8 راه ساده و ارزان برای به‌روز كردن آشپزخانه
0
دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه مركز تمام فعالیت ها و مكاني براي نگراني شماست. شما زندگی خود را با كساني كه دور ميز جمع شده اند به اشتراك مي گذاريد. شما هنگام پخت غذا زمان خود را در آنجا مي گذرانيد. پس چرا بايد فضای مكاني كه زمان زيادي در آنجا هستيد کسل کننده باشد؟ خبر خوب براي شما اين است که حتی اگر بودجه و زمان شما محدود است می توانید به سادگي فضای خود را مدرن و به روز كنيد. در مطلب زير چندين روش ساده و سريع براي اين منظور به شما پيشنهاد شده است.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تعويض كابينت ها

كابينتهاي قديمي و کسل کننده را با كابينت هاي جديد و براق عوض كنيد. سبك دستگيره هاي درب ها و كشوها را عوض كرده و به سبك دلخواه خود درآوريد. حتی اگر شما در خانه اجاره اي زندگي مي كنيد، می توانید حداقل دستگیره های قدیمی را تعويض كنيد. با صرف زمان اندكي سطح و كلاس كابينت هاي خود را ارتقا دهيد.

تعويض پوشش کاشی ها

از وسايل كهنه خسته شده ايد؟ وقت و پول كافي براي تعويض كاشي ها نداريد؟ نيازي نيست با بنايي كاشي هاي آشپزخانه را عوض كنيد. شما مي توانيد با خريد پوشش‌هايي كه روي كاشي قرار مي گيرند هر رنگ و سبكي را به خانه خود بياوريد. آنها از جنس بادوامي هستند كه قابليت شسشتو دارند. در هر زماني با صرف هزينه و زمان اندك مي توانيد مجددا آنها را تعويض كنيد. مي توانيد از پوشش هاي به سبك چوب و يا چرم استفاده كنيد.

تعويض اجزاي پنجره

توجه كنيد كه چطور نور، روشنايي و یا تاريكي بر خلق و خوی شما تاثیر می‌گذارد. پرده های ضخيم را برداريد و اجازه دهيد نور بیشتري وارد شود، و یا با اضافه کردن پنل های روشنايي در فضا به آنجا جان دوباره اي دهيد. چارچوب فلزي را با چارچوب هاي چوبي كه بسيار شیک تر هستند عوض كنيد. هنگامي كه اين اقدامات را انجام دهيد متوجه مي شويد كه چقدر اجزاي پنجره در ايجاد محيط مناسب در آشپزخانه موثر است. گاهی اوقات بهترین گزینه اين است كه اصلا پنجره هيچ پرده و پوششي نداشته باشد و اجازه دهد نور بدون هيچ مانعي به داخل بيايد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تعويض لوستر و نور لامپ

تعویض وسایل مرتبط با روشنايي آنقدر آسان است كه مي توان هر روز آن را انجام داد. به سادگی برق آشپزخانه را خاموش كنيد و تغييرات مورد نظر خود را اجرايي كنيد.  در عرض چند دقیقه شما با یک فضای کاملا جدید – با يك لوستر زیبا و یا وسایل چشم نواز ديگر – مواجه مي شويد كه روشنايي بهتري ارائه مي دهند.

بازي با رنگ وسايل

تغيير رنگ یکی از ساده ترین و سریعترین تغییرات است. انتخاب یک مجموعه رنگ جدید مي تواند به سادگي منجر به تغيير سبک شما شود. رنگ سفید یا خاکستری روشن را تجربه كنيد تا متوجه شويد چقدر فضاي شما را بزرگتر جلوه مي دهد، یا رنگ مورد علاقه خود را انتخاب كنيد تا هر بار كه وارد آشپزخانه مي‌شويد و يا غذا مي پزيد، لبخند را به لب شما آورد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

 

تغییر  سينك و شير آب ظرفشويي

اگر مجموعه سينك و شير آب ظرفشويي شما تیره و منسوخ شده است، می تواند احساس يك آشپزخانه قدیمی را به شما القا كند كه نبايد ‌آن را نادیده گرفت. در یک بعدازظهر مي توان يك سينك جديد نصب كرد، و یا یک لوله كش اين كار را خيلي سریعتر انجام مي دهد. یک طراحی جالب یا یک رنگ غیر منتظره مانند طلايي یا برنزي را تجربه كنيد. يك شيرآب كه قابليت اسپري كردن آب را داشته مي باشد مي تواند هنگام شستن ظروف موجب تفريح شما شود.

تغيير دکوراسيون

اگر براي تغییرات بزرگ بودجه كافي نداريد (مانند تغيير کابینت و لوازم بزرگ)، تغييرات كوچك مي تواند به شما كمك كند. تغيير رنگ حوله ها، تغيير فرش كوچك و تغيير رنگ لوازم كوچك به رنگ مورد علاقه‌تان يك اقدام فوري و بسيار جذاب است. در صورتي كه اين كار به درستي انجام شود احساس انسجام بيشتر در رنگ آميزي وسايل به شما مي‌دهد.

تغییر دکوراسیون آشپزخانه
تغییر دکوراسیون آشپزخانه

خرید صندلي و ميز جديد يا جابه جايي آنها در خانه

خرید یک میز جديد و یا صندلی جديد برای كانتر، واقعا می تواند فضا را بهتر و کاربردی تر كند. اگر بودجه كافي نداريد، مي توانيد چيدمان آشپزخانه را مجددا بررسي كنيد و وسايل و دكورهاي قديمي را به اتاق ديگري از خانه منتقل كرده تا فضاي آشپزخانه بازتر شده و احساس بهتري داشته باشيد.

کابینت هاي موجود را نقاشي كنيد

اگر یک هفته را پشت سر گذاشته و در تعطيلات آخر هفته هستيد، مي توانيد رنگ  کابینت های موجود را عوض كرده و با رنگ مورد نظر خود نقاشي كنيد. با اين كار بدون انجام هزينه هاي بازسازي مجدد به آشپزخانه خود جان دوباره مي دهيد. سعی کنید از رنگ هاي مد روز و يا خاکستری و سفید و یا رنگ هايي در اين سطح استفاده كنيد. با اين كار در عين اينكه چهره آشپزخانه خود را به روز كرده ايد، به نظر مي رسد تغييرات بزرگي را اعمال كرده ايد.

بنابراین شما فقط به یک ساعت و يا یک بعد از ظهر و یا يك آخر هفته نياز داريد. شما مي توانيد بدون صرف زمان زياد تغييرات موثري در آشپزخانه خود ايجاد كنيد. شما مي توانيد با ترکیب رنگ های مدرن با رنگ هاي مورد علاقه تان، با به روز كردن وسايل و امكانات آشپزخانه يك تغيير بزرگ ايجاد كرده و آشپزخانه را از حالت كسالت‌آور و قديمي به يك آشپزخانه مدرن و با نشاط تبديل نماييد.

استفاده از این محصولات را به شما پیشنهاد می کنیم:

طراحی آشپزخانهلوازم آشپزخانه

دیدگاه شما چیست

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0

بالا

X