیز مد نظر قرار دهید و تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای کاربرد شما مناسب هست و کدام گزینه مطابقت چندانی ندارد. یک قانون کلی برای دستگیره‌های یک محدوده خاص از ساختمان وجود دارد و این است که کلیه دستگیره‌ها باید از یک جنس خاص و تحت شرایط خاص تولید شده باشند. بنابراین اگر قصد تعویض و جایگزینی دستگیره‌های خود را دارید به مواد اولیه و شکل نهایی آنها توجه داشته باشید. اگر دستگیره درب یک ساختمان همگی از جنس فلز باشند، بهتر است همه را از یک جنس مشخص انتخاب کنید.

کسانی که از دستگیره‌های فلزی استفاده می‌کنند می‌دانند که این دستگیره‌ها انواع مختلفی دارند و جنس به کاررفته در آنها متفاوت است. به‌عنوان‌مثال، دستگیرهای استیل، برنج و آلیاژهای مختلف آهن وجود دارد که شما گزینه انتخابی مختلفی دارید. برای انتخاب جنس دستگیره درب، باید همه آنها را از یک فلز مشخص و با یک طرح مشخص استفاده کنید. نیکل ساتن، فیبر، کروم و فولاد ضد زنگ همه دارای احساس مدرن هستند ولی نقره‌ها تقریباً به عنوان خنثی عمل می‌کنند و با انواع رنگ‌های مختلف به کار می‌روند. برای داشتن یک ظاهر گرم و دلفریب، دستگیره درب برنزی با طرح قدیمی و یا براق ایده خوبی است. البته می‌توانید از این دستگیره‌ها به صورت رنگ سیاه و سفید مات استفاده کنید.

مواد اولیه و شکل نهایی دستگیره درب

البته دستگیره‌ها فقط با مواد فلزی و آلیاژهای آهن ختم نمی‌شوند و امروزه دستگیره‌های شیشه‌ای و شفاف برای درب داخلی استفاده می‌شوند که علاوه بر استحکام مناسب، از ظاهری فوق العاده زیبا برخوردارند. این دستگیره‌ها نمایی مدرن دارند و از لحاظ دکوراسیون تقریباً خنثی هستند؛ بنابراین می‌توان آنها را با دکوراسیون مختلف استفاده کرد. علاوه بر این مواد، دستگیره درب سرامیکی نیز ساخته شده است که بسیار زیبا هستند و در آنها از ظاهر چوبی استفاده شده است. این دستگیره‌ها برای نماهای سنتی ایده آل هستند.

[irp posts=”9170″ name=”تاثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی و روحیه شما!”]

تأثیر قفل بر انتخاب دستگیره درب

قفل آخرین موردی است که می‌تواند انتخاب دستگیره درب را تحت تأثیر قرار دهد. کسانی که قصد دارند از دستگیره بر روی درب خارجی استفاده کنند، طبیعتاً به استحکام بالا و امنیت نیاز دارند. بنابراین با دستگیره‌ای را انتخاب کنند که در برابر شرایط مختلف مقاوم باشد حتی‌الامکان در برابر ضربه و شکستگی مقاوم باشد. معمولاً دستگیره‌های سرامیک، و شیشه‌ای انتخاب خوبی نیستند و بهتر است از آنها استفاده نشود.

البته برخی از دستگیره‌ها صرفاً جنبه تزئینی دارند و حتی از قفل نیز در آنها استفاده نمی‌شود، بااین‌حال این قفل‌ها را می‌توان قفل‌های سرامیکی، شیشه‌ای و یا حتی برنزی انتخاب کرد که فقط تکمیل کننده دکوراسیون محیط هستند.

بعد از تعیین نوع و سبک دستگیره‌ای که نیاز دارید و همچنین تعریف محدوده قیمتی مورد نیاز، الان زمان خرید دستگیره درب مناسب رسیده است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع دستگیره‌ها با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید و مشخصات دستگیره‌ها را از فروشگاه به تام دریافت کنید.

tamep2