مبل مدرن چستر

مبل مدرن چستر

درست همانند سریال معروف بیگ بنگ، گاهی یکی از تجهیزات منزل نقش مهمی در یک فیلم بازی می‌کند و مبل مدرن چستر می‌تواند یکی از این گزینه‌ها باشد. حتماً در برخی از فیلم‌ها یا در برخی از سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی دیده‌اید که یک مبل بزرگ چند نفره به رنگ قهوه‌ای و با دکمه‌های بزرگ بر روی آن استفاده شده است. این مبل بزرگ همان مبل چستر است که اخیراً در بسیاری از طراحی‌های دکوراسیون داخلی از آن استفاده می‌شود.

امروز در گروه طراحی دکوراسیون داخلی به تام تصمیم گرفتیم که این مبل مدرن چستر را معرفی کنیم و کلیاتی در مورد استفاده از آن در دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن و به طور ویژه اتاق مردانه ذکر کنیم.

مبل مدرن چستر چیست؟

مبل مدرن چستر یا مبل چسترفیلد (Chesterfield) به مبلمانی گفته می‌شود که ظاهر بسیار بزرگ، بسیار حجیم، دارای روکش چرمی، دکمه‌های بزرگ برای ایجاد فرورفتگی و معمولاً شکل نامنظم دارند. سابقه استفاده از مبل چستر به سال ۱۷۰۰ میلادی بر می‌گردد که توسط ارل چسترفیلد به صورت اختصاصی برای اتاق شخصی خود طراحی شده بود. هدف او از این طراحی جلوگیری از چروک شدن لباس بود که به نظر می‌رسد بعد از مدتی از این موضوع پشیمان شده است.

مبل مدرن چستر تا سال‌ها به عنوان بخش مهم و اصلی اتاق مردانه استفاده می‌شد و اهمیت زیادی در اتاق جنتلمن‌ها و اشراف زاده‌ها داشت. اندازه باز و شکل بسیار سخاوتمندانه ویژگی‌هایی است که این مبلمان را نسبت به سایر مدلها برجسته‌تر و استفاده از آن را راحت‌تر کرده است.

مبل مدرن چستر چیست؟

رنگ مبل مدرن چستر

مبل مدرن چستر ابتدا یک مبل مردانه بود که بیشتر برای اتاق‌های تاریک، اتاق نشیمن، اتاق پذیرایی و کتابخانه‌های اتاق مردان طراحی شده بود. البته این موضوع برای طراحان اولیه به یک ایده جالب تبدیل شده بود و سعی کردند که برای روکش آن از چرم استفاده کنند. روکش اولیه سرویس مبلمان چستر از جنس چرم طبیعی بود که متاسفانه در حال حاضر دسترسی به آن بسیار سخت است.

در سالیان بعد رنگ مبل مدرن چستر تحت تأثیر پارچه‌ها و روکش‌های استفاده شده برای آنها قرار گرفت. امروزه می‌بینیم که رنگ این مبلمان با رنگ هایی مانند قرمز، سبز، زرد، آبی و حتی سفید تغییر می‌کند و تا حدود زیادی تحت کنترل طراح دکوراسیون داخلی است.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

پرده مدرن و مبلمان

پرده پذیرایی

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

میز چوبی و فلزی مدرن مدل BT2

میز و صندلی

 

 

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]

 

سرویس خواب مدرن دو نفره مدل ساینا

سرویس خواب مدرن دو نفره مدل ساینا

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

سبک مبل مدرن چستر و دکوراسیون داخلی

باید بپذیریم که طراحی اولیه مبل چستر برای استفاده در دکوراسیون داخلی کلاسیک مناسب بود. این مبل‌ها از بدنه ای چوبی که معمولاً از چوب محکم گردو یا راش بودند ساخته می‌شدند و بر روی آنها یک لایه چرمی استفاده می‌شد. رنگ طبیعی این مبل‌ها به صورت قهوه‌ای انتخاب می‌شد که بهترین گزینه برای طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک بود.

در چند سال اخیر طراحی دکوراسیون داخلی مدرن برای بسیاری از افراد در اولویت قرار گرفت و حتی این موضوع را به مبلمان چستر هم ربط دادند. اینجا بود که شاهد ظهور مبل مدرن چستر بودیم که ظاهر منظم‌تر، با برش‌های تمیز و با رنگ‌های متنوع ساخته شدند. انتخاب رنگ این سرویس به نوع دکوراسیون و خلاقیت طراحان بستگی دارد.

سبک مبل مدرن چستر و دکوراسیون داخلی

اندازه مبل مدرن چستر

مبل مدرن چستر به عنوان یک مبل با اندازه بزرگ شناخته می‌شود. اگرچه مشخص نیست که ارل چسترفیلد در ابتدای این متن دقیقاً چه اندازه‌ای را پیشنهاد داده بود، اما در حال حاضر نمونه‌هایی که در بازار وجود دارند عمدتاً به صورت مبل‌های سه نفره با اندازه بزرگ و حجیم هستند.

البته نگران نباشید! اگر به فکر یک مبل تک نفره یا دو نفره هستید یا می‌خواهید یک سرویس چند تایی از آنها داشته باشید، طراحان جدید به این موضوع هم فکر کرده‌اند و شما می‌توانید اندازه‌های مختلف آنها را سفارش دهید. انتخاب بین اندازه‌های مختلف تا حدود زیادی تحت تأثیر انتخاب طراح دکوراسیون داخلی شما بستگی دارد، اما توصیه ما این است که بیشتر از یک مبل بزرگ سه نفره در یک اتاق نشیمن استفاده نکنید.

تمیز کردن و نگهداری مبل مدرن چستر

نحوه نظافت و شست و شوی مبل مدرن چستر به پارچه‌ای که برای آن استفاده شده و همچنین تجهیزاتی که در ساخت آن به کار رفته بستگی دارد. اگر سرویس مبلمان شما با چرم طبیعی و اصلی ساخته شده باشد بهتر است که برای نظافت آن تنها از یک پارچه مرطوب استفاده کنید. همچنین اگر می‌خواهید برای مدت زمان بیشتری از مبلمان استفاده کنید، همیشه با روغن‌های مخصوص پوشش مبل را مرطوب و چرب نگه دارید

اما اگر از پارچه‌های دیگر مانند چرم مصنوعی یا پارچه رومبلی مخمل در سرویس مبلمان شما استفاده شده است، باید ببینید که کدام یک از شوینده‌ها برای تمیز کردن آن مناسب‌تر است. به خاطر داشته باشید که شوینده‌های ملایم همیشه برای نظافت سرویس مبلمان در اولویت قرار دارند. راستی هیچ وقت به مبل آنقدر فشار وارد نکنید که دکمه‌های آن کنده شوند.

تمیز کردن و نگهداری مبل مدرن چستر

مبل مدرن چستر در کنار سایر تجهیزات منزل

به عنوان یک خانم خانه دار یا یک طراح دکوراسیون داخلی احتمالاً خیلی علاقه دارید که از تجهیزات دیگر در کنار مبل مدرن چستر استفاده کنید. به کار بردن تجهیزات مختلف در کنار یکدیگر تا حدود زیادی سلیقه‌ای است، اما از الگوهای زیر هم می‌توانید استفاده کنید:

  • مبل مدرن چستر در کنار آباژور: در این حالت بهتر است از آباژور ایستاده کنار مبلی استفاده کنید که تا حدود زیادی با این سبک از سرویس مبلمان همخوانی دارد.
  • مبل مدرن چستر در اتاق نشیمن: برای استفاده از این مبل در اتاق نشیمن یا اتاق پذیرایی بهتر است که از آن به عنوان یک کاناپه جدا استفاده کنید و دقیقاً روبروی تلویزیون یا در قسمت بالای اتاق قرار گیرد.
  • مبل‌های مدرن چستر در کنار هم: دو پادشاه در یک اقلیم نگنجند! پس اگر می‌خواهید از چند نوع مبل در کنار یکدیگر استفاده کنید، سعی کنید حداقل اندازه‌ آنها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.
  • مبل مدرن چستر در کنار پرده تزئینی: به هر اندازه که مبل‌های چستر با سبک مدرن ساخته شده باشند، سعی کنید از پرده‌های کلاسیک مانند پرده مخمل و پرده کتان استفاده کنید که طرح سنگین‌تر و رسمی‌تری دارند.
  • مبل مدرن چستر در کتابخانه یا اتاق مطالعه: این اتاق‌ها معمولاً شخصی هستند و توصیه ما این است که از مبل‌هایی با اندازه کوچک و در نزدیک آباژور یا چراغ تزیینی رومیزی استفاده کنید.
  • مبل مدرن چستر خیلی بزرگ: شاید مطالب قبلی ما این دیدگاه را برای شما به وجود آورده که بزرگترین این مدل‌ها سه نفره هستند. اما اگر جستجو کنید می‌توانید مبل‌هایی با اندازه‌های ۵ نفره هم پیدا کنید که برای دورهمی های صمیمی ایده‌آل هستند.

مبل مدرن چستر چیزی که شما هم برای دکوراسیون کلاسیک و هم برای طراحی دکوراسیون مدرن به آن نیاز دارید. این ابزار می‌تواند بسیاری از تخیلات ذهنی شما را به واقعیت تبدیل کند. اگر هم در مورد استفاده از آن دچار مشکل هستید، خدمات طراحی و دکوراسیون داخلی گروه به تام به شما در این زمینه کمک خواهند کرد.

tamep2