بارش برف پروژه‌های ساختمانی را فرا گرفت

بارش برف

بارش برف در دیروز و امروز پیمانکاران ساختمانی و شرکت‌های مرتبط با ساخت‌وساز را حسابی غافلگیر کرده و می‌توان گفت که اکثر پروژه‌ها در آن گیر افتاده‌اند.

به گزارش واحد خبر به تام، بارش برف و سرمای زیاد پدیده غالب آب و هوایی در کشور است و بیشتر جاده‌ها و فرودگاه‌های کشور درگیر این پدیده جذاب ولی پرزحمت طبیعی هستند. برف در حالی مردم کشورمان را خوشحال کرده است که با دردسر زیادی همراه بوده و علاوه بر پروژه‌های ساختمانی، سایر زیرساخت‌های کشور درگیر آن هستند.

بارش برف درحالی از دو روز پیش در غرب و شمال غرب کشور آغاز شده است، که با موجی از سرمای شدید همراه است و پیش‌بینی می‌شود دمای هوا در برخی از نقاط کشور به منفی 20 درجه نیز برسد. این در حالی است که بارش برف بسیاری از مسیرهای مواصلاتی استان‌های مختلف از جمله تهران را قطع کرده است و بسیاری از رانندگان و مسافران در جاده مانده‌اند.

مرکز هواشناسی کشور ضمن اعلام ادامه‌دار بودن بارش برف در استان‌های مرکزی و شرق کشور، اضافه کرد که موج سرما تا روز چهارشنبه در سطح کشور ادامه خواهد داشت و سطح معابر و ساختمان‌ها دچار یخ زدگی خواهد شد.

تاثیر بارش برف بر ساخت و ساز

با اینکه بسیاری از مدارس کشور به دلیل بارش برف سنگین تعطیل شده‌اند، اما با توجه به حجم بارش و جمع شدن آنها رو اماکن مختلف احتمال سقوط آن می‌رود و توصیه می‌شود که از تردد در اماکن خطرناک بپرهیزید و با دقت کامل عبور کنید.

کلینیک ساختمانی به تام ضمن آرزوی سلامتی برای هم‌وطنان عزیز چند توصیه به پیمانکاران عزیز دارد و خواهشمند است که اگر به ساخت‌وساز خود ادامه می‌دهند به رعایت اصول بتن ریزی در سرما و برف پایبند باشند و از ضدیخ و سایر مواد افزودنی استاندارد استفاده کنند.

پیمانکاران عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه بتن ریزی در فصل زمستان و همچنین استفاده از ضدیخ در بتن می‌توانند با ما در تماس باشند و محصولات مورد نظر خود را سفارش دهند.

tamep2