طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه و کلینیک زیبایی

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه و کلینیک زیبایی

حساسیت زنان و دقت بالای بانوان در توجه به جزئیات باعث می‌شود که طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه و کلینیک‌های زیبایی بسیار سخت باشد و معمولاً انتخاب مواد و تجهیزات دکوراسیونی برای آنها پیچیده می‌شود. در این مورد، پیشنهادهای مختلفی وجود دارد که جلب توجه مشتریان و راحتی آنها در سالن آرایش باید در اولویت قرار گیرد. چه بسا سالن‌های هستند که با هزینه‌های هنگفت طراحی شدند، اما جذابیت آنها برای مشتریان چندان بالا نیست.

با توجه به فلسفه کلینیک ساختمانی به تام در توجه به طراحی دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون سالن زیبایی را از چند جنبه زیر مورد بررسی قرار می‌دهیم:

 • طراحی کف سالن زیبایی؛
 • طراحی دیوارها در کلینیک زیبایی؛
 • انتخاب سرویس مبلمان برای سالن آرایش؛
 • نورپردازی؛
 • انتخاب میز کار؛
 • انتخاب سنگ روشویی و کابینت روشویی.

در هر کدام از قسمت‌های فوق سعی می‌کنیم گزینه‌های مختلف را معرفی کنیم و در بین آنها بهترین پیشنهاد ممکن را داشته باشیم.

طراحی دکوراسیون سالن زیبایی را از دیوارها شروع کنید

اولین قسمت از سالن زیبایی که به محض ورود به آن توجه بازدیدکنندگان و مشتریان را به خود جلب می‌کند، دیوارها هستند. در واقع، دیوار به عنوان سیستم پوششی برای کلینیک زیبایی عمل می‌کند و هر چه زیبایی آن بیشتر باشد، جذابیت سالن بالاتر می‌رود. در مورد دیوارها، چند پیشنهاد وجود دارد که با توجه به گزینه‌های زیر می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کنید:

 • اگر دیوارها بلند هستند: اگر دیوارها به صورت افقی یا به صورت عمودی بلند باشند، پر کردن فضا با تجهیزات مختلف سخت می‌شود و به نوعی فضای ما حالت بیهوده و نامناسبی دارد. بهترین پیشنهاد برای دیوارهای بلند، استفاده از کاغذدیواری است. کاغذهای دیواری با طرح‌های مختلف و با جنس‌های مختلف مانند کاغذ دیواری pvc، در این مورد می‌تواند به شما کمک کند. البته استفاده از تابلوهای تزیینی نیز در این مورد پیشنهاد خوبی است که باید با توجه به نوع دکوراسیون سالن زیبایی انتخاب شود.
 • دیوارهای سالن انتظار: سالن انتظار محلی است که قرار است مشتریان تا زمان گرفتن خدمات در آنجا صبر کنند. این فضا باید به شکلی باشد که مشتریان بتوانند با زمان تلف شده خود کنار بیایند و به اندازه کافی سرگرم کننده باشد. پیشنهاد ما برای سالن انتظار، استفاده از رنگ آبی و به کار بردن همزمان از گل و گیاه است. حتی می‌توانید از دکوراسیون موزیکال نیز برای سالن انتظار استفاده کنید و یک موسیقی لایت و آرام پخش کنید.
 • دیوارهای سالن اصلی: سالن اصلی به محل انجام آرایش و زیبایی اختصاص می‌یابد و باید بپذیریم که بیشترین تحرک در این قسمت انجام می‌گیرد. با توجه به نوع دکوراسیون کلاسیک یا مدرن، سعی کنید رنگ دیوار را از رنگ‌های هیجانی مانند قهوه‌ای روشن یا زرد و نارنجی انتخاب کنید. البته تابلوهای مربوط به طرح موی سر یا طرح زیبایی چهره به این قسمت از سالن زیبایی کمک می‌کند.
 • اگر به نور طبیعی دسترسی دارید: معمولاً در ایران دسترسی به نور طبیعی برای آرایشگاه‌های زنانه بسیار کم است، اما اگر شما چنین امکانی را دارید، حتماً از نور طبیعی در سالن انتظار استفاده کنید و سعی کنید که نورپردازی داخلی را با توجه به این نوع هماهنگ کنید.
 • فضای آزاد را با گل و گیاه پوشش دهید: گاهی استفاده از سرویس مبلمان و حتی کاغذ دیواری نمی‌تواند تمامی فضای آزاد کلینیک زیبایی شما را پوشش دهد. در این حالت استفاده از گلدان‌های تزئینی و گل‌های آویز به همراه نورپردازی مناسب می‌تواند بهترین پیشنهاد ممکن باشد. با توجه به فضای داخلی سالن زیبایی، توصیه ما این است که از گل‌های طبیعی استفاده کنید و حتی الامکان گل‌های مصنوعی را کنار بگذارید.

 دیوارها در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

 

گزینه‌های مختلف را در مورد کف سالن آرایش در نظر بگیرید

کف سالن زیبایی از جهات مختلفی دارای اهمیت است. این قسمت از سالن علاوه بر اینکه بر زیبایی و طراحی دکوراسیون داخلی تاثیرگذار است، باید به شکلی استفاده شود که به هنگام شستشو، دچار مشکل نشده و طول عمر آن بالا باشد. اگر مجبور به تعویض کف کلینیک‌زیبایی شوید، مطمئناً مجبور هستید که بخش‌های دیگر را نیز تعویض کنید. پس به موارد زیر توجه کنید:

 • سرامیک‌ها: اگر تصمیم دارید که کف آرایشگاه خود را با استفاده از سرامیک‌ها پوشش دهید، سرامیک پرسلان و سرامیک سایز بزرگ بهترین گزینه است. این سرامیک‌ها در برابر شستشوی زیاد مقاوم هستند و سقوط ابزارهای آرایش بر روی آنها مشکل ساز نیست. اگرچه رنگ سفید در این مورد بسیار زیباست، ریختن مو و مواد آرایشی بر روی آن‌ها می‌تواند جلوه نامناسب ایجاد کند و بهتر است به سراغ رنگ های غلیظ‌تر مانند کرم و قهوه‌ای بروید.
 • پارکت: برخی از آرایشگران ترجیح می‌دهند که برای کف سالن زیبایی خود از پارکت استفاده کنند. پارکت‌ها راحت‌تر هستند و راه رفتن بر روی آنها احساس خوبی به فرد می‌دهد. تنوع رنگی در پارکت‌ها بالاست و تنها مشکلی که دارند، مقاومت پایین آنها در برابر رطوبت و شستشوی زیاد است. البته پارکت LVT در این مورد می‌تواند به شما کمک کند و سریعتر دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی خود را تکمیل کنید.
 • سنگ طبیعی: برای کسانی که سنگ طبیعی را نسبت به سرامیک و پارکت ترجیح می‌دهند، بهتر است به سراغ دکوراسیون کلاسیک بروند تا با سنگ آنها همخوانی داشته باشد. سنگ گرانیت و سنگ مرمر در این مورد برای شما مناسب هستند و احتمالاً از جلوه نهایی آنها احساس رضایت خواهید داشت.

پارکت در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی

 

سرویس مبلمان کلینیک زیبایی را با توجه به طرح کلی انتخاب کنید

بدون شک معطلی و انتظار یکی از اصلی‌ترین نکاتی است که به هنگام حضور در سالن زیبایی برای مشتریان به وجود می‌آید. برای راحتی این افراد، قرار دادن سرویس مبلمان یک الزام است و به ماندگاری مشتری کمک می‌کند. برای سرویس مبلمان کلینیک زیبایی باید دو نکته کلی را در نظر داشته باشید:

 • اگر از دکوراسیون داخلی کلاسیک استفاده می‌کنید: در این حالت استفاده از مبلمان کلاسیک با طرح چوب و دارای منبت کاری و حکاکی پیشنهاد می‌شود. سعی کنید رنگ مبلمان با رنگ دیوارها و رنگ میز کار یکسان باشد. حتی در صورت نیاز، طرح میز عسلی را مطابق با این مبلمان تغییر دهید و سعی کنید رویه مبلمان به صورتی باشد که در برابر نظافت زیاد مقاومت کند.
 • اگر از دکوراسیون داخلی مدرن استفاده می‌کنید: اما اگر تصمیم گرفته‌اید که در سالن زیبایی خود از دکوراسیون داخلی مدرن استفاده کنید، کار شما بسیار راحت‌تر است. در این مورد مبلمان مدرن تنوع بالایی دارند و می‌توانید رنگ‌های مختلفی از آنها را انتخاب کنید. حتی در مورد مبلمان مدرن پایبندی زیادی به انتخاب رنگ وجود ندارد و می‌توانید تنوع آن را با توجه به سلیقه خود و مشتریان انتخاب کنید.

به فکر نورپردازی سالن زیبایی باشید

مهم‌ترین ابزارهایی که در نورپردازی کلینیک زیبایی می‌توانید استفاده کنید، آباژورها و چراغ‌های دکوراتیو هستند. آباژورها به شکل ایستاده و رومیزی قابل استفاده بوده و چراغ‌های دکوراتیو را می‌توان به صورت آویز به کار برد. در این مورد، پیشنهادهای زیر به شما کمک می‌کند:

 • از آباژور ایستاده در کنار مبل استفاده کنید: آباژور ایستاده کنار مبلی و آباژور ایستاده مدرن از گزینه‌هایی هستند که می‌توانید آنها را در اتاق انتظار و در اتاق اصلی به کار ببرید. این آباژورها طرح‌های مختلفی دارند که شما می‌توانید با توجه به دکوراسیون کلاسیک یا مدرن خود، یک مورد از آنها را انتخاب کنید.

آباژور مدرن شید دار پایه چوبی مدل BT1

 • چراغ‌های دکوراتیو برای سالن اصلی مناسب هستند: بهترین گزینه برای نورپردازی سالن اصلی کلینیک زیبایی، استفاده از چراغ‌های دکوراتیو و لوسترهاست. تر و چراغ دکوراتیو از سقف آویزان می‌شوند و می‌توان آنها را تا هر ارتفاعی پایین آورد. بنابراین در سالن اصلی آرایشگاه و به طور ویژه در کنار میز کار، لوسترها می‌توانند بهترین گزینه ممکن باشند.
 • از آباژور رو میزی در گوشه‌ها استفاده کنید: از آباژورهای رومیزی به عنوان نورپردازی جانبی استفاده کنید. اگر احساس می‌کنید که هنوز هم فضای خالی دارید یا به نور پردازی در مورد گلدان‌ها و گل‌ها نیاز دارید، آباژور رومیزی در این مورد می‌تواند به شما کمک کند.

چراغ رومیزی دکوراتیو

 

از میز کار مناسب با دکوراسیون داخلی کلینیک بهره ببرید

میز کار آرایشگاه مهمترین بخشی است که هم شما و هم مشتری‌های شما با آن سر و کار دارند. این نیز هم از لحاظ زیبایی و هم از لحاظ سهولت دسترسی به تجهیزات مختلف اهمیت دارد. طرح‌های مختلفی برای انتخاب میز کار وجود دارد که انتخاب بین آنها بر عهده شماست. اما نکته مهمی که در این مورد باید رعایت کنید، توجه به دکوراسیون داخلی کلاسیک و دکوراسیون داخلی مدرن است.

سنگ روشویی و کابینت روشویی را با توجه به دکوراسیون داخلی انتخاب کنید

آخرین قسمتی که در طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه باید مورد توجه قرار گیرد، قسمت‌های بهداشتی آن است که شامل سنگ روشویی و کابینت روشویی می‌شود. این قسمت نیز همانند میز کار برای شما و مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد. در این مورد هم باید به رعایت نکات بهداشتی توجه کنید و هم زیبایی آن را در نظر داشته باشید:

 • اگر دکوراسیون داخلی کلاسیک دارید: در این صورت شما باید از سنگ روشویی کلاسیک و کابینت روشویی کلاسیک استفاده کنید. با توجه به اینکه مدل‌های کلاسیک جزئیات زیادی دارند و احتمالاً منبت کاری بر روی آن‌ها دیده می‌شود، باید رنگ آنها را با توجه به رنگ کلی سالن انتخاب کنید و جنس کابینت روشویی در برابر رطوبت و شستشو مقاوم باشد.
 • اگر دکوراسیون داخلی مدرن دارید: در این مورد پیشنهادهای شما بسیار زیاد هستند و محدودیت خاصی ندارید. فقط سعی کنید رنگ کابینت و سنگ روشویی را با توجه به دکوراسیون کلی انتخاب کنید.

قیمت روشویی از لحاظ جنس

 

و کلام آخر

در این مطلب تلاش کردیم که فرایند طراحی دکوراسیون سالن زیبایی زنانه را به صورت گام به گام انجام دهیم و در هر مرحله به یک قسمت از آن بپردازیم. اگرچه انتخاب طراحی دکوراسیون بیشتر سلیقه‌ای و شخصی است، ما باید سعی کنید طرحی را انتخاب کنید که با سلایق مشتریان شما همخوانی داشته باشد. گروه ساختمانی به تام خدمات طراحی دکوراسیون داخلی را انجام می‌دهد که با مطالعه آن می‌توانید از گروه ما کمک بگیرید.

tamep2