اگر در تمیز کردن یا نظافت روشویی خود مشکل دارید، بخوانید

نکاتی در تمیز کردن روشویی و نظافت روشویی

به جرات می‌توانیم ادعا کنیم که تمیز کردن و نظافت روشویی برای بسیاری از خانمهای خانه دار به یک چالش تبدیل شده است و زمانی که تنوع این محصولات را می‌بینیم، حل کردن این چالش به مراتب سخت‌تر است. لعاب زیبا و براق پرسلان باعث جذابیت بیش از حد آن می‌شود، اما باید جنبه ناامید کننده آن را نیز در نظر بگیریم که به مرور زمان کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهد و باید به دنبال راهکار برگرداندن زیبایی اولیه آن باشیم. در کنار پرسلان، باید مواد استفاده شده در سایر کاسه های روشویی و پایه های آنها را در نظر بگیریم و سپس به تمیز کردن روشویی فکر کنیم. پس برای حل این بحران، چند راهکار ساده پیشنهاد می‌دهیم که می‌تواند برای شما نیز جالب باشد.

نظافت روشویی یعنی انتخاب راهکار با توجه به جنس آن

نظافت روشویی یعنی انتخاب راهکار با توجه به جنس آن

ما در مطلب همه چی در مورد روشویی، به جنس استفاده شده در ساخت روشویی‌ها اشاره کردیم و مشخص شد که تنوع مواد اولیه استفاده شده در آنها بالاست. طبیعتاً در جریان نظافت روشویی نمی‌توانیم برای تمامی مواد به کار رفته از یک شیوه استفاده کنیم و لازم است که قبل از هرکاری، از جنس و مواد اولیه به کار رفته در ساخت آنها اطلاع داشته باشیم.

  • اگر کاسه روشویی شما از فلزات است: معمولاً از برنز و از فولاد زنگ نزن برای ساخت کاسه روشویی استفاده می‌شود. نکته مهم در مورد فلزات این است که شما نمی‌توانید از شوینده‌های اسیدی استفاده کنید. اگر کاسه شما از جنس برنز یا فولاد است، ترجیحاً از شوینده‌های معمولی یا آب صابون گرم به همراه یک پارچه کتانی استفاده کنید.
  • اگر کاسه روشویی شما از پرسلان است: در این مورد بهتر است بزرگترین نگرانی شما، توجه به لایه لعاب آن است و به هیچ وجه از برس های ضخیم و زبر یا فلزی استفاده نکنید. حتی می‌توانید از شوینده‌های معمولی، آبلیمو یا جوش شیرین  برای نظافت روشویی و پایه‌های آن استفاده کنید.
  • اگر جنس کاسه روشویی شما از کورین است: کورین یک ماده سنتزی و مصنوعی است و ممکن است شوینده‌های اسیدی و یا گزینه‌هایی مانند آبلیمو و سرکه بر روی آن تأثیر بگذارد. با یک پارچه نرم و یک مایع ظرفشویی یا آب صابون می‌توانید برای تمیز کردن روشویی خود اقدام کنید یا اگر به آرد نیز دسترسی دارید، در این مورد به شما کمک می‌کند.
  • اگر جنس کاسه روشویی شما از کوارتز باشد: در بین مواد اولیه به کار رفته برای ساخت روشویی، کوارتز عملکردی همانند سنگ طبیعی دارد و برای شستن آن مشکل خاصی نخواهید داشت، فقط به خاطر داشته باشید که استفاده از برس سیمی ممکن است به لعاب سطحی آن را خدشه دار کند و ترجیحاً از آن استفاده نکنید.
  • اگر جنس کاسه روشویی شما از کنگلومرا باشد: کنگلومرا از لحاظ استحکام مکانیکی در سطح بسیار خوبی قرار دارد و امکان استفاده از انواع شوینده‌ها مانند آب صابون یا شوینده‌های خانگی در آنها وجود دارد. البته کنگلومرا در برابر مواد اسیدی مقاومت کمتری از خود نشان می‌دهد و هنگام استفاده از این نوع شوینده‌ها باید مراقب باشید.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

کاسه روشویی رو کابینتی گلسار مدل درنا 70

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

کاسه روشویی رو کابینتی گلسار مدل دراپ 70

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

کاسه روشویی رو کابینتی گلسار مدل آسپن 60

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر سطح کاسه روشویی را جرم گرفته باشد

یکی از مشکلاتی که معمولاً در شهرهایی که از آبهای سطحی مانند آب چشمه‌ها و آبهای با درجه سختی بالا استفاده می‌کنند، دیده می‌شود، تشکیل رسوب بر سطح لعاب کاسه روشویی است و همین موضوع باعث می‌شود که نظافت روشویی به‌مراتب سخت‌تر باشد. البته نگران نباشید، برای از بین بردن جرم نیز راهکارهای متعددی وجود دارد که راهکار اول آن استفاده از شوینده‌های جرم گیر است. اما اگر می‌ترسید که این شوینده‌ها باعث لطمه به سطح لعاب کاسه روشویی و کابینت روشویی شوند، توصیه ما این است که از یک کاسه سرکه برای از بین بردن این جرم‌ها استفاده کنید. تمام سطح کاسه روشویی و پایه آن را با سرکه آغشته کنید و ۱۵ دقیقه زمان دهید و سپس با آب معمولی آن را بشویید.

 اگر سطح کاسه روشوئی کدر شده باشد

کدر شدن سطح کاسه روشویی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که عمدتاً به دلیل وجود یون فلزات و یون‌های معدنی در آب شهری است. هیچ وقت با استفاده از برس‌های پلاستیکی یا فلزی برای پاک کردن این کدورت‌ها استفاده نکنید، زیرا بدون شک به زیبایی و لعاب سطح آن لطمه خواهد زد. تنها کافی است که یک نصف لیموی طبیعی بردارید و تمامی این کدورت‌ها را با استفاده از آن بشویید. در این مورد سعی کنید بیشتر از ۵ دقیقه زمان ندهید؛ زیرا ممکن است اسید موجود در آن باعث خراب شدن ساختار کاسه روشویی شود.

به گوشه‌ها و قسمت‌های مخفی کاسه روشویی و پایه روشویی توجه کنید

معمولاً طراحی کاسه روشویی و پایه‌های آن به صورتی است که قسمت مخفی در آنها وجود ندارد، اما اگر کاسه روشوئی یا حتی سایر وسایل استفاده شده در سرویس بهداشتی شما دارای قسمت‌های مخفی هستند، سعی کنید از یک پارچه یا از یک برس برای تمیز کردن آنها استفاده کنید و اگر به آنها دسترسی ندارید، از اسپری‌های مخصوص استفاده کنید. این اسپری‌ها مدل‌های مختلفی دارند و باید نوع آنها را با توجه به جنس کاسه روشویی انتخاب کنید.

اگر در اطراف کاسه روشویی با پایه‌های آن آفت و حشره دیده می‌شود

در این مورد شاید از پودرهای مخصوص سوسک کش یا از حربه‌های دیگری استفاده کرده باشید که در مورد جنبه‌های سلامتی آنها نگران باشید. برای این مشکل ما یک پیشنهاد ایده آل داریم، اگر در منزل خود افراد سیگاری دارید یا می‌توانید چند سیگار تهیه کنید، تنباکو آنها را خالی کنید و از آن یک جوشانده درست کنید و به صورت اسپری به بخش‌های مختلف سرویس بهداشتی بپاشید. این بهترین روش ممکن برای دفع آفات و حشرات است.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

کابینت روشویی پلنزو مدل PLM402

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

فلاش تانک توکار مدل کلاسیک

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

فلاش تانک توکار مدل کلاسیک با نیم فریم گالوانیزه

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اگر از کابینت روشویی در سرویس بهداشتی خود استفاده می‌کنید

استفاده از کابینت روشویی و نظافت روشویی همراه با آن یک چالش مهم و بزرگ محسوب می‌شود و باید روشی متناسب با آن انتخاب کنید. کابینت روشویی ممکن است از ام دی اف، فایبرگلاس، هایگلاس و سایر مواد سنتزی ساخته شده باشد.

اگر از شوینده‌های اسیدی استفاده کنید و بر سطح کابینت بپاشد، مطمئن باشید که مشکلات شما بسیار بزرگتر خواهند شد و احتمالاً مجبور می‌شوید که کابینت روشویی خود را تعویض کنید. توصیه ما این است که کابینت روشویی را به صورت جداگانه تمیز کنید، از یک کاغذ باطله یا از یک لایه سلفون برای پوشاندن سطح کابینت استفاده کنید و پس از نظافت روشویی به صورت مجزا به سراغ کابینت بروید.

اما اگر می‌خواهید آنها را به صورت همزمان بشویید، ترجیحاً آب صابون گرم کفایت می‌کند و بهتر است که از یک پارچه پنبه‌ای یا کتان نرم برای پاک کردن سطح آن استفاده کنید.

می‌بینید که تمیز کردن و نظافت روشویی بسیار ساده‌تر از چیزی است که تصور می‌کردید، فقط به جزئیات توجه کنید و از بهترین روش ممکن بهره ببرید. ما نیز در کلینیک ساختمانی به تام در کنار شما هستیم.

مطالعه این خدمت را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

 

   اجرای نصب لوازم حمام و سرویس بهداشتی

خدمات نصب تجهیزات حمام و سرویس بهداشتی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

tamep2