7 مورد از بایدها و نبایدهای خرید پرده برای هر اتاق

7 مورد از بایدها و نبایدهای خرید پرده برای هر اتاق

شاید تعداد کسانی که فرایند انتخاب و خرید پرده را به طراحان دکوراسیون واگذار کنند، کمتر از تعداد انگشتان دو دست باشد و معمولاً افراد سعی می‌کنند که سلیقه خود را در این فرایند دخیل کنند. این موضوع از جهات مختلفی اهمیت دارد، زیرا بیشتر ما با انواع مختلف پرده‌ها آشنایی کافی نداریم و حتی نمی‌دانیم که برای هر اتاق به سراغ چه پارچه‌ای برویم.

ما در کلینیک ساختمانی به تام، به ۷ مورد از بایدها و نبایدهای خرید پرده برای هر اتاق اشاره خواهیم کرد و کمک می‌کنیم که بتوانید برای هر اتاق در منزل خود یک پارچه و طرح مناسب انتخاب کنید.

 

راهنمایی‌ها و نکاتی در مورد خرید پرده برای منزل

1) هدف خود را از خرید پرده مشخص کنید و تعیین کنید که پرده را برای کدام یک از اتاق‌های منزل خود می‌خواهید؟ آیا به مسئله حریم خصوصی اهمیت می‌دهید؟ تاریکی منزل برای شما مهم است؟ بیرون رفتن گرما یا ورود سرما چی؟ وقتی که شما پرده را برای اتاق خود انتخاب می‌کنید:

 

  محصولات پیشنهادی:

 

قیمت پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب 

 

 • یک پرده براق به شما این امکان را می‌دهد که دمای اتاق را کنترل کنید و میزان نور ورودی را فیلتر کنید؛
 • پوشش‌های پنجره‌ها باید پنبه ای باشند تا از پارچه پرده در برابر نور خورشید محافظت کند؛
 • برای عایق کردن و جلوگیری از عبور نور در فصل تابستان یا عبور گرما در فصل زمستان، باید یک پوشش پنبه‌ای یا کتان به کار ببرید تا از این طریق نور را فیلتر کنید.

کاتی در مورد خرید پرده

2) در مورد رنگ و الگوی پرده به صورت طولانی و سخت فکر کنید. یک پرده بخش بسیار مهمی از فضای بصری اتاق شما را پوشش می‌دهد و لازم است که رنگ مناسب و متناسب با پارچه آن را در نظر بگیرید.

 • اتاق‌های پذیرایی و نشیمن بیشتر در معرض دید هستند و می‌توانید از رنگ‌های پیچیده و شاد در آنها استفاده کنید؛
 • رنگ پرده آشپزخانه را متناسب با رنگ کابینت‌ها انتخاب کنید؛
 • رنگ اتاق خواب را از پارچه‌های متمایل به آبی با ضخامت بالا انتخاب کنید تا از عبور نور جلوگیری کنید.

3) مسئله اندازه پرده اهمیت ویژه‌ای دارد و یک نکته استاندارد در مورد اندازه پرده این است که بلندای آن باید حداقل دو برابر عرض پنجره باشد. البته بلند بودن پرده در هر کدام از اتاق‌ها مهم است. در جریان خرید پرده سعی کنید که:

 

 محصولات پیشنهادی:           

                                 

پرده کتان چاپی

پرده نشیمن

 

 • پرده اتاق پذیرایی تا نزدیک زمین پایین بیاید و بالای آن به 10 سانتی متری سقف برسد؛
 • پرده اتاق خواب باید تمامی فضای پنجره و کمی از اطراف آن را پوشش دهد؛
 • پرده آشپزخانه بهتر است به همان اندازه پنجره باشد.

4) سخت افزارهای همراه پرده را فراموش نکنید. یک پرده دارای چوب پرده، آویز، والان پرده و چندین چنگک برای نگهداری پرده است. انتخاب هر کدام از این سخت افزارهابه نوع پرده و پارچه آن برمیگردد.

 • پرده‌های ابریشمی، حریر و توری بسیار سبک‌تر هستند، بنابراین می‌توانید از چوب پرده‌های کوچکتر برای آنها استفاده کنید آنها را در اتاق پذیرایی نصب کنید.
 • پرده‌های کتان و پرده‌های مخمل سنگین‌تر هستند، برای این پرده‌ها بهتر است از چوب پرده‌های قوی و از آویزهای حلقوی استفاده کنید تا نمای بهتری به فضای شما ببخشند.
 • معمولاً پرده‌های ضخیم مانند پرده کتان، پرده ساتن و پرده مخمل در اتاق‌های رسمی مانند اتاق جلسات و یا اتاق مهمانی در منزل استفاده می‌شود.

[irp posts=”19650″ name=”همه آنچه لازم است در مورد پرده بدانید”]

5) گزینه‌های مختلف برای انتخاب پارچه و نیازهای خاص هر اتاق در نظر بگیرید.

 

محصولات پیشنهادی:

 

پرده-کتان-طرح-شلوغپرده آشپزخانه 

 

 

 • پارچه‌های پنبه‌ای همه کاره و تمیز کردن آنها نیز آسان است.
 • پارچه مخمل بسیار لوکس و ایده آل است و بهتر است برای اتاق پذیرایی به کار رود. پ
 • ارچه‌های ظریف و توری مانند ابریشم و پرده حریر چندان از لحاظ حفظ حریم خصوصی مناسب نیستند و بهتر است در پنجره‌های کناری یا در اتاق خواب استفاده نشود.
 • پرده‌های کتانی و پشمی به اندازه کافی قوی هستند و ایستادن آنها بر روی چوب پرده یک نمایید حال خراب می‌کنند. پس هم می‌توانید از آنها در اتاق خواب آشپزخانه استفاده کنیم و هم از رنگ‌های شاد و متنوع آنها در اتاق پذیرایی و نشیمن.

گزینه های مختلف برای خرید پرده

6) هیچ وقت استفاده از تزیینات را فراموش نکنید. معمولاً انتخاب و خرید پرده برای اتاق خواب ساده‌تر است و تنها باید رنگ آن با فضای داخلی اتاق سازگار باشد. در مورد آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز سعی می‌شود که کمتر از لوازم تزیینی استفاده شود، زیرا میزان شست و شوی آنها بیشتر است. اما به یاد داشته باشید که اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی در معرض دید عموم و افراد غریبه نیز قرار دارد. پس این موضوع بسیار مهم است که از لوازم تزیینی و از مواردی مانند والان پرده و کتیبه پرده به صورت مناسب و هماهنگ استفاده کنید.

7) در انتخاب فروشگاه دقت کنید. مسئله خرید پرده بسیار مهم است و لازم است که فاکتورهایی مانند رنگ پرده، طول پرده، پارچه پرده، سبک پرده، والان پرده، کتیبه پرده و حتی چوب پرده نیز در نظر گرفته شود. شما به راحتی می‌توانید به سراغ فروشگاه‌های آنلاین و فروشگاه‌های واقعی بروید و مدلهای مختلف هر کدام از پرده‌ها را ببینید. انتخاب و خرید پرده در هر کدام از دو سبک خرید اینترنتی و خرید حضوری، به دقت بالا و مطابقت الگو با طرح و دکوراسیون داخلی نیاز دارد.

در بخش فروشگاه ما، نمونه‌های مختلفی از پرده های تزیینی موجود است که می‌توانید با مطالعه مشخصات آنها همچنین مشورت با کارشناسان فروش به تام، بهترین و ایده آل ترین محصول متناسب با شرایط خود انتخاب کنید. کارشناسان به تام در کنار شما خواهند بود و مسیر خرید پرده را برای شما هموارتر خواهند کرد.

 


 

 محصولات پیشنهادی:

 

مدل پرده کتان ترک سبز

دسته پرده کتان چاپی

 

tamep2