فناوری ساخت و ساز خشک با هدف صرفه جویی در مصرف انرژی

ساخت و ساز

فناوری ساخت و ساز خشک که درحال حاضر بیش از ۹۰درصد ساختمان سازی ها در کشورهای پیشرفته را به خود اختصاص داده به کشور منتقل شد.

به گزارش به تام به نقل از ایسنا، وجود منابع فراوان انرژی در کشور و ارزان قیمت بودن آن باعث شده تا در اکثر موارد مصرف انرژی به صورت بی رویه ای افزایش یابد و به مقدار قابل توجهی اتلاف انرژی داشته باشیم.  استفاده از فناوری های روز می تواند در این مهم نقش به سزایی را در صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف انرژی ایفا کند. در حوزه ساخت و ساز های شهری هر روزه شاهد اتلاف منابع به صورت گسترده ای هستیم که در صورت عدم کنترل و نظارت می تواند عواقب ناگواری را برای زمین و منابع انرژی در برداشته باشد.

ساخت وساز
ساخت وساز

مهندس افشین مدنی، مجری طرح گفت: امروزه تکنولوژی های روز در صنعت ساختمان به صورت جهانی گسترش پیدا کرده است و موفقیت های چشم گیری را نیز به دنبال داشته است  از جمله کشورهای پیش رو در این حوزه  می توان به کشورآلمان اشاره کرد.
تکنولوژی ساخت و ساز خشک یکی از مهمترین روش ها برای جلوگیری از اتلاف انرژی در حوزه ساخت و ساز است.

مدنی  از  مزایای سیستم های این مجموعه را بومی سازی و طراحی پروژه های ایمن در برابر زلزله، مقاوم سازی ساختمان در برابر حریق، بهینه سازی مصرف انرژی(حداقل مصرف مصالح و انرژی در حین ساخت و بهره برداری)، ارتقا کیفیت زندگی و آسایش مصرف کنندگان، سبک سازی و صنعتی سازی در صنعت ساختمان عنوان و خاطرنشان کرد: ترویج فرهنگ ساخت و ساز با سیستم های استاندارد توسط متخصصان، استانداردهای ملی سیستم ساخت وساز خشک با مشارکت کمیته های تخصصی مربوطه در سازمان ملی استاندارد و مرکز تحقیقات، صادرات محصولات به کشورهای همجوار، جلوگیری از واردات بی رویه محصولات غیر استاندارد و خودکفایی در تولید محصولات ساخت و ساز خشک از جمله سیاست های کلی تولیدی کناف ایران محسوب می شود؛ بومی سازی این فناوری در ایران بستر ساز اشتغال برای بیش از یک میلیون نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شده است.

تحریریه به تام