ورزشگاه‌های میزبان ایران در جام جهانی روسیه را بشناسیم؛ ورزشگاه سنت پترزبورگ

همه چی در مورد ورزشگاه سنت پترزبورگ

با توجه به صعود تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، به احتمال زیاد موج عظیمی از هموطنانمان به این کشور زیبا و باستانی سفر می‌کنند که احتمالاً آشنایی چندانی با آن ندارند، به همین دلیل در این مطلب ورزشگاه سنت پترزبورگ به عنوان اولین میزبان ایران در برابر تیم ملی فوتبال کشور مراکش معرفی می‌کنیم. این استادیوم به عنوان یکی از مدرن‌ترین استادیوم‌های کشور روسیه شناخته می‌شود که در سال ۲۰۱۷ افتتاح شده است. پس بریم که ورزشگاه سنت پترزبورگ را بیشتر بشناسیم.

کلیاتی در مورد ورزشگاه سنت پترزبورگ (Saint Petersburg Stadium)

ورزشگاه سنت پترزبورگ ، که به عنوان ورزشگاه زنیت آرنا (Zenit Arena)، ورزشگاه Krestovsky و پیتر آرنا (Piter Arena) نیز شناخته می‌شود، استادیوم جدیدی از باشگاه زنیت (Zenit) است. این استادیوم در محل ورزشگاه سابق کیرف (Kirov) ساخته شده است. برنامه ریزی برای ساخت این ورزشگاه در اواخر سال ۲۰۰۵ آغاز شد و اولین کارهای ساخت و ساز آن در پایان سال ۲۰۰۸ کلید خورد. این ورزشگاه در ابتدا طوری برنامه ریزی شده بود که در اوایل سال ۲۰۰۹ به پایان برسد، اما به دلیل برخی مشکلات از جمله طراحی مجدد و تطابق با الزامات فیفا و همچنین تحقیق در مورد مشکلات تقلب، ساخت آن چندین سال طول کشید.

ورزشگاه سنت پترزبورگ ابتدا توسط شرکت گاز روسیه گازپروم راه اندازی شد، اما پس از خروج این شرکت از پروژه ساخت آن، به مقامات دولتی و شهری سن‌پترزبورگ واگذار شد و بودجه آن توسط دولت تأمین شد. در نهایت در سال ۲۰۱۶ عملیات ساخت این ورزشگاه از سرگرفته شد و استادیوم آن در آوریل سال ۲۰۱۷ تکمیل شد. برآورد می‌شود که هزینه‌های کلی ساخت ورزشگاه سنت پترزبورگ از بیش از یک میلیارد پیشی گرفته باشد و یکی از گرانترین استادیوم‌های جهان است که تاکنون ساخته شده است.

کلیاتی در مورد ورزشگاه سنت پترزبورگ (Saint Petersburg Stadium)

اولین مسابقه رسمی در ورزشگاه سنت پترزبورگ در تاریخ ۲۲ آوریل سال ۲۰۱۷ بین تیم زنیت سنت پترزبورگ و اورا در بازی‌های لیگ برگزار شد که نتیجه آن دو به صفر به پایان رسید. این استادیوم توسط شرکت معماری ژاپنی کیشو کوروکاوا (Kisho Kurokawa) طراحی شد و طرح آن مانند یک سفینه‌ی فضایی است که بام آن توسط چهار ستون بزرگ نگهداشته شده است. این الگو مشابه با استادیوم تویوتا در کشور ژاپن است که توسط همین شرکت طراحی شده‌اند.

استادیوم سنت پترزبورگ یکی از ورزشگاه‌های محوری در برگزاری بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است که در طی این مسابقات میزبان چهار بازی از دور گروهی، یک بازی از یک چهارم نهایی، یک بازی نیمه نهایی و مسابقه رده‌بندی است. شاید مهم‌ترین بازی که برای ما ایرانیا اهمیت داشته باشد، بازی اول ایران با کشور مراکش است که در روز جمعه ۲۵ خردادماه در این ورزشگاه برگزار می‌شود. ظرفیت این استادیوم در ابتدا حدود ۵۶ هزار نفر برآورد می‌شد که در حال حاضر برای جام جهانی به ۶۸ هزار نفر افزایش یافته است.

[irp posts=”18614″ name=”برترین هتل های لوکس جهان را بشناسید!”]

چگونه خود را به ورزشگاه سنت پترزبورگ برسانیم

ورزشگاه سنت پترزبورگ در سمت غربی جزیره کرستوسکی (Krestovsky) در شمال غربی سنت پترزبورگ واقع شده است. این استادیوم در حدود فاصله 7.5 کیلومتر از میدان کاخ در مرکز شهر سنت پترزبورگ قرار دارد.

نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این ورزشگاه ایستگاه Krestovsky Ostrov در خط 5 بنفش است که از مرکز سنت پترزبورگ عبور می‌کند. البته فراموش نکنید که به محض پیاده شدن از مترو باید حدود ۲۵ دقیقه تا ورزشگاه پیاده روی کنید که می‌توانید مسیر و عبور از پارک Maritime Victory را انتخاب کنید. ایستگاه‌های اتوبوس شماره ۱۰ و شماره ۲۵ در نزدیکی ورزشگاه سنت پترزبورگ قرار دارند که از آنجا مجبور خواهید بود که یک پیاده روی ۱۵ دقیقه‌ای داشته باشید. خط اتوبوس شماره ۱۰ از مرکز سنت پترزبورگ عبور می‌کند و خط اتوبوس شماره ۲۵ از قسمت‌های شمالی این شهر می‌گذرد و می‌توانید با توجه به سابقه گردشگری خود، یکی از این دو گزینه را انتخاب کنید.

چگونه خود را به ورزشگاه سنت پترزبورگ برسانیم

نوشیدنی‌ها، خوراکی‌های و محل‌های اقامت نزدیک استادیوم

ورزشگاه سنت پترزبورگ در قسمت بالایی و در نوک جزیره کرستوسکی واقع شده است که از سه طرف به دریای بالتیک راه دارد. در قسمت شرقی آن، امکانات ورزشی فراوانی در کنار پارک Maritime Victory قرار دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به پارک تفریحی و همچنین مناطق مسکونی اشاره کرد. این منطقه یکی از بهترین مناطق تفریحی و گردشگری جزیره محسوب می‌شود که مردم محلی آن نیز رفتار بسیار مناسبی دارند. علاوه بر این در کنار این ورزشگاه، چند رستوران مناسب و مقرون به صرفه دیده می‌شود که اغلب آنها در ضلع جنوبی صاحب قرار دارد. در نزدیکی ورزشگاه سنت پترزبورگ یک باغ بزرگ با عنوان کارل فردریش (Karl-Friedrich) قرار دارد که می‌توانید وقت آزاد خود را در آنجا بگذرانید.

نوشیدنی‌ها، خوراکی‌های و محل‌های اقامت نزدیک ورزشگاه سنت پترزبورگ

نگران نباشید، در نزدیکی ورزشگاه سنت پترزبورگ چند هتل وجود دارد که همه آنها لوکس هستند و انتظار می‌رود که مجبور به پرداخت قیمت سنگینی برای آنها شوید. هتل آرنا (Arena Hotel) و هتل پارک کرتوسکی (Hotel Park Krestovskiy) دو مورد از هتل‌های نزدیک استادیوم هستند. البته اقامتگاه‌های دیگری مانند اقامتگاه پارکلان (Parklane Resort)، هتل SPA و هتل پارک هرمس (Hermes Park Hotel) نیز در نزدیکی ایستگاه مترو قرار دارند که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

با دانشنامه ساختمانی به تام همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در مورد جام جهانی در اختیار شما قرار دهیم.

[irp posts=”19086″ name=”فوق‌العاده‌ترین هتل های لوکس مسکو را بشناسید”]

tamep2