در خانه خود يک سالن ورزشی ایده‌آل بسازید!

سالن ورزشی

سالن ورزشي و بدنسازي خانگي برای مدلهاي لباس و ورزشکاران حرفه ای يك ضروررت است، اما برای بقیه يك مزيت است كه در مورد آن روياپردازي مي‌كنند. اگر فضا و بودجه كافي براي اين كار داريد پس به رویای خود رنگ واقعیت دهيد، در مطلب زير چند راهنمایی و ایده جهت الهام بخشي به شما تهيه شده است.

سالن ورزشي
سالن ورزشي

کف سازی سالن

كف سازي مهمترين نكته در ايجاد سالن ورزشي خانگي است. مهمترين فعاليتي هايي كه در آن سالن انجام خواهيد داد را تعيين كنيد، مثلا اگر يك ميله مخصوص بالرين ها در ديوار نصب كرده ايد، پاركت چوبي بهترين گزينه است. اما برای وزنه زدن، انتخاب کفپوش چوبي نامناسب است، براي اين منظور بايد كفپوشي داشته باشيد كه جلوي اثرات برخورد وزنه با زمين را بگيرد. فراموش نكنيد اكثر تجهیزات بدنسازی وزن زيادي دارند، بنابراین مطمئن شوید که كف اتاق و يا سالن شما توانايي حمل اين مقدار سنگيني را دارد.

فرش: اگر اتاق شما فرش دارد، آن را نگه دارید. اين كار به محکم شدن تجهیزات كمك مي كند، اما برای انجام تمرینات و حركات روي زمين مناسب نيست. همچنين فرش به راحتي لك مي شود و حفظ تعادل روي آن براي ورزشهايي مانند يوگا سخت است.

چوب: كفپوش هاي چوبي براي تمرينهاي يوگا و رقص و بسكتبال مناسب هستند و به راحتي تميز مي شوند. اما توسط تجهیزات سنگین به راحتی آسیب مي بينند و همچنين می توانند لغزنده باشند.

تشک بدنسازی: تشک بدنسازی يا فوم کفپوش، بهترین ايده برای سالن های ورزشی با تجهیزات سنگین هستند. آنها در عين نرم بودن محکم هستند، بسیاری از انواع تمرینات را مي توانيد روي آن انجام دهيد، همچنين از کفپوش اتاق در برابر تجهیزات سنگین محافظت مي كنند يا فشار وزن آنها را كاهش مي دهد.

سالن ورزشي
سالن ورزشي

به آینه نگاه كنيد

آینه دیواری باعث می شود هر سالن ورزشی خانگي حرفه ای تر به نظر برسد، وجود آينه براي ديدن فرم بدن خود ضروري است. علاوه بر این، آینه به راحتي در دیوار نصب مي شود.

فضاي خالي در اتاق در نظر بگيريد

پر کردن فضاي اتاق از تجهیزات براي حداکثر استفاده وسوسه انگیز است. اما فراموش نکنید برای انجام تمرینات روي زمين، حركات کششي، تشک یوگا و … به فضاي باز نياز داريد.

آماده كردن سيستم تهويه و آب سردكن

امکانات رفاهی مانند آب و سيستم تهويه معمول ترين امكانات حتی در ساده ترین فضاهای تمریني هستند. تعداد سيستم هاي تهويه كه به صورت مناسب نصب شوند و تمرين شما را لذت بخش كنند زياد نيست. يك سبد براي حوله ها در نظر بگيريد و سالن ورزشي خود را يك سطح بالاتر ببريد.

سالن ورزشي
سالن ورزشي

یک تلویزیون در اتاق

در اکثر باشگاه های ورزشی یک تلویزیون وجود دارد. یک تلویزیون در سالن ورزشي براي ديدن حركات تمريني و يا برنامه هاي تلويزيون در نظر بگيريد (احتمالا اصلا توجهي به آن نخواهيد كرد). تلويزيون را در جايي نصب كنيد كه بتوانيد هنگام استفاده از تجهيزات پركاربرد آن را ببينيد.

هيچ محدوديتي براي تمرينات خانگي وجود ندارد

اگر فكر مي كنيد محدوديت و يا امكانات هاي فضاي باز بر تمرينات شما در فضاي باز و يا داخل سالن اثر مي گذارد، حتما چندين ايده زير را بخوانيد.

زمين بازي

ايده یک بازی دوستانه و یا امكان تمرين هميشگي چطور است؟ این ايده براي نوجوانان که دوست دارند با توپ بازي كنند و يا براي كساني كه مي خواهند هميشه به تمرين ورزشي بپردازند مناسب است.

سالن ورزشي
سالن ورزشي

سنگ نوردي – به معنای واقعی کلمه

اكثر سالن های ورزشی سنگ نوردي گران قیمت هستند و سنگ نوردي در فضای باز فصلی است. راه حل چيست؟ راه حل آن يك ديواره یا بولدرینگ داخل سالن است. بچه‌ها عاشق آنها هستند و يك ورزش و تمرين براي همه (از سنگ نوردان حرفه اي تا علاقه مندان) مي باشد.

كيسه بوكس زني

ایجاد یک سالن بوکس یا ورزش هاي رزمی گران قیمت است، اما امكان انجام تمرينات رزمي روزانه ارزش زیادی دارد. كيسه بوكس زني را ميتوان در هر جايي از سالن نصب كرد، اما كيسه هاي سنگين نيازمند طراحي و نصب حرفه اي هستند.

گرم و بخارآلود

وجود سونا در خانه با شکوه است. سوناي سنتی يك مزيت لوکس براي هر سالن ورزشی خانگي است. اگر نياز به سوناي بخار به سبک مورد نظرتان را داريد، به احتمال زیاد هزينه شما بيشتر از سونا مي شود، اما وقتي در اتاق سوناي بخار هستيد به قيمت آن فكر نمي كنيد.

سالن ورزشي
سالن ورزشي

شنا كردن

از استخر طولي و باريك تا استخر خانوادگي، يك ايده فوق العاده براي تمام سال است تا هم به تمرين بپردازيد و هم لذت ببريد.

تجهيزات ورزشي مناسب كودكان

این اتاق تمرین، مجهز به تجهيزات ورزشي برای بچه ها است، آنها مي توانند در اينجا ورزش كرده و در تمام مدت سال فعاليت كنند.

استخري در بهشت

طراحي و گزينه هاي بي انتهايي برای استخر فضای باز وجود دارد. استخر باريك و طولي به آساني در 50 متر جاي مي گيرد، و استخرهاي توكار و پيش ساخته مكاني براي تفريح تمام خانواده هستند. شما می توانید هر طراحی را اجرا كنيد و حیاط خلوت خود را به یک بخش گرمسیری تبديل كنيد.

زمين كوچك گلف

بدون نیاز به مكاني براي شروع بازي گلف و بدون تشريفات بازي، دوستان خود را دعوت كنيد و هر زمان كه دوست داشتيد بازي را شروع و به توپ ضربه بزنيد.

زمين بازي ورزشهاي توپي

با يك زمين بازي چند منظوره ميتوانيد بسكتبال، فوتبال، بدمينتون و يا تنيس بازي كنيد و مهارت هاي خود را در اين بازيها افزايش دهيد. قرار دادن يك سيستم روشنایی مناسب، بازي در شب را جوانمردانه مي كند.

تحریریه به تام