مزایای درب و پنجره آلومینیومی – قسمت دوم

درب و پنجره آلومینیومی با برخورداری از تنوع زیاد در فرم، رنگ و گستردگی استفاده از یراق آلات و بازشو، یکی از مهم ترین درب و پنجره های تولیدی می باشد. درب و پنجره آلومینیومی نیاز های گسترده به درب و پنجره را به خوبی پاسخگو می باشد.

بررسی مزایای درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی قابلیت هایی مانند آب بندی و هوابندی مناسب با لاستیک های 2 ردیفه در بازشو ها و فریم های ثابت، زیبایی، عایق صوتی، امکان استفاده از شیشه های چند جداره، امکان مونتاژ با اتصالات قوی و با سرعت زیاد در جهت کاهش هزینه ها، امکان نصب توری، نصب سریع و آسان، عدم استفاده از میلگرد یا آهن در مونتاژ پنجره ها و … را دارا می باشد. درب و پنجره آلومینیومی دارای ویژگی هایی مناسبی است.

به همین منظور تلاش کردیم که جهت آشنایی شما با مزایای بسیار این نوع درب و پنجره، ویژگی های مهم آنها را بیان کنیم. این مقاله در دو قسمت آماده شده است که مطلب زیر قسمت دوم آن است. در قسمت اول با چهار مورد از ویژگی های درب و پنجره آلومینیومی یعنی استحکام و قدرت خمشی، سختی، اتصالات و نصب یراق آلات آشنا شدید. در قسمت دوم به 6 مورد دیگر از این ویژگی ها می پردازیم.

درب و پنجره آلومینیومی
درب و پنجره آلومینیومی

سیستم های کشویی در درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی دارای جنسی است که جنسیت پر اصطکاک و خمشی ندارد، و به همین دلیل موجب ایجاد مشکل در سیستم های کشویی نمی شود. درب و پنجره کشویی آلومینیومی یکی از بهترین انواع در خود درب و پنجره آلومینیومی می باشد. به دلیل جنس آلومینیوم، اکثر درب و پنجره های شکویی از این جنس ساخته می شوند.

رنگ پذیری درب و پنجره آلومینیومی

درب و پنجره آلومینیومی دارای رنگ های متنوعی است. این نوع از درب و پنجره یکی از معدود درب و پنجره هایی است که تنوع رنگی بالایی دارد. این نوع درب و پنجره با رنگ های پودری الکترواستاتیک با تنوع فوق العاده بیش از 200 رنگ متنوع را در اختیار مصرف کنندگان پروفیل آلومینیوم می گذارد.

بسیاری از پنجره ها اساسا قابلیت رنگ آمیزی ندارند و برای تولید محصولات رنگی باید هنگام تولید پروفیل گرانول های رنگی اضافه گردد آن هم در طیف محدودی از رنگ ها که این کار سخت و غیر قابل توصیه است و از کیفیت پروفیل به وضوح می کاهد.

علاوه بر آن تنوع و زیبایی یک سیستم پوشش و رنگ آمیزی دیگر یعنی آنادایز تنها در آلومینیوم قابل استحصال است. در مورد پروفیل های UPVC این کار توسط استیکر یا برچسب تامین می شود، اما پروفیل های آلومینیوم با رنگ های چاپی و سخت شدن در کوره، دوام و زیبایی دو چندانی به خود می گیرند.

درب و پنجره آلومینیومی
درب و پنجره آلومینیومی

مقاومت در برابر تغییرات دمایی

درب و پنجره آلومینیومی ، قابلیت مقاومت در برابر تغییرات دمایی را دارد. حتی برخی از انواع درب و پنجره ها به دماهای پایین نیز حساسیت دارند. به عنوان مثال UPVC در دماهای پایین ممکن است تغییر شکل دهد.

همچنین در دماهای به نسبت کمی بالاتر نیز به طور کامل ذوب شده و می سوزد که در این حالت دود ناشی از سوختگی خفه کننده و مسموم کننده می باشد. آتش نیز موجب از بین رفتن درب و پنجره می گردد.

اما آلومینیوم در دماهای بالا نیز شکل و جنس خود را حفظ می کند و تنها در دماهای بسیار بالا که تقریبا کلیه اجزا ساختمان نابود می شوند آلومینیوم نیز از بین می رود آن هم به یکباره نه به تدریج.

کالاهای سرمایه ای

درب و پنجره آلومینیومی به دلیل ساخته شدن از جنس آلومینیوم، یک کالایی سرمایه ای به حساب می آید که قابلیت مصرف مجدد را دارد. آلومینیوم ماده ای است که  برای محیط زیست مضر نیست و به چرخه طبیعی محیط زیست بر می گردد.

آلومینیوم به عنوان یک عنصر طبیعی پر مصرف شناخته می شود که بعد از حتی چند قرن دارای قیمت می باشد و به عنوان کالایی سرمایه ای به آن نگاه می شود و به سادگی و صرف هزینه ای کم قابل بازیافت و تولید مجدد است.

مقاومت در برابر شرایط اقلیمی

درب و پنجره آلومینیومی تقریبا در برابر هر نوع آب و هوای اقلیمی مقاوم است. همچنین در برابر نور آفتاب دچار تغییر رنگ و زرد شدگی نمی شود. بنابراین اگر در شرایط اقلیمی خاصی زندگی می کنید استفاده از این نوع درب و پنجره بهترین گزینه است و توصیه می شود.

اتلاف کم انرژی در نوع ترمال بریک

نوع ترمال بریک درب و پنجره آلومینیومی انرژی کمی هدر می دهد. البته درب و پنجره های آلومینیومی ساده به دلیل انتقال حرارتی در این زمینه کمی پایین تر از برخی دیگر درب و پنجره ها هستند اما نوع ترمال بریک آن در این زمینه عملکرد بسیار مناسبی دارد. البته بیش ترین اتلاف انرژی در درب و پنجره ها به جهت هوابند نبودن آنها و کوران هوایی است که ایجاد می کنند، و درب و پنجره آلومینیومی قابلیت هوابند شدن را دارند.

تحریریه به تام