خانه ای رویایی در واقعیت با كاغذ ديواري سه بعدي

كاغذ ديواري يكي از راه های پوشش ديوار مي باشد. در سال هاي اخير توجه به كاغذ ديواري بسيار زياد شده و موجب تولد دوباره آن شده است. امروزه طراحان با ارائه كاغذ ديواري هاي متنوع و جذاب توجه خريداران را به خود جلب كرده اند. كاغذ ديواري در سال هاي اخير شاهد يك تغيير بزرگ در طراحي بوده است، طراحان با به كارگيري طراحي سه بعدي در آن موجب شكوفايي آن شده اند.

 

كاغذ ديواري سه بعدي نياز به عينك براي ديدن ندارد!

طراحان با استفاده از روش هاي خود حس يه تصوير واقعي را به شما القا مي كنند. استفاده از اين نوع كاغذ ديواري ها بسيار جذاب مي باشد و موجب زيبايي خانه شما مي شود. در ادامه مطلب به برخي از طرح هاي جالب نگاهي مي اندازيم و آنها را بررسي مي كنيم.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

در اين طرح، طراح با استفاده از پروانه توانسته است يك طرح جالب خلق كند. همانطور كه مي بينيد در تمام مساحت كاغذ ديواري از طراحي سه بعدي استفاده نشده است و فقط در برخي نواحي به كار گرفته شده است. رنگ پس زمينه سبز است و پروانه هاي سه بعدي سفيد هستند. نكته اي كه در اين طرح وجود دارد تفاوت آشكار رنگ آميزي پروانه هاي سه بعدي است. گرچه پروانه هاي غير سه بعدي نيز سفيد هستند اما پروانه هاي سه بعدي كاملا متمايز از آنها هستند.

طراح اين كاغذ ديواري نيز از پروانه استفاده كرده است. وضوح اين طرح سه بعدي بيشتر از طرح قبلي است و علت آن تفاوت رنگ هاي پروانه سه بعدي با پس زمينه است. وجود چنين طرحي احساس پرواز پروانه ها را در خانه به شما القا مي كند.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

استفاده از گل و گياه در طراحي هاي کاغذ دیواری

استفاده از گل و گياه در طراحي هاي داخلي هميشه محبوب و مورد توجه بوده است. گل و گياه به دليل داشتن حس زندگي لطافت و زيبايي خاص براي شما ايجاد مي كنند. كاغذ ديواري سه بعدي يك راه خوب براي آوردن حس زندگي به خانه شما مي باشد. همان طور كه مي بينيد اين طرح واقعا زيباست. اين طرح به شكلي طراحي شده كه نه تنها گل بلكه ساقه گياه نيز در آن ديده مي شود، اين عامل باعث واقعي تر شدن اين طرح شده است. تلفيق انواع گياه در آن جالب بوده و حس يك باغ پر از گل را به شما القا خواهد كرد. همان طور كه مي بينيد حتي نحوه رشد آنها نيز با واقعيت كاملا منطبق است و هر كدام به درستي به يك شكل رشد كرده اند، اين عامل سبب شده اصلا حس مصنوعي بودن در آنها وجود نداشته باشد.

استفاده از اشكال هندسي در طراحي كاغذ ديواري بسيار مرسوم است. اين قاعده در مورد نوع سه بعدي آن نيز صادق است. استفاده از اشكال مانند مربع و مستطيل و دايره مي تواند جذاب باشد. همان طور كه مي بينيد طراح اين كاغذ ديواري مربع هايي را طراحي كرده، و گوشه هر مربع به طور هنرمندانه اي تصور سه بعدي را به شما القا مي كند. آنقدر واقعي هستند كه شخصي كه نزديك آنها قرار دارد مي خواهد از گوشه مربع آنها را به بيرون بكشد.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

در اين طراحي از دايره هاي با ابعاد مختلف استفاده شده است. قرار دادن يك گياه در كنار آن واقعا هنرمندانه است. به گونه اي در كنار اين كاغذ  قرار گرفته كه حس زنده بودن حباب هاي روي ديوار را دو چندان كرده است.

استفاده از اين كاغذ ديواري براي دستشويي و يا حمام بسيار هوشمندانه است. چرا كه مانند استفاده از كاشي هاي خوش طرح حس خوبي در آنجا ايجاد كرده است. هماهنگي سنگ روشويي و آينه با كاغذ ديواري فوق العاده است.

يكي ديگر از ايده هاي براي استفاده در طراحي كاغذ سه بعدي، استفاده از عناصر طبيعي است. به دليل ماهيت زنده بودن اين عناصر، آنها مي توانند حس شادابي را به همراه داشته باشند. مانند اين كاغذ  كه طرح يك آسمان با ابر هاي زيبا روي آن نقش بسته است.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

اين كاغذ از آن دسته است كه نياز به هيچ توضيحي ندارد، يك روياي واقعي در ديوار خانه شما. واقعا اگر نمي دانستيم كه كاغذ ديواري است تشخيص آن از واقعيت سخت بود.

استفاده از ايده استخر نيز، يكي از ايده هاي محبوب در طراحي كاغذ است.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

کاغذ دیواری آجری و چوبی

اما به مهمترين و محبوب ترين قسمت كاغذ ديواري هاي سه بعدي مي رسيم. استفاده از طرح آجر در ديوار. طرح آجر روي ديوار همواره يكي از محبوب ترين طرح ها بوده است. علت اين محبوبيت علاوه بر زيبايي، اصالت ديوار است. ديوار معمولا از آجر تشكيل مي شود بنابراين طرح آجر روي ديوار مرتبط ترين طرح با ماهيت ديوار است. البته طراحان با طراحي هاي زيبا اين احساس را دو چندان كرده و طرح آجري را محبوب ترين طرح كاغذ ديواري بدل كرده اند.

کاغذ دیواری
کاغذ دیواری

طرح چوب روي كاغذ  سه بعدي، بعد از طرح آجري در رتبه دوم قرار دهد. همواره چوب براي كفپوش يك انتخاب ايده آل بوده است. اما طرح چوب روي كاغذ ديواري نيز به دليل ماهيت زيباي خود چوب طبيعي هميشه مورد توجه بوده است. به اين طرح نگاه كنيد در برخي نقاط طرح به خوبي كمرنگ و پرنگ شده، يا چوب كهنه و نو مي شود. اين عناصر حس چوب طبيعي را ايجاد مي كنند.

تحریریه به تام