ساخت و ساز سریع خانه با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی

چاپ سه بعدی

تکنولوژی چاپ سه بعدی مدت زیادی نیست که به وجود آمده است. چاپ سه بعدی توسط پرینتر های سه بعدی انجام می شود. امروزه مدل سازی سه بعدی در رشته های گوناگونی همچون قطعه سازی، معماری، طراحی صنعتی، روباتیک، صنایع هوافضا و ساختمان سازی و … رایج است.

 

ساخت یک خانه فقط در 24 ساعت با کمک چاپ سه بعدی !

این مدل سازی ها تا پیش از این به شکل تصاویر دو بعدی روی صفحه های نمایشگر یا روی کاغذ ارائه می شدند تا افراد با دیدن آنها درکی از آنچه طراحان در ذهن شان دارند بدست آورند. پرینتر های سه بعدی توانایی تولید هر نوع قطعه ای با هر شکلی و زاویه ای که باشد، تو پر باشد، یا تو خالی، صاف باشد یا منحنی را دارند.

 چاپ سه بعدی
چاپ سه بعدی

استفاده از چاپ سه بعدی می تواند پروسه زمان بر شبیه سازی و ساخت ماکت قطعات را سرعت بخشد. استفاده از این فناوری روز به روز در حال پیشرفت است. اخیرا پژوهشگران روسی با استفاده از این تکنولوژی توانسته اند یک خانه کوچک را در مدت تنها 24 ساعت و با قیمت بسیار ارزان بسازند.

این شرکت روسی برای ساخت این خانه ها از یک چاپگر سه بعدی قابل حمل استفاده کرده است. کل فرآیند چاپ قسمت های مختلف خانه از جمله دیوار ها، پارتیشن ها و سایر اجزای آن کمتر از یک روز به طول انجامید.

کل فرآیند ساخت قطعات این خانه و مونتاژ آنها در محل خانه انجام شده است. پس از تکمیل خانه، چاپگر با استفاده از یک جرثقیل برداشته شده و در پایان کار سقف خانه نصب شد. در انتهای کار نیز دیوار ها و بخش های داخلی خانه نصب و در جای خود محکم شدند. هدف این شرکت از این طرح و سرمایه گذاری روی آن،  تولید سریع، کارآمد و ارزان قیمت خانه هایی است که قابلیت سکونت را دارند و موجب تسهیل زندگی بسیاری از ساکنین زمین می شوند.

تحریریه به تام