رادیاتور قرنیزی چیست؟

رادیاتور قرنیزی

رادیاتور قرنیزی یک سیستم نوین برای تأمین گرمایش ساختمان در فصول سرد سال میباشد که در محل قرنیز ساختمان نصب می گردد و در واقع جایگزین رادیاتور بلوکی و یا بخاری میگردد رادیاتور قرنیزی می تواند بعنوان تأمین سرمایش ساختمان در فصول گرم سال مورد استفاده قرارگیرد ، محاسبات انجام شده برای متراژ رادیاتور قرنیزی برای تأمین گرمایش اتاقها می باشد و با توجه به اینکه برای تأمین سرمایش برابر متراژ سیستم گرمایشی ، رادیاتور نصب گردد و  معمولا استفاده از سیستم برای تأمین سرمایش مطلوب امکان پذیر نبوده و توصیه نمی گردد

رادیاتور قرنیزی چگونه تولید می شود؟

بوسیله پرسهای اکستروژن بصورت یکپارچه (لوله و رادیاتورهای قرنیزی با استفاده از بیلت آلومینیومی آلیاژ رویه )تولید می گردند وپس از گذراندن مراحل کوره سختی ، چربی گیری شده و به یکی از روشهای پادرکو تینگ یا آنادایز بصورت رنگی عرضه می گردد و امکان عرضه بصورت طرحهای دکوراتیو چوبی و یا هر طرح دیگری میسر میباشد . متری برش داده میشوند و به محل نصب حمل می گردند.

آیا می توان رادیاتور قرنیزی را بر روی قرنیز موجود ساختمان نصب نمود؟

به هیچ عنوان نصب رادیاتور قرنیزی ب روی قرنیز موجود توصیه نمی گردد و باید قرنیزهای قدیمی برچیده شده و محل نصب آن بر روی دیوار کاملا صاف و یکدست گردد.

چه مواردی را میتوان برای نصب مدارهای رادیاتور قرنیزی عنوان کرد؟

  • هر اتاق باید مدار یا مدارهای مستقل خود را داشته باشد مثلا برای هر اتاق خواب بنا به بزرگی آن می توان یک یا دو مدار مستقل داشت و برای سالن ها نیز حداقل دومدار و حداکثر تا پنج مدار مستقل نیز قابل اجراست .
  • نصب وسایل گرمایشی دیگر نظیر حوله خشک کن ،رادیاتور های قرنیزی و حتی رادیاتور معمولی نیز در کنار رادیاتور قرنیزی امکان پذیر است .
  • هر مدار یک شیر قطع و وصل در ورودی و یک قطعه هوا گیر در خروجی دارد .

چه مواردی را میتوان برای نوع لوله کشی عنوان نمود؟

سیستم لوله کشی میتواند بصورت کلکتوری و یا شاخه ای باشد ولی توصیه فروشگاه اینترنتی لوازم ساختمانی به تام به شما لوله کشی بصورت کلکتوری می باشد در لوله کشی کلکتوری هیچگونه اتصالاتی در کف اتاقها وجود ندارد و سیستم از نظر نشتی کاملا ایمن می باشد ، در حالیکه در سیستم شاخه ای کف اتاق ها دارای سه راهی ها و اتصالات فراوان می باشد و سیستم کاملا ایمنی به شمار نمی روند.

رادیاتور قرنیزی

روشهای کنترل دمای اتاق ها چگونه می باشد؟

در صورتیکه لوله کشی بصورت شاخه ای باشد می توان برای کنترل مستقل دمای هر اتاق از یک شیر ترموستاتیک ساده در ورودی هر مدار استفاده کرد .در صورتیکه لوله کشی بصورت کلکتوری باشد می توان تمامی شیرهای ترموستاتیک تمامی مدارها را بروی کلکتور رفت مدارها نصب نمود و همچنین در سیستم لوله کشی کلکتوری میتوان بر روی کلکتور رفت هر مدار شیر برقی نصب نمود که هر شیر برقی از ترموستات دیواری فضای مربوطه دستور می گیرد و در این حالت کاربر هر اتاق میتواند دمای اتاق خود را به دلخواه و به راحتی تنظیم نماید .در این حالت مرکزی وصل نمود و در این صورت هر مدار از طریق PLC  تمامی ترموستات های دیواری را به یک تلفن و از راه دور نیز قابل کنترل خواهند بود .

برتری های سیستم تک لوله ای نسبت به سیستمهای دو لوله ای قدیمی چیست؟

  • با توجه به نصب شدن تعداد اتصالات و همچنین افزایش سطح مقطع لوله آب رادیاتور ، افت فشاردر مسیر رفت و برگشت به پایین ترین حد ممکنه میرسد که باعث می شود این سیستم با انواع پکیج های دیواری نیز براحتی کار کند ، در حالیکه اغلب سیستمهای دو لوله ای با اغلب پکیج های دیواری مشکل دارند و فقط با پکیج زمینی و موتورخانه راحت کار می کند.
  • با توجه به نصف شدن تعداد اتصالات و همچنین روزنه ای شدن آنها ، آب به حداقل ممکنه کاهش یافته است.
  • با توجه به نصف شدن تعداد اتصالات و ساده شدن سیستم ، قیمت آن کاهش چشمگیری یافته و با رادیاتور های بلوکی قابل رقابت شده است.
  • یکی از مهمترین برتری های سیستم تک لوله ای اشتباه لوله کشی در جاگذاری لوله رفت و برگشت هیچگونه مشکلی در کار کرد این سیستم بوجود نمی آورد در حالیکه درسیستم دو لوله ای اشتباه نصب در لوله رفت و برگشت باعث میشود که آن مدار گرم نشود.
  • همچنین سرعت نصب در سیستم تک لوله ای بسیار بالا بوده و نصب آن فوق العاده راحت می باشد.

 محدودیت رنگ و طرح در رادیاتور قرنیزی چگونه میباشد؟

بعلت همجنس شدن رادیاتور و کاذب دیگر هیچگونه محدودیتی در رنگ و طرح وجود ندارد و تمامی رنگها و طرحهای دلخواه مشتری بصورت سفارشی قابل تولید می باشد.

سرعت نصب و راحتی خدمات پس از فروش در این رادیاتور چگونه است؟

سرعت نصب بسیار بالا بوده و یک تیم نصب در یک ،با توجه به ساده سازی سیستم و همچنین تک لوله ای بودن آن 25 روز قادر به نصب کامل 5 متر طول رادیاتور می باشند همچنین تعمیرات و خدمات پس از فروش نیز بعلت سادگی  سیستم بسیار راحت و سریع می باشد .

آیا امکان انجام عملیات برش و قلاویز پروفیلها در کارگاه مرکزی وجود دارد؟

بله ، بنا به درخواست مشتری میتوان تمامی عملیات برش و قلاویزکاری را در کارگاه مرکزی انجام داد و فقط کار نصب را در محل نصب انجام داده در این سیستم طول برش بسیار دقیق لازم نیست و برش کوتاه در حد چند سانتیمتر را میتوان بوسیله کاور پوشش داد در حالیکه در سیستم اورینگی باید طول برشی در حد میلیمتر دقیق باشد.

اتصالات در کنجها و در ورودی و خروجی به چه شکل است؟

تمامی اتصالات در کنجها و در قسمتهای ورودی و خروجی بوسیله شلنگهای آکاردئونی انعطاف پذیر با امکان افزایش ،20→35، 25→25 طول تا دو برابر طول اولیه میباشد و برروی آنها با پروفیل کاذب پوشش داده میشود .مدلهای 05→25 ،05→05 از اندازه های معمول شرکت می باشد.

قسمت های دیوارهای منحنی به چه شکل اجرا می شود؟

در صورتیکه انحنای دیوار کم باشد میتوان پروفیل رادیاتور را با دستگاه خمکن به انحنای دیوار تطبیق داد و در صورتیکه انحنای دیوار زیاد باشد باید لوله کشی کرده و آنرا با پروفیل کاذب که بوسیله دستگاه خمکن به شکل انحنای دیوار در آمده است پوشش داد.

 رادیاتور قرنیزی

رسوب گرفتن لوله های این سیستم به چه شکل است؟

سیستمهای گرمایشی نظیر رادیاتور های معمولی و رادیاتور قرنیزی چنانچه هر ساله خالی و پر نگردند معمولا رسوب زیادی ندارند .این سیستم با توجه به کمترین نیاز به تعمیرات و عدم پرشدن و خالی شدن آب در سالیان طولانی رسوبی نخواهد داشت ولی در هر صورت توصیه می شود که در زمان راه اندازی سیستم از آب سختی گیری شده استفاده شده و چنانچه سیستم در اثر تعمیرات نیاز به شارژ مجدد آب داشته باشد نیز همواره از آب سختی گیری شده شارژ گردد.

آیا بست پلاستیکی سیستم بر اثر گرما مشکل ساز نمی شود؟

بست های پلاستیکی مورد استفاده همان بست های لوله های پنج لایه موجود در بازار هستند که در لوله های سیستم 50 درجه سانتیگراد و بیشتر نیز کار می کنند.

نحوه محاسبه مقدار پروفیل لازم برای هر پروژه چگونه است؟

برای هر پروژه باید ابتدا اطلاعات مربوط به پروژه نظیر شهر, محل پروژه ، (کاربری ,مسکونی یا اداری یا تجاری) پلانهای کامل معماری ، نوع جنس دیوار ها ، سقف ،کف ،پنجره ها ، نوع عایقها و سایر موارد به دقت جمع آوری شود و بار حرارتی مورد نیاز فضا ها بوسیله نرم افزار اکسل محاسبه شده و مقدار پروفیل مورد نیاز مشخص شود.

نظرات و تجارب خود را در رابطه با این محصول با ما به اشتراک بگذارید همچنین برای مشاهده تنوع قیمتی این محصول به صفحه تاسیسات مکانیکی رجوع کنید.

[porto_block label=”” id=”17816″ name=”buildingfacilitesrelatedproducts”]

کلیدواژه : رادیاتور قرنیزی
امیر مدرس