مزایای استفاده از سرامیک پرسلان در کف اتاق نشیمن

مزایای استفاده از سرامیک پرسلان در کف اتاق نشیمن

سرامیک پرسلان یکی از مصالح ساختمانی محبوب برای دیوار و کف است که از دیرباز به دلیل استحکام بالا و نظافت آسان طرفداران بسیاری داشته است. نمونه‌های مختلفی از استفاده از این سرامیک در حمام و سرویس بهداشتی دیده شده است و نقش خود را به خوبی ایفا کرده است، اما امروزه به لطف دستگاه‌های پیشرفته مانند دستگاه چاپ فلت بد، شرایط کار بر روی سرامیک‌ها فراهم آمده است و می‌توان نقش‌های مختلف دیجیتالی بر روی آنها ایجاد کرد. سرامیک پرسلان نیز از این قضیه مستثنا نبوده و سازندگان آنها به فکر ایجاد تنوع در این سرامیک‌ها افتاده‌اند.

قابلیت‌های سرامیک پرسلان از لحاظ مقاومت، استحکام بالا و نفوذناپذیری در کاربردهای قابل آن اثبات شده است، اما طراحی‌های زیبا و متنوع باعث شده است که فضا برای استفاده از آنها در اتاق‌هایی مانند اتاق نشیمن فراهم باشد. از طرفی این سرامیک انتخابی ایده آل برای اماکنی که تردد بالایی دارند محسوب می‌شود و به همین دلیل، ما در این مطلب به بررسی مزایای این نوع سرامیک در کف اتاق نشیمن خواهیم پرداخت و هر کدام از این مزایا را شرح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید!

هزینه سرامیک پرسلان

هزینه استفاده از سرامیک در کف ساختمان شامل دو مورد اساسی می‌شود: قیمت خرید سرامیک و هزینه نصب آن. هنگامی که به یک فروشگاه فروش کاشی و سرامیک مراجعه می‌کنید به‌احتمال‌زیاد با قیمت‌هایی مانند 1 دلار به ازای هر فوت مربع تا 20 دلار به ازای هر فوت مربع مواجه می‌شوید که سرامیک پرسلان یکی از گران‌ترین و ارزشمندترین سرامیک‌های موجود در هر فروشگاه است. این درحالی است که یکی از رقبای اصلی سرامیک پرسلان حدود 3 تا 7 دلار بین هر فوت مربع هزینه دارد و می‌توان گفت که سرامیک‌ها کمی گرانتر از حالت طبیعی هستند.

هزینه سرامیک پرسلان

اما هزینه نصب سرامیک و سنگ می‌تواند به شکل گسترده‌ای متفاوت باشد و بسته به میزان کار، موقعیت مکانی منزل شما و حتی محل ساختمان شما متغیر باشد. حتی توجه داشته باشید که هزینه نصب سرامیک پرسلان از یک فرد تا فرد دیگر متفاوت است. طبق یک بررسی کلی، آما نشان می‌دهد که هزینه کلی نصب سرامیک پرسلان در کف اتاق نشیمن بیشتر بوده و حدود 8 دلار در هر فوت مربع است و برای سایر محصولات مانند سنگ طبیعی این هزینه در حدود 5 دلار است. در ضمن توجه داشته باشید که آر حجم کار بیشتر باشد، هزینه متوسط سرامیک کاری ارزان‌تر خواهد شد و اگر بتوانید خودتان این کار را انجام دهید، می‌توانید صرفه‌جویی بزرگی انجام دهید.

مقایسه سرامیک پرسلان و سنگ طبیعی

سنگ طبیعی یکی از موادی است که از معادن طبیعی استخراج می‌شود و برای کف و دیوار ساختمان به کاربرده می‌شوند. سنگ‌ها از مواد مختلفی با درجه سختی متفاوت ساخته می‌شوند و این باعث می‌شود که در اکثر موارد حدس زدن رفتار آنها در قبال شرایط مختلف مشکل باشد. سنگ‌های طبیعی از نمایی کلاسیک و جالب برخوردارند و افرادی که به الگوهای طبیعی علاقه دارند می‌توانند از این سنگ‌ها بهره ببرند. با توجه به ویژگی‌هایی مانند رنگ و طرح‌های طبیعی و منحصربه‌فرد، اکثر افراد این سنگ‌ها را ترجیح می‌دهند.

مقایسه سرامیک پرسلان و سنگ طبیعی

اما سازندگان سرامیک پرسلان از این نقطه قوت سنگ طبیعی استفاده کرده و محصولاتی نزدیک به سنگ طبیعی از لحاظ طرح و رنگ درست کرده‌اند. درواقع سرامیک‌ها نیز از مواد طبیعی ساخته می‌شوند و تنها روش ساخت آنها توسط انسان و دستگاه پیاده می‌شود. اما تفاوت بزرگی که سرامیک پرسلان را بر سنگ طبیعی برتری می‌دهد، نفوذناپذیری بالای آنهاست و باعث می‌شود به سختی لکه‌دار شوند و نظافت آنها بسیار راحت باشد. البته تنوع رنگی سرامیک‌ها امکان پیاده‌سازی دکوراسیون مختلف را به طراحان داده است و می‌توانند به راحتی کف اتاق نشیمن را پوشش دهند.

مقایسه سرامیک پرسلان و پارکت

پارکت یکی دیگر از گزینه‌هایی است که برای پوشش دادن کف ساختمان و منازل استفاده می‌شود و معمولاً با استقبال مصرف‌کنندگان مواجه می‌شود. پارکت‌ها به دلیل تنوع رنگ و طرح بالا بسیار محبوب هستند و با کمترین زمان ممکن می‌توانند طرح‌های مدرن و کلاسیک ایجاد کنند. پارکت‌هایی مانند پارکت LVT، در برابر مواد شیمیایی و مواد آلاینده استحکام بالایی دارند و در برابر ساییدگی و خراش نیز مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهند. تنوع رنگی بالا دست طراحان در ایجاد طرح‌های جدید و متنوع باز گذاشته و آنها می‌توانند الگوی مختلفی ایجاد کنند.

مقایسه سرامیک پرسلان و پارکت

اما سرامیک پرسلان، علاوه بر تنوع طرح و رنگ بالا، از یک لایه لعاب مستحکم بهره می‌برد که در برابر ساییدگی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد و همین موضوع استفاده از آن در اتاق نشیمن را میسر کرده است. اگرچه پارکت‌ها بسیار مقاوم هستند، اما نسبت به سرامیک‌ها مقاومت کمتری در برابر ساییدگی و خراش دارند و به‌مرورزمان دچار مشکل می‌شوند. این درحالی است که سرامیک پرسلان برای مناطق پرترافیک انتخابی ایده آل است و استحکام بالایی از خود نشان می‌دهد.

نگهداری و نظافت

سرامیک پرسلان از لحاظ نظافت و نگهداری یکی از آسان‌ترین و مناسب‌ترین کف را فراهم می‌کند و لایه لعاب آن به صورتی است که امکان نفوذ آب و لکه‌ها را به حداقل می‌رساند. می‌توان ادعا کرد که اگر منافذ و درزهای کف سرامیکی به خوبی پوشش داده شود، نسبت به همه مواد نفوذناپذیر خواهد بود و حتی می‌توان از آن در کف استخر نیز استفاده کرد. ازاین‌رو سرامیک پرسلان یک انتخاب عالی برای اتاق نشیمن و اتاق‌های با ترافیک بالا است. این محصول برای والدینی که بچه کم سن و سال دارند از محبوبیت بسیاری برخوردار است، زیرا کودکان نمی‌توانند آن را رنگ‌آمیزی کنند یا به آن صدمه‌ای برسانند.

نگهداری از سرامیک پرسلان

آیا مشکلی در استفاده از سرامیک پرسلان در اتاق نشیمن وجود دارد؟

استفاده از سرامیک پرسلان در اتاق نشیمن از دو لحاظ می‌تواند مشکل‌ساز باشد. مشکل اول این سرامیک‌ها سخت بودن آنهاست و کسانی که کودک خردسال یا افراد سالمند دارند باید مواظب سقوط آنها بود. با توجه به سخت بودن سطح این سرامیک‌ها توصیه می‌شود که از چند تکه موکت یا فرش بر روی آنها استفاده شود. از طرفی استفاده از سرامیک پرسلان در مناطق سردسیر چندان توصیه نمی‌شود و در صورت استفاده باید با استفاده از سیستم گرمایشی پیشرفته آنها را گرم نگه داشت.

[irp posts=”8424″ name=”اتاق نشیمن ؛ 12 نکته کلیدی درمورد طراحی داخلی گرم و دلپذیر اتاق نشیمن”]

مشکلات سرامیک پرسلان

استفاده از سرامیک پرسلان در منازل، بخصوص اتاق نشیمن می‌تواند مزایای بسیاری داشته باشد؛ برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما در تماس باشید یا اطلاعات محصولات ما را از قسمت سرامیک کف مطالعه کنید.


[porto_block id=”17759″ name=”bigsizeceramicrelatedproducts”]

tamep2