آینه ای به سوی حمام های آینده

در حمام طراحی شده توسط پروفسور جوزف ویلر و دانشجوهایش که در نمایش بین المللی سازندگان ارائه شده است، ترکیبی از روندهای به روز در طراحی با فناوری های ساختمان سازی استفاده شده است. در این نمایش ویلر چگونگی عملکرد یکپارچه تیم تکنولوژی وتیم طراحی را توضیح می دهد.

حمام
حمام

پکیج منحصر به فرد طراحی آشپزخانه و حمام ویلر، اتوماسیون خانگی برای فضای خانه را ایجاد می کند که اجازه می دهد تا کاربران حتی بدون آنکه متوجه شوند، با تکنولوژی های روز تعامل داشته باشند.

در این حمام، صفحه نمایش شیشه ای که در مقابل وان واقع شده است، قابل تبدیل به یک صفحه نمایش می باشد. این صفحه نمایش اجازه می دهد که صاحب خانه، علاوه بر بهره گیری از امکانات و فضای حمام به تماشای برنامه مورد علاقه خود بپردازد. تجهیزات و فناوری آمازون اکو حتی می تواند درجه حرارت آب حمام را با یک فرمان صوتی (با تشکر از برنامه الکسا) تغییر دهد. آینه های هوشمند می توانند طیف وسیعی از اطلاعات مانند گزارش ترافیک صبح و یا برنامه مترو را برای کاربران فراهم کنند.

حمام
حمام

آینه های هوشمند همچنین داده های مربوط به عملکرد حمام را ارائه می کنند. از وزن یک کاربر، که با محاسبه فشار وارد به کف حساب می شود، گرفته تا حجم آب مصرفی برای پیگیری آب استفاده شده، همه اطلاعات قابل ارائه می باشند. با امکان تشخیص اثر انگشت، تنظیمات آینه هوشمند می تواند برای هر فرد سفارشی گردد و به عنوان نمونه تنها با یک تماس دمای آب دلخواه تنظیم شود.

این حمام برای افراد مسن نیز برنامه ریزی شده است. مقیاسی که در کف این حمام وجود دارد، می تواند گزارش های لازم را از طریق پیام متنی به صاحب خانه یا افرادی که تعیین می شوند، بدهد. برای مثال اگر فرد در این حمام سر بخورد و زمین بخورد، تشخیص داده می شود و به صاحب خانه خبر می دهد. تجهیزات لازم نیز بر اساس قد می توانند بالا و پایین شوند تا به راحتی استفاده از صندلی چرخدار نیز ممکن شود.