کاربرد پارتیشن حمام چیست

پاراوان یا پارتیشن حمام چیست

یکی از راهکارهایی که می‌توان به راحتی فضای حمام را به چند بخش تقسیم کرد و بهترین استفاده را از فضای حمام برد، پارتیشن حمام است. این نوع پرده چوبی سابقه‌ای بسیار طولانی دارد و می‌تواند با کمترین هزینه فضای حمام را به شکل ایده آل پوشش داده و حالتی ایجاد کند که از لحاظ فضایی نوعی احساس مناسب به وجود آید. پارتیشن حمام از جنس‌های مختلفی ساخته می‌شوند و با توجه به محل سازنده آن، طرح‌های آن نیز متفاوت است. به عنوان مثال، در کشورهای مختلف سعی می‌شود که از الگوهای همان کشور استفاده شود.

این تجهیزات در انواع و طراحی مختلفی ساخته می‌شود که اعمال سلیقه بیشتر از سایر تجهیزات منزل است. به همین دلیل پاراوان به عنوان یکی از متنوع‌ترین تجهیزات شناخته می‌شود که از هر نقطه جهان می‌تواند با سایر مدلها متفاوت باشد.

در این مطلب قصد داریم ضمن معرفی پاراوان و پارتیشن حمام ، برخی از اطلاعات کلی مربوط به آنها را بیان کنید و به مزایای استفاده از آن اشاره کنیم. پس با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

 پاراوان یا پارتیشن حمام چیست

پارتیشن حمام وسیله چوبی است که یک پرده طراحی شده را نگه می‌دارد و باعث پوشش دادن بخشی از فضا می‌شود. کلمه پاراوان  پارتیشن حمام از کلمه انگلیسی paravan و کلمه فرانسوی paravent گرفته شده است که در مورد یک شی قدیمی مربوط به کشور ژاپن به کار می‌رود. در واقع این پارتیشن حمام را می‌توان به عنوان یک پرده ایستاده در نظر گرفت که در جداسازی قسمت‌های مختلف یک ساختمان به کار برده می‌شود.

پارتیشن حمام | وان حمام

ریشه استفاده از این محصول به کشور ژاپن برمی گردد که از آن برای تقسیم کردن فضای اتاق‌ها و ایجاد پوشه بین مردان و زنان استفاده می کردند. با وجود اینکه استفاده از پارتیشن حمام هنوز هم در کشور ژاپن ادامه دارد، اما در حال حاضر بیشترین استفاده به عنوان پارتیشن حمام بوده و در سایر کشورها نیز به کار گرفته می‌شود.

 تاریخچه استفاده از پارتیشن حمام

استفاده از پارتیشن حمام به قرن‌های هشتم و نهم میلادی در کشورهای جنوب شرق آسیا از جمله ژاپن و چین برمی گردد. فلسفه استفاده از این پرده برای تقسیم کردن فضای اتاق به بخش‌های مختلف بوده است و در اماکن عمومی به منظور ایجاد حایل بین مردان و زنان به کار گرفته می‌شود. انتقال این پرده ایستاده به سایر کشورهای جهان به قرن پانزدهم برمی گردد که در قرن پانزدهم وارد کشور بریتانیا شده و پس از آن در زمان‌های بعدی به کشور فرانسه فرستاده شد.

تاریخچه استفاده از پاراوان یا پارتیشن حمام

استفاده از پاراوان یا پارتیشن حمام در آپارتمان‌های خصوصی در قرن هفدهم انجام گرفت و بیشترین استفاده از آن به همین زمان برمی گردد. در سالیان بعد و در زمان حکومت ناپلئون سوم طراحی این تجهیزات با هنر ژاپنی آمیخته شد و از آن به عنوان یک پرده ایستاده در بسیاری از ساختمان‌ها استفاده شد. در حال حاضر با پیشرفت تکنولوژی چاپ امکان استفاده از الگوهای مختلف با طراحی متنوع بر روی پاراوان فراهم شده است.

 پارتیشن حمام چگونه ساخته می‌شود؟

همانطور که عنوان شد، پارتیشن حمام یک محصول بسیار ساده است که از شیوه‌های معمولی نیز می‌توان آن را درست کرد. در توصیف آن می‌توان گفت که یک پارچه طراحی شده است که بر روی چهارچوب‌های چوبی قرار می‌گیرند و امکان باز و بسته شدن آن وجود دارد. بنابراین کسانی که بخواهند یک پارتیشن حمام بسازند می‌توانند با تهیه چند قطعه چوب، چند عدد میخ، یک پارچه طراحی شده و چند عدد لولا آن را تهیه کنند.

پارتیشن حمام | وان حمام

برای داشتن یک طراحی مناسب و متناسب با سلیقه فرد می‌توان به یکی از کارگاه‌های چاپ بنر مراجعه کرده و بخواهید که الگوی مورد نظر شما را بر روی پارچه طراحی کند. در گام بعدی باید قطعات چوبی را به شکلی به هم وصل کنید که تحرک داشته و امکان جمع کردن آن فراهم باشد. بهترین گزینه برای این این کار لولاها هستند که با استفاده از میخ می‌توانید آنها را به بخش‌های مختلف بچسبانید. پس از آماده کردن قاب چوبی، زمان چسباندن پارچه‌ای طراحی شده فرا می‌رسد که با استفاده از تجهیزاتی مانند چسب یا میخ می‌توانید آنها را به هم بچسبانید. اگر می‌خواهید پاراوان و پارتیشن حمام طول عمر بیشتری داشته باشد، و در برابر رطوبت مقاومت داشته باشد، باید به سراغ گزینه‌هایی مانند پلاستیک و مواد مقاوم در برابر رطوبت بروید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

علم دوش | شاور دوش

علم دوش Delmon کد 415

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

علم دوش | شاور دوش

علم دوش Delmon کد 414

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

علم دوش | شاور دوش

علم دوش Delmon کد 413

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

کابین دوش ؛ نسل جدید پاراوان

با پیشرفت علم و ظهور تکنولوژی های جدید شرکت های مختلف فعال در حوزه دکوراسیون داخلی به استفاده از نسل جدید پاراوان یا پارتیشن حمام روی آورده اند که تحت عنوان کابین دوش شناخته می شوند. کابین دوش یک اتاقک شیشه ای است که در مل های مختلفی ساخته می شود و علاوه بر زیبایی، به ایجاد فضای ویژه در حمام کمک می کند. در حال حاضر، انواع مختلفی از کابین های دوش ساخته شده است که در آنها امکاناتی مانند دوش دستی، سیستم نمایش و کنترل دما، رادیو، تلفن، LCD نمایشی، ماساژور پا، سیستم‌ های جکوزی، سونا، سیستم تهویه و سیستم نورپردازی LED سقفی و کناری تدارک دیده شده است که به زیبایی و راحتی بیشتر این نوع پاراوان کمک می کند.

کابین دوش و پاراوان یا پارتیشن حمام

تاثیر کابین دوش بر طراحی و فضای حمام

استفاده از پاراوان یا کابین دوش می تواند تاثیر بسزایی برای فضای حمام داشته باشد و به کلی آن را تحت تاثیر قرار دهد:

  • زیبایی: کابین دوش به دلیل داشتن ظاهر خاص و ویژه می تواند بخشی از زیبایی حمام محسوب شود. در ضمن تجهیزات استفاده شده در این محصولات باعث شده است که از لحاظ لوکس بودن کمک بسیاری به فضای حمام بکند.
  • ایجاد فضای ویژه: در حمام داشتن یک فضای خاص و بسته کمک می کند که سایر قسمت های آن از رطوبت مصون بمانند و امکان استفاده از سایر قسمت ها به عنوان رختکن وجود داشته باشد.
  • امکان جدا کردن دوش حمام از وان: در طراحی مدرن و لوکس می توان شرایط را فراهم کرد که دوش از وان حمام جدا باشد و از عناصر دیگر در طراحی دکوراسیون حمام استفاده کرد. این موضوع کمک می کند که پاراوان یا پارتیشن حمام عنصر مهمی در حمام محسوب شود.

 مزایای استفاده از پارتیشن حمام

  • وزن سبک

با توجه به مواد به کار رفته در ساخت پارتیشن حمام می‌توان ادعا کرد که وزن آن از بسیاری از تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی کمتر است. در این حالت از چوب و پارچه برای ساخت پاراوان استفاده می‌شود که باعث پایین آمدن وزن آن می‌شود.

وزن سبک در پاراوان یا پارتیشن حمام

  • امکان نصب در فضاهای مختلف

از دیگر امتیازات این محصول این است که امکان جابجایی آن بسیار راحت است و می‌توان به راحتی آن را به بخش‌های مختلف انتقال داد. در ضمن طراحی آن به صورتی است که می‌توان آن را جمع کرد و از آن در فضاهای کوچک استفاده کرد. بنابراین در استفاده از آنها در فضاهای مختلف محدودیت خاصی وجود ندارد.

  • کمک به زیبایی و تکمیل دکوراسیون

از لحاظ زیبایی پاراوان یا پارتیشن حمام یکی از متنوع‌ترین تجهیزاتی است که می‌توان در سرویس بهداشتی به کار برد. در حقیقت با پیشرفت در حوزه تکنولوژی چاپ و کار بر روی مواد مختلف شرایطی فراهم شده است که فرد می‌تواند الگوی چاپ شده بر روی پارچه را متناسب با نیاز خود و دکوراسیون فضایی خود انتخاب کنند. به همین دلیل می‌توان از آنها در تکمیل دکوراسیون منزل استفاده کرد.

  • جداسازی فضا بر اساس سلیقه شخصی

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این تجهیزات این است که فرد می‌تواند  با خیال راحت آنها را جا به جا کرده و فضا را با توجه به سلیقه شخصی انتخاب کنند. زمانی که یک فرد نیاز داشته باشد که فضای بیشتری به رختکن خود اختصاص دهند، تنها با اعمال فشار جزئی و جابجایی پارتیشن این کار امکان پذیر است.

جداسازی فضا با پاراوان یا پارتیشن حمام

  • هزینه‌ی پایین

در ساخت پارتیشن حمام از تجهیزات ابتدایی و کاملاً معمولی استفاده می‌شود و به همین دلیل هزینه تمام شده ساخت یک پارتیشن حمام بسیار پایین است. این موضوع باعث می‌شود که تهیه آنها هزینه چندانی نداشته و فرد به راحتی آن‌ها را خریداری کند.

استفاده از پارتیشن حمام با مزایای متعددی همراه است و می‌تواند تأثیر چشمگیری بر زیبایی حمام داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایر مطالب وب سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش محصول با ما در تماس باشید.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   -بازسازی-حمام

خدمات بازسازی حمام

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2