6 نکته برای خرید حرفه ای سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی

سینک ظرفشویی شاید یکی از پرکاربردترین قسمت های هر آشپزخانه ای باشد. پیدا کردن سینک استیل ضد زنگ مناسب به ساکنین خانه اجازه می دهد تا جلوه ی بی نظیری به آشپزخانه ی رویایی شان بدهند، و صاحبان کسب و کار نیز می توانند یک سینک استیل ضد زنگ تجاری بخرند که دوام و قابلیت لازم برای استفاده در محل کار را دارد. در این نوشتار نکاتی برای خرید سینک ظرفشویی می بینید. خریداران می توانند از این راهنمایی ها برای خرید سینک استیل ضد زنگ برای خانه و یا محل خود استفاده کنند.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

درباره سینک استیل ضد زنگ

صاحب خانه ها در زمان طراحی آشپزخانه به هر نکته و هر چیزی در آشپزخانه فکر می کنند، جز سینک ظرفشویی، اما سینک یک المان بسیار مهم در ظاهر کلی هر آشپزخانه ای است. سینک مدام مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین باید با دوام و کاربردی باشد و به راحتی بتوانیم آن را به صورت روزانه تمیز کنیم. فولاد ضد زنگ در برابر لکه مقاوم است و می تواند مقرون به صرفه تر از سینک های دیگر باشد.

نکاتی برای خرید سینک استیل ضد زنگ
این نوشتار به خریداران کمک می کند که تصمیم بگیرند چه نوع سینک استیل ضد زنگی بیشتر از باقی سینک ها به کار آنها خواهد آمد.

1. گِیج سینک را بر اساس دفعات استفاده انتخاب کنید.
گِیج سینک استیل ضد زنگ، قدرت فلز به کار رفته برای ساخت آن را نشان می دهد. هر چه رقم گِیج بالاتر باشد این وسیله نازک تر و استحکام آن کمتر خواهد بود، اما این بدان معنا نیست که هر خریدار باید گِیجی را با پایین ترین رقم ممکن (یعنی ضخیم ترین سینک) انتخاب کند.
گیج سینک استیل ضد زنگی که برای خانه یا محل کار خریداری می شود نباید 22 باشد. این رقم نشان می دهد که فلز به کار رفته در آن در قسمت لبه ها نازک است و ممکن است بلرزد. گیج استیل ضد زنگ مناسب برای ساخت این وسیله ی کاربردی، 16 و 18 است.

2. زمانی که عمق سینک ظرفشویی تان را انتخاب می کنید، کاربرد آن را در ذهن داشته باشد.

ارزان ترین سینک استیل ضد زنگ 6 اینچ عمق دارند، اما ظرفیت کافی ندارند برای اینکه تعداد زیادی ظرف در آن قرار بدهیم. این سینک های ارزان و کم عمق ممکن است به درد کسانی بخورند که به تنهایی در یک خانه ی کوچک زندگی می کنند و غالبا تعداد زیادی ظرف برای شستن ندارند.
سینک های ظرفشویی که 9 یا 10 اینچ عمق دارند به درد بسیاری از خانواده ها می خورند. با این حال، آنها نیز ممکن است کاربردی برای اهداف تجاری نداشته باشند. به خاطر داشته باشید که عمق سینک روی میزان خم شدن فرد برای شستن ظرف‌ ها تاثیر خواهد گذاشت. سینک های عمیق تر می توانند روی کمر فشار وارد کنند.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

3. خریداران می توانند با انتخاب طرح مناسب، در زمان شستن ظروف صرفه جویی کنند.

ظرفیت سینک های ظرفشویی که لبه های مربع دارند، بیشتر است، اما هنگام تمیز کردن آنها کشیدن اسفنج یا برس روی این لبه ها دشوارتر است. تمیز کردن لبه هایی که گرد هستند راحت تر است و این موضوع به ویژه زمانی مهم است که چندین بار در روز از سینک استفاده می شود.
4. به متریالی که برای آستر سینک استفاده شده است، توجه کنید.

خریدارانی که روی ظاهر این وسیله تمرکز می کنند ممکن است اهمیت متریال به کار رفته در آستر را نادیده بگیرند. این مواد به عنوان آستر استفاده می شوند تا سر و صدا را خفه کنند، جلوی نشت آب را بگیرند، و درجه حرارت آب را در سینک تنظیم کنند. پوششی از اسپری لاتکس بهترین گزینه برای طولانی تر کردن عمر مفید سینک استیل ضد زنگ است.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی

5. دقت کنید که سایز مناسب را خریداری کنید.
شاید واضح به نظر برسد که یک خریدار باید سایز سینک را طوری انتخاب کند که متناسب با نیازش باشد، اما بسیاری از خریداران به درستی فضا را برای سینک‌شان قبل از اقدام به خرید اندازه گیری نمی کنند. با اندازه گیری دقیق قبل از سفارش دادن سینک ظرفشویی، جلوی هر گونه مشکلی را بگیرید.

همچنین می توان برای فهمیدن سایز سینک مورد نیاز سینک موجود در خانه را اندازه گیری کرد. خریدارانی که در حال حاضر سینک ندارند باید لبه ی بیرونی فضا را اندازه گیری کنند. برخی از افراد به اشتباه گودی داخل سینک را اندازه گیری می کنند، اما با این اشتباه ممکن است سینک خریداری شده برای فضا خیلی کوچک باشد.

سینک ظرفشویی
سینک ظرفشویی
  1. تعداد سینک های ظرفشویی در هر آشپزخانه

به طور سنتی، اغلب آشپزخانه ها سینک دوتایی دارند.

بدیهی است، که سینک ظرفشویی دو تایی برای شستن ظروف ساخته شده بودند، هر چند امروز ما ظروف زیادی در آشپزخانه نمی شوریم. اما ساکنین خانه هنوز هم قابلمه های بزرگ، تابه و سینی های فر را با دست و درون سینک می شورند، بنابراین بهتر است حداقل یک سینک خیلی بزرگ در آشپزخانه وجود داشته باشد. اگر فضای کافی ندارید و داشتن سینک دوتایی واجب است، ترکیب یک کاسه ی بزرگ و یک کاسه ی کوچک باید کافی باشد. اگر مشکل فضا ندارید، می توانید سینک دوتایی داشته باشید که یک کاسه ی آن بسیار بزرگ و دیگری در سایر استاندارد باشد.

نتیجه گیری
خرید سینک استیل ضد زنگ مناسب با در نظر گرفتن نکات قید شده در این نوشتار آسان است. سینکی پیدا کنید که فرم و کاربرد لازم را برای تکمیل آشپزخانه تان داشته باشد و چند سال آینده را از این وسیله ی کاربردی لذت ببرید.

تحریریه به تام