10 نکته‌ای که در انتخاب پرده اتاق خواب باید رعایت کنید

[vc_row][vc_column][vc_column_text] انتخاب پرده اتاق خواب تا حدود زیادی تحت تأثیر دکوراسیون داخلی و سلیقه فردی شما قرار دارد. کسانی که از تیم‌های طراحی دکوراسیون و تیم‌های طراحی و دوخت پرده کمک می‌گیرند،  کار راحت‌تری داشته و انتخاب گزینه برای آنها ساده‌تر است. در هر صورت الزامات و نکاتی در انتخاب پرده اتاق خواب و پارچه آن وجود دارد که شما ملزم به رعایت آنها هستید. حتی این موارد باید به شما کمک کند که در کار تیم‌های طراحی دکوراسیون دخالت کنید تا سلیقه شما در این کار دخالت داده شود. در کلینیک ساختمانی به تام به عنوان یک گروه حرفه‌ای در زمینه خدمات طراحی و دوخت پرده این مطلب تلاش می‌کنیم تا نکاتی حیاتی و مهم در مورد پرده اتاق خواب به شما ارائه دهیم.

 مطلب پیشنهادی :       

دوخت پرده مدرن

طراحی و دوخت پرده

انتخاب پارچه پرده اتاق خواب به عنوان اولین و مهمترین قدم

اولین و ابتدایی‌ترین کار، انتخاب پارچه پرده اتاق خواب است که تحت تأثیر فاکتورهای مختلف قرار دارد. این فاکتورها ممکن است نورپردازی محیطی باشد، ممکن است رنگ بندی تجهیزات و دکوراسیون داخلی باشد، یا حتی اندازه پنجره در انتخاب آن تأثیر داشته باشد. بنابراین داریم:
 • اگر می‌خواهید از نور طبیعی استفاده کنید، پرده‌های توری مناسب‌تر هستند؛
 • اگر تمایلی به استفاده از نور طبیعی ندارید؛ پارچه‌های ضخیم مانند پرده کتان، پرده مخمل و پرده ساتن مناسب هستند؛
 •  اگر به دنبال تنوع رنگی هستید، پارچه پرده پلی استر بهترین گزینه است؛
 •  اگر می‌خواهید از دکوراسیون سنگین و رسمی استفاده کنید، پارچه پرده مخمل و پارچه پرده کتان بهتر است؛
 •  اگر پنجره شما بزرگ باشد و پرده سرهمی بخواهید، پارچه پرده توری، پارچه پرده ابریشم، پارچه پرده پلی استر و پرده ساتن مناسب است.
پرده کلاسیک یا پرده مدرن
برای درک این موضوع توصیه می‌کنم که مطلب ما را در مورد راهنمای انتخاب پارچه پرده  مطالعه کنید تا با انواع مختلف پارچه‌ها و ویژگی‌ها و خصوصیات آنها بیشتر آشنا شوید.

پرده کلاسیک یا پرده مدرن

موضوع مهم دیگری که در انتخاب پارچه پرده اتاق خواب تأثیر گذار است، دکوراسیون داخلی استفاده شده برای خود اتاق خواب است. این مورد به سلیقه خود شما بستگی دارد و ممکن است از سبک کلاسیک یا سبک مدرن استفاده کرده باشید یا ترجیح دهید به صورت ترکیبی از آنها استفاده کنید. در هر دو صورت، نوع پرده انتخابی با یکدیگر متفاوت خواهد بود:
 • اگر دکوراسیون داخلی اتاق خواب کلاسیک باشد: در این حالت بهتر است به سراغ پارچه‌های سنگین و شلوغ مانند پارچه مخمل، پارچه ابریشم و پارچه کتان بروید که در نگهداری والان پرده و کتیبه زیباتر جلوه می‌کنند.
 • اگر دکوراسیون داخلی اتاق خواب مدرن باشد: دکوراسیون مدرن با رنگ‌های روشن و استفاده از تک رنگ‌ها شناخته می‌شود. بهتر است در این مورد از پارچه پرده تزیینی مدرن مانند پلی استر و ساتن استفاده کنید که هم وزن سبکی دارد و هم برق آنها برای دکوراسیون مدرن مناسب است.

محصولات پیشنهادی: 

پرده-کتان-طرح-شلوغپرده آشپزخانه   

اندازه گیری و تعیین حجم پارچه مورد نیاز

در فرایند انتخاب پرده اتاق خواب باید در نظر بگیرید که نحوه اجرای پرده به چه صورتی باشد و به چه حجمی از پارچه نیاز دارید. اندازه پنجره، سبک انتخابی برای پرده و همچنین فضای پوشش داده شده توسط پرده در این اندازه گیری مؤثر است. بنابراین سعی کنید فاکتورهای زیر را در نظر داشته باشد:
 • در دکوراسیون مدرن بیشتر فضای اصلی پنجره پوشش داده شده و پارچه کمتری در آن استفاده می‌شود.
 • دکوراسیون کلاسیک، پرده از سقف شروع شده و تا کف زمین ادامه پیدا می‌کند. از طرفی، استفاده از والان در این پرده‌ها باعث بالا رفتن حجم پارچه پرده می‌شود که بر روی اندازه گیری نهایی شما تأثیر گذار است.
 • پرده اتاق خواب ساده نیاز به پارچه کمتری دارد، اما اگر چین زیادی در آن به وجود بیاورید، مقدار پارچه استفاده شده بسیار بیشتر خواهد بود.

                                                     محصولات پیشنهادی:                                             

پرده کتان چاپی

پرده نشیمن

   
اندازه گیری و تعیین حجم پارچه مورد نیاز

استفاده از پرده آماده یا طراحی و دوخت پرده

این یکی دیگر از گزینه‌های ما برای انتخاب پرده اتاق خواب است که توسط برخی از شرکت‌ها ارائه می‌شود. پرده‌های آماده به این دلیل طرفداران زیادی دارند که تمامی اجزا و متعلقات آنها مانند والان پرده، کتیبه‌ها، میل پرده، چوب پرده و حلقه آویز پرده از قبل آماده و طراحی شده اند. بنابراین از تمامی جهات می‌توان این پرده‌ها را پرده‌هایی استاندارد معرفی کرد. در برخی موارد وظیفه طراحی و دوخت پرده به خیاط یا شرکتهای فعال در این زمینه واگذار می‌شود که یک تقریباً کیفیت کار آنها همانند پرده‌های آماده است. البته بیشتر طراحان دکوراسیون داخلی توصیه می‌کنند که از روش دوم استفاده کنید.
پارچه-پرده-کتان-چاپی-ترک
اگر مایل به استفاده از پرده‌های سفارشی هستید می‌توانید از خدمات طراحی و دوخت پرده گروه به تام کمک بگیرید.

پارچه پرده چاپی یا پرده بافت

استفاده از پارچه پرده چاپی در چند سال اخیر بسیار بیشتر شده است و تنوع این محصول برای طراحان دکوراسیون داخلی یک موهبت بزرگ محسوب می‌شود. البته طرفداران پرده‌های بافتی و پرده‌های کلاسیک هنوز هم بسیار زیاد هستند و معتقدند که پارچه‌های قدیمی بهتر از پارچه‌های چاپی هستند. اگر بین این دو گزینه گیر کرده‌اید، توصیه می‌کنم یکی از دو راهکار زیر را انجام دهید:
 • پارچه پرده بافتی و رنگ آمیزی شده برای دکوراسیون کلاسیک انتخابی مناسب هستند و تنوع جنس آنها بسیار بیشتر است؛
 •  پارچه پرده چاپی برای کسانی که به تنوع طرح و رنگ پرده اتاق خواب خود توجه ویژه‌ای دارند بسیار مناسب هستند و می‌توان طرح آنها را سفارشی کرد. این پرده‌های سفارشی در دکوراسیون کلاسیک و مدرن قابل استفاده هستند.
پارچه پرده شیراز
از بخش پرده پذیرایی می‌توانید با انواع پارچه پرده کتان چاپی گروه به تام و مشخصات فنی آنها آشنا شوید.

انتخاب سبک مناسب برای نصب پرده

موضوع دیگری که در بحث پرده اتاق خواب باید به آن توجه کنید، انتخاب روش مناسب برای نصب پرده با توجه به فاکتورهای مختلف است. شما به هنگام نصب پرده باید ببینید که از پرده کلاسیک استفاده می‌کنید یا پرده مدرن. همچنین باید ببینید که پرده‌ها باید به صورت سرهمی باشند یا چند تکه. وزن پارچه پرده و جنس آن نیز در روش نصب پرده تاثیرگذار است:
 • پارچه پرده سبک مانند پلی استر، تور و ابریشم نیاز به چوب پرده و میل پرده خیلی قوی ندارند و می‌توان آنها را به صورت سرهمی استفاده کرد؛
 •  پارچه پرده کتان و پارچه پرده مخمل سنگین‌تر هستند، پس بهتر است آنها را به صورت چند تکه نصب کنید یا از یک سیستم خیلی قوی کمک بگیرید.
 • اگر می‌خواهید از نور طبیعی برای اتاق خواب استفاده کنید، پرده‌های چند تکه انتخاب بهتری هستند؛
 •  اگر می‌خواهید نور محیطی را کامل ببندید و فضای پنجره را پوشش دهید؛ سعی کنید از پارچه‌های ضخیم و به صورت سرهمی استفاده کنید کرد.
انتخاب سبک مناسب برای نصب پرده

ترکیب اجزاء مختلف اتاق خواب با رنگ پرده

یکی از کارهای دیگری که در جریان انتخاب پرده اتاق خواب باید انجام دهید، انتخاب طرح و رنگ پارچه با توجه به اجزاء مختلف به کار رفته در اتاق خواب است. در اتاق خواب ابزارهای مختلفی مانند کمد و درآور، تخت خواب، آباژور، آینه و شمعدان و کمدهای دیواری و شخصی استفاده می‌شود. بنابراین باید سعی کنید رنگ پرده کاملاً هماهنگ و مطابق با رنگ اجزاء مختلف باشید. در تصویر زیر می‌بینید که هر کدام از این ابزارها به چه شکلی با یکدیگر ست شده‌اند.

پرده لایه لایه برای نمای لوکس

اینجا یک خبر خوب برای کسانی داریم که به فکر ایجاد یک نمای لوکس در اتاق خواب خود هستند. استفاده از قالب‌های نازک و لایه لایه از لحاظ طراحی دکوراسیون داخلی به ایجاد یک نمای لوکس کمک می‌کند و باعث می‌شود که اتاق خواب شما زیباتر به نظر برسد. استفاده از رنگ روشن و هماهنگ کردن آن با دکوراسیون مدرن در این مورد می‌تواند به شما کمک کند. همانطور که در این تصویر می‌بینید، پرده‌های نازک سفید رنگ با پرده‌های توری شکل هماهنگ شده که به خوبی به زیبایی محیط کمک می‌کند.
پرده لایه لایه برای نمای لوکس

استفاده از پرده‌های ترکیبی

استفاده از پرده ترکیبی مورد دیگری است که به جلوگیری از ورود نور و ایجاد یک فضای خصوصی در اتاق خواب کمک می‌کنند. در واقع در این روش طراحان ترجیح می‌دهند که برای پرده اتاق خواب از پارچه پشت پرده استفاده نکنند و به جای آن از گزینه‌هایی مانند پرده زبرا یا پرده شید کمک بگیرند. نمونه کاملی از این روش را در تصویر زیر می‌بینید که به خوبی بین دو نوع پرده هماهنگی کافی به وجود آمده است. انتخاب پرده اتاق خواب تحت تأثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد و به هنگام طراحی دکوراسیون داخلی باید این فاکتورها به صورت جزئی در نظر گرفته شود. برای استفاده از خدمات طراحی و دوخت پرده و سایر تجهیزات ساختمانی می‌توانید با ما در تماس باشید.                       محصولات پیشنهادی:   [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]

قیمت پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_column_text]مدل پرده کتان ترک سبز

دسته پرده کتان چاپی

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/4″][/vc_column][/vc_row]
tamep2