حمام اتاق مستر را بیشتر بشناسید

حمام اتاق مستر را بیشتر بشناسید

احتمالاً ویژگی اتاق مستر را به کرات در تبلیغات و آگهی‌های خرید و فروش ساختمان دیده‌اید، اما در این مطلب ما می‌خواهیم حمام اتاق مستر را معرفی کنیم و نحوه استفاده از تجهیزات مختلف را در آنها بررسی کنیم. طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط گروه به تام، هنوز هم بسیاری از افراد خانه دار با اتاق مستر و کاربرد بخش‌های مختلف در این اتاق‌ها آشنایی ندارند. این در حالی است که وجود بخش‌هایی مانند حمام اتاق مستر هم به آسایش افراد خانواده کمک می‌کند و هم از لحاظ طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است. پس با ما همراه باشید تا ابتدا یک معرفی کلی از حمام اتاق مستر داشته باشیم و در نهایت برخی از ویژگی‌های شاخص و اصلی آنها را معرفی کنیم.

حمام اتاق مستر یعنی چه؟

حمام اتاق مستر یعنی چه؟

ابتدا اجازه دهید که ببینیم اتاق مستر به چه اتاقی گفته می‌شود؟ واژه مستر (master) در زبان انگلیسی برای یک قسمت یا یک ویژگی بارز و منحصر به فرد و یا حتی برتر به کار برده می‌شود که نشان می‌دهد محل مورد نظر یا بخش مورد نظر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. پس با این تفاسیر، اتاق مستر را می‌توانیم یکی از اتاق‌های برجسته و منحصر به فرد منزل انتخاب کنیم که انتخاب آن بر عهده شخص صاحب خانه است. حمام اتاق مستر به یک حمام معمولی یا مدرن گفته می‌شود که در این اتاق‌ها ساخته می‌شوند. از لحاظ عرف جامعه و طراحان دکوراسیون، معمولاً اتاق خواب یا اتاق مخصوص زن و شوهر در یک منزل به عنوان اتاق مستر در نظر گرفته می‌شود.

تجهیزات حمام اتاق مستر

قبل از اینکه بخواهیم اسمی از ویژگیهای حمام اتاق مستر ببریم، بهتر است که تجهیزات مورد استفاده در این حمام‌ها را بشناسیم و سپس سعی کنیم ویژگی‌های مختلفی را با استفاده از این تجهیزات ایجاد کنیم. انتخاب تجهیزات در مورد یک حمام قطعی است، اما سبک دکوراسیون و نحوه اجرای آنها به شخص طراح و دارنده ساختمان بستگی دارد. برخی از تجهیزات حمام و اتاق مستر عبارتند از:

 • شیرآلات بهداشتی؛
 • کابین دوش دو نفره؛
 • روشویی دو نفره؛
 • وان و جکوزی، عمدتاً به صورت دو نفره؛
 • لوستر و چراغهای دکوراتیو برای نورپردازی؛
 • استفاده از کاشی و سرامیک در مدل‌های انتزاعی و رنگ‌های طبیعی؛
 • سرویس مبلمان مانند کابینت روشویی، پاف و سایر تجهیزات آسایشی؛
 • پنل دوش و علم دوش؛
 • تجهیزات پیشرفته مانند سیستم گرمایش از کف و شیر آلات و پنل دوش هوشمند؛
 • زیر دوشی و پارتیشن حمام.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

شیر حمام راسان مدل آتیس کروم

شیر حمام راسان مدل آتیس کروم

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

شیر حمام راسان مدل النا کروم

شیر حمام راسان مدل النا کروم

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

شیر حمام راسان مدل درنا کروم

شیر حمام راسان مدل درنا کروم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سرویس مبلمان حمام اتاق مستر

گروهی از تجهیزات که کاربرد آنها در حمام‌های معمولی کمتر است و معمولاً در حمام‌های شخصی و حمام اتاق مستر بیشتر دیده می‌شوند، سرویس مبلمان و ابزارهای طراحی دکوراسیون داخلی حمام هستند. معروف‌ترین ابزار این گروه را کابینت روشویی و سایر کابینت‌های نگهداری مواد آرایشی بهداشتی مانند سرویس آینه و اکسسوری حمام تشکیل می‌دهند.

این تجهیزات به طراحی دکوراسیون داخلی کمک می‌کنند و در بهینه سازی فضای حمام نیز نقش دارد. البته نباید از نقش سرویس مبلمان راحتی مانند پاف های یک نفره و چند نفره در حمام اتاق مستر چشم پوشی کنیم و نقش آنها نیز در راحتی و طراحی داخلی آن‌ها بسیار چشمگیر است.

چند مورد از سرویس مبلمان حمام‌های اتاق مستر به صورت زیر هستند:

 • پاف های یک نفره و چند نفره؛
 • رخت آویزهای ثابت و متحرک؛
 • حوله خشک کن‌های الکتریکی و حرارتی؛
 • اکسسوری حمام به صورت چهار پارچه، پنج پارچه و شش پارچه؛
 • کابینت روشویی به صورت یکپارچه و چند تیکه.

ویژگی‌های حمام اتاق مستر

پس تقریباً همه ما می دانیم که حمام اتاق مستر به یک فضای خصوصی و اختصاصی برای زن و شوهر در یک منزل یا برای یک شخص خاص در منزل اطلاق می‌شود. با این وجود، لازم است که برخی ویژگی‌های خاص و منحصر به فرد در آنها ایجاد شوند که با سایر قسمت‌های منزل متفاوت هستند. برخی از این ویژگی‌ها عبارتند از:

طراحی دکوراسیون حمام اتاق مستر بیشتر سلیقگی است

دلیل این موضوع کاملاً واضح و مبرهن است. کسانی که از حمام اتاق مستر در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌کنند، آن را به عنوان یک فضای خصوصی و شخصی در نظر می‌گیرند و به همین دلیل در طراحی داخلی آن بیشتر به سلیقه خود توجه می‌کنند. در حقیقت، آن‌ها ترجیح می‌دهند که از طراحی داخلی مناسب با روحیه و شخصیت خود بهره ببرند. اگرچه ممکن است برخی تغییرات مطابق با استاندارد طراحی دکوراسیون نیز در آنها دیده شود.

نورپردازی و استفاده از لوستر بسیار مهم است

نورپردازی داخلی حمام اتاق مستر

هیچ وقت فکر نکنید که زیبایی و حتی نورپردازی داخلی حمام اتاق مستر برای افراد استفاده کننده از آن اهمیت ندارد. این حمام، یک فضای ایده آل و مختص به همان دو نفر است و به همین دلیل ترجیح می‌دهند که از بهترین تجهیزات و امکانات متناسب با روحیه خود استفاده کنند. بنابراین، اکثر طراحان ترجیح می‌دهند که نورپردازی داخلی آن را با استفاده از لوستر و چراغ های دکوراتیو انجام دهند تا هم به زیباسازی و هم به نورپردازی داخلی آن کمک کنند.

باید به شکل بهینه از فضای داخلی استفاده شود

یکی از ویژگی‌های حمام اتاق مستر این است که اندازه آن با توجه به اندازه کلی ساختمان تغییر می‌کند و به همین دلیل شاهد کوچک‌تر شدن آنها در آپارتمان‌ها هستیم. پس وقتی که ما بخواهیم یک اتاق ۱۲ متری را به عنوان اتاق مستر در نظر بگیریم، به تناسب آن اندازه حمام نیز کوچک‌تر می‌شود و این هنر طراحان است که به شکل بهینه از فضای داخلی حمام استفاده کنند. کابینت روشوئی، طراحی مدرن و کشویی برای بخش‌های مختلف و استفاده از تجهیزات ظریف، در نشان دادن این ویژگی نقش مهمی دارند.

وان حمام و جکوزی یک گزینه ایده آل برای حمام اتاق مستر است

وان حمام و جکوزی برای حمام اتاق مستر

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل برمودا 150

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل برمودا 150

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل برمودا 130

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل برمودا 130

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل پرایم

وان جکوزی تک نفره زرین آب مدل پرایم

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

تصور داشتن یک حمام اتاق مستر بدون وان حمام و جکوزی بسیار سخت است. باید بپذیریم که وان و جکوزی از لحاظ رمانتیک کردن فضا و همچنین فضای خصوصی حمام بسیار ایده‌آل هستند و معمولاً بهترین گزینه ممکن، وان حمام کنج است که به خوبی فضاهای کوچک و مرده یک حمام را پوشش می‌دهد.

این یعنی شما در اتاق مستر منزل خود از تجهیزاتی پیشرفته و آسایشی بهره ببرید و در عین حال بهترین استفاده ممکن را از فضای داخلی حمام و سرویس بهداشتی داشته باشید. نمونه های مختلفی از وان حمام و جکوزی در فروشگاه ما موجود است که می‌توانید انواع مختلف آن‌ها را ببینید.

می‌توانید از کاشی‌ها و سرامیک‌ها با شکل منحصر به فرد استفاده کنید

در بندهای اول این مطلب به سلیقه‌ای بودن طراحی دکوراسیون داخلی حمام اتاق مستر اشاره کردیم. یکی از راهکارهایی که بتوانید بحث سلیقه‌ای بودن حمام را به خوبی پوشش دهید، استفاده از کاشی‌ها و سرامیک‌های با شکل‌های منحصر به فرد است. در حقیقت، باید این طرز فکر را از خود دور کنید که کاشی و سرامیک فقط به صورت مستطیل یا مربع طراحی می‌شوند. نمونه‌های مختلفی از کاشی ها و سرامیک های پرسلان در بازار موجود است که هر کدام از آنها برای ایجاد یک سبک خاص در فضای داخلی حمام مناسب هستند.

استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته جذابیت حمام را بالاتر می‌برد

نمی‌دانم تا چه اندازه با شیرآلات بهداشتی موجود در فروشگاه به تام آشنایی دارید، اما یکی از ویژگی‌هایی که در اغلب حمامهای اتاق مستر دیده می‌شود، استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفته در طراحی داخلی آن است. شیرآلات بهداشتی اهرمی، شیرآلات بهداشتی چشمی، شیرآلات بهداشتی دیجیتالی، شیرآلات بهداشتی برنجی، شیرآلات بهداشتی استنلس استیل، شیرآلات بهداشتی الکترونیکی و سیستم گرمایش از کف تنها چند نمونه از این تکنولوژی‌های پیشرفته هستند.

اگرچه در این مورد اجباری وجود ندارد، اما چون استفاده از حمام اتاق مستر بسیار کمتر از سایر بخش‌های منزل است، کاربرد تجهیزات پیشرفته و گران قیمت در آنها مشکل خاصی ایجاد نمی‌کند و معمولاً طول عمر آنها نیز بالاست.

 

تجهیزات دو نفره صمیمی‌تر هستند

تجهیزات دو نفره برای حمام اتاق مستر

باید بپذیریم که حمام اتاق مستر بیشتر در مورد زوج‌ها و زن و شوهر استفاده می‌شود. پس می‌توانیم یکی دیگر از ویژگی‌های این حمام‌ها را، داشتن تجهیزات دو نفره معرفی کنیم. روشویی دو نفره با دو کاسه مجزا، کابین دوش‌های در ابعاد دو نفره و وان و جکوزی‌های دونفره بهترین انتخاب ممکن برای این بخش از اتاق مستر هستند.

از یک رنگ طبیعی و غالب بهره ببرید

آخرین ویژگی که برای یک حمام اتاق مستر می‌توانیم معرفی کنیم، استفاده از رنگ‌های طبیعی و قالب در طراحی بخش داخلی آن است. کاربرد سرامیک‌ها و کاشی‌ها با طرح سنگ طبیعی یا حتی استفاده از سنگ طبیعی در نمای داخلی حمام، استفاده از سنگ روشویی متناسب با فضای داخلی حمام و استفاده از برخی تجهیزات کلاسیک به جذابیت این حمام‌ها کمک می‌کنند و معمولاً خانواده‌ها ترجیح می‌دهند که از این ابزارها نیز استفاده کنند.

داشتن یک حمام اتاق مستر به همان اندازه که جذابیت دارد، ممکن است هزینه نیز داشته باشد و باید در انتخاب تجهیزات مناسب با افراد مجرب و با دانش مشورت کنید. اگر برای خرید هر کدام از تجهیزات مورد نیاز ذکر شده در این مطلب به مشاوره بیشتر نیاز دارید، با کارشناسان ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   حمام

خدمات نصب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2