سرامیک ؛ نکات مهم در انتخاب و خرید سرامیک

سرامیک

 سرامیک و کاشی از اصلی ترین مصالح در ساختمان سازی هستند . و انتخاب مناسب کاشی و سرامیکها هم به عنوان سرامیک های کف و هم سرامیکها و کاشی های دیواری برای حمام یا آشپزخانه از قسمت های مهم در ساختمان سازی یا بازسازی خانه ها است .

برای خرید و انتخاب سرامیک باید به این نکات بیشتر توجه کنیم :

درجه کاشی و سرامیک

اولین مورد در تعیین کیفیت کاشی درجه آن است . مشخصا دارا بودن درجه 1نشان از بهترین کیفیت است . درجه 2 از لحاظ قیمت کمی پایین تر از کاشی  درجه یک است . درجه یک و دو مناسب برای سرامیک کف هستند . اما درجه سه استحکام و مقاومت کافی برای کاربرد در کف را ندارد.

درجه ساییدگی سرامیک

درجه سائیدگی یا PEI قابلیت یک کاشی براق در برابر سائیدگی است . این طبقه بندی برای کاشی های براق وجود ندارد . کاشی های سرامیکی درجه یک و دو برای دیوارها مناسب هستند و بیشتر جنبه تزئینی دارند و از مقاومت بالایی برخوردار نیستند . کاشی های درجه سه مقاومت متوسطی دارند و بیشتر برای ساختمان های مسکونی استفاده میشوند . اما کاشی های با PEI درجه 4 مقاومت بسیار بالایی در مقابل سائیدگی دارند و در فضاهای اداری ، تجاری و مسکونی پر رفت و آمد قابل استفاده هستند . اما در نهایت کاشی های با PEI 5 دارای بالاترین درجه مقاومت هستند و مناسب برای فضاضهای تجاری هستند .

سرامیک
سرامیک

درجه جذب آب سرامیک

شاید بتوانیم بگوییم مهمترین نکته ای که در هنگام خرید سرامیکها و کاشی باید مد نظر قرار دهید میزان جذب آب یا W.A کاشی هاست . این درجه بندی به شما نشان میدهد این کاشی انتخابی آیا مناسب برای محیط های مرطوب مثل حمام هست یا نه .

ضریب اصطحکاک ( درجه لیزی)

از درجه بندی های مهم دیگر ضریب اصطحکاک یا C.O.F است . هر چه میزان این کمیت بیشتر باشد اصطحکاک بیشتری با پای افراد برقرار میکند و اگر میزان آن کم باشد یعنی بیشتر احتمال لیز خوردن افراد یا اجسام روی آن هست .

تحریریه به تام