مزایای قفل دیجیتال

قفل دیجیتال قفل هوشمند

قفل دیجیتال (قفل هوشمند )همزمان با ورود تکنولوژی های جدید به صنایع ساختمانی عرضه شده شد. در حال حاضر این پیشرفت ها به گونه ای است که می توان یک ساختمان هوشمند ساخت. یکی از حوزه های ساختمان های هوشمند، بحث امنیت و ایمنی در آنها می باشد.

 

حفظ امنیت ساختمان ها با قفل دیجیتال

در جوامع مدرن و امروزی حفظ امنیت ساختمان ها بسیار مورد توجه است. در حوزه امنیت قفل یکی از مهم ترین ابزار ها می باشد. در این زمینه، قفل هوشمند توانسته اند بحث امنیت ساختمان را تا حدود زیادی برطرف کنند. این قفل های تنوع بسیار بالایی دارند. همچنین شرکت های زیادی محصولات خود را به بازار عرضه کرده اند.قفل دیجیتال محصولی است که بر روی انواع درب های ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان، افزایش امنیت، زیبایـی و قفل نمودن انواع درب ها نصب می شود و با سیستم های متنوع امنیتی که در آن به کار رفته آرامش و امنیت هر چه بیشتر را برای کاربر فراهم می کند.

در واقع قفل های مکانیکی جای خود را به قفل هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی (قفل الکترونیکی و دیجیتال) داده اند. به بیان دیگر می توان قفل الکترونیکی را سیستمی دانست که بر پایه یکی از مکانیزم های شناسایی رمزی، کارت های مغناطیسی، تگ، اثر انگشت و یا مگنت، درب منازل را باز و بسته می نماید.

قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند

امکانات و مزایای قفل هوشمند

 1. نگران گم کردن کارت ها نباشید چون به راحتی و در عرض چند ثانیه می توانید کارت گم شده را از کار بیندازید.
 2. نگران فراموش کردن بستن درب نباشید چون در صورت لزوم، قفل هوشمند چند ثانیه بعد از بسته شدن، به صورت خودکار قفل می شود (قفل اتوماتیک).
 3. با وجود قفل دیجیتال، دیگر نیازی به حمل کلید ها ندارید. کـلید شما، کد شماست و کد شما در امن ترین مکان یعنی در ذهن شما می باشد.
 4. کلید های لمسی و کارت های قفل های الکترونیکی (قفل هوشمند کارتی) بسیار سبک و کوچک هستند و وجود آنها مانند دسته کلید ها سنگین نمی باشد (برخی از کارت های این نوع قفل را می توانید به صورت بر چسب بر روی تلفن همراه خود نصب نمایید تا مشکلی در حمل و نقل و یا گم کردن آن نداشته باشید).
 5. شما می توانید از کارت متروی خود نیز برای قفل دیجیتال به عنوان کارت ورود به منزل یا دفتر خود استفاده کنید.
 6. راحتی و زیبایی و مقاومت این قفل مثال زدنی می باشد.
 7. به علت وجود دو صفحه فلزی محکم و بزرگ، که زیر صفحات داخلی و خارجی قفل را پوشش می دهد و با پیچ کاملا به یکدیگر کلاف می شوند، مقاومت درب، چندین برابر می شود در صورتی که در قفل های معمولی دقیقا ضعف در ایـن ناحیه می باشد.
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
 1. ریموت کنترل این قفل هوشمند اختیاری است و می توانید آن را به دستگاه تان اضافه کنید.
 2. باتری های دستگاه با استفاده متوسط 10 مرتبه در روز از قفل، حداقل به مدت 1 سال برای شما کار می کند (بدون ریموت 4 باتری و با ریموت 8 باتری نیاز است).
 3. در صورت ضعیف شدن باتری ها، قفل دیجیتال به شما هشدار می دهد.
 4. اگر به هشدار توجه نکردید و یا در مسافرت بودید و شارژ باتری ها تمام شده بود، شما می توانید توسط کلید مکانیکی که توصیه می شود، در خارج از منزل نگهداری شود، به راحتی درب را باز کنید (مانند قفل های معمولی).
 5. اگر شارژ باتری دستگاه تمام شده بود و کلید مکانیکی هم در دسترس نبود می توانید توسط یک باتری کتابی، برق لازم را فراهم و با رمز، اثر انگشت، کلید لمسی و یا با کارت وارد شوید.
 6. اگر به دستگاه ضربه بخورد آژیر آن به صدا در می آید و سیستم ورود آن به مدت یک دقیقه از کار می افتد.
 7. اگر درب باز بماند قفل هوشمند سه مرتبه هشدار می دهد.
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
قفل دیجیتال | قفل هوشمند
 1. قفل هوشمند قابلیت نصب بر روی درب های راست باز شو و چپ باز شو را دارد.
 2. قفل هوشمند دارای سنسور اعلام حریق می باشد (بـالای 55 درجه سانتی گراد).
 3. قفل دیجیتال دارای سیستم ضد سرقت و قفل دوبل و نیز قفل کودک می باشد.
 4. این قفل ها می توانند بهترین کمک برای کودکان و بهترین خدمت برای سالمندان باشند.
 5. قفل دیجیتال به هنگام بسته شدن در، به صورت خودکار قفل می شود، وقتی در قفل باشد از خارج نمی توان بدون مجوز وارد شد ولی از داخل امکان خروج وجود دارد، فقط کافی است دستگیره دیجیتال را پایین بکشید تا درب باز شود و پس از بستن درب، بار دیگر به صورت خودکار قفل شود.
 6. اگر قفل را به ریموت کنترل مجهز کنید می توان از آن به عنوان مجوز از طرف منشی مستقر در خارج از اتاق و یا فرد داخل اتاق استفاده کرد. این امکان، قفل های دیجیتال را به ایده آل ترین نوع کنترل و انجام عبور و مرور اداری تبدیل می کنند.

نظرات و دانسته های خود را با ما به اشتراک بگذارید همچنین برای مشاهده محصولات متنوع تر فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام به صفحه قفل دیجیتال مراجعه کنید

تحریریه به تام