مدل پرده ۲۰۱۸

روند جدید مدل پرده ۲۰۱۸

اگر احساس می‌کنید که پنجره شما در سال ۲۰۱۸ نیاز به بهبود و پیشرفت دارد، باید پرده‌های کنونی خود را کنار بگذارید و به سراغ روند جدید مدل پرده ۲۰۱۸ بروید که تغییرات محسوسی نسبت به مدل‌های قبلی خود دارند. زمانی که به دنبال یک سبک جدید و پرده‌ای جدید با رنگ‌های متنوع هستید، به این معنی است که می‌خواهید تغییرات بزرگی در دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید و به همین دلیل مجبور خواهید بود که برخی از وسایل و سرویس را تغییر دهید.

اگر به دنبال روند کلی مدل پرده ۲۰۱۸ هستید و می‌خواهید برخی از نمونه کارهای صورت گرفته آن را ببینید، با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

رنگ‌های بولد در مدل پرده ۲۰۱۸ در حال بازگشت هستند

در سال ۲۰۱۸، رنگ‌های بولد و پررنگ، ظاهر یک جواهر بر روی پرده‌ها خواهند بخشید و در مدل پرده ۲۰۱۸ شرایطی فراهم شده است که بیشتر پرده‌ها از رنگهای پررنگ با جلای فلزی مهیا می‌شود. استفاده از رنگ‌های بولد کمک می‌کند که انعطاف‌پذیری بیشتری در پوشش دادن پنجره‌ها فراهم شود. چند نمونه از استفاده از رنگهای بولد در طراحی پرده:

 

پرده ابریشم سفید به همراه رنگ نارنجی بولد

در این طرح سعی می‌شود که رنگ غالب از رنگ نارنجی به صورت پررنگ و بولد استفاده شود و در کنار آن طرح‌های تکمیلی با رنگ سفید انتخاب شود. پارچه ابریشم با نور طبیعی پنجره سازگاری مناسبی داشته و یک نمای کاغذی زیبا ایجاد می‌کند.

پرده ابریشم سفید با رنگ نارنجی بولد در مدل پرده ۲۰۱۸

پرده‌های کتان با رنگ یکپارچه و تراکم بالا

یکی دیگر از شیوه‌های ایجاد رنگ بولد در مدل پرده ۲۰۱۸ استفاده از پارچه کتان با رنگ یکپارچه و تراکم بالا است که امکان عبور نور را به حداقل می‌رساند. رنگ این پارچه‌ها به شکلی انتخاب می‌شود که بیشترین سازگاری و هماهنگی با دکوراسیون اتاق داشته باشد. همانطور که در تصویر می‌بینید، رنگ پرده با رنگ دیوار و سرویس خواب مطابقت داده شده است.

پرده کتان تک رنگ در مدل پرده ۲۰۱۸

 محصولات پیشنهادی:           

                                 

پرده کتان چاپی

پرده نشیمن

رنگ‌های طبیعی و روشن

یکی دیگر شیوه‌های جذاب در مدل پرده ۲۰۱۸ که می‌تواند به خوبی با فضا و نورپردازی اتاق هماهنگی داشته باشد، استفاده از رنگ‌های طبیعی و روشن به صورت بولد است که ضمن پوشاندن فضای پنجره، بخوبی می‌تواند یک نقطه کانونی در اتاق ایجاد کند و همزمان زیبائی بالایی در روشنایی طبیعی روز خلق کند.

استفاده از رنگ روشن در مدل پرده ۲۰۱۸

الگوهای خلاقانه اهمیت پیدا می‌کند

طرح پارچه‌ها و ابزارهای استفاده در مدل پرده ۲۰۱۸ کاملاً خلاقانه و خاص هستند. برای ایجاد این الگوها ممکن است از اشکال هندسی، رنگ‌ها و طرحهای جدید استفاده شود که برای ایجاد الگوهای مدرن و سنتی به کارگرفته می‌شود. الگوهای خلاقانه و حیرت انگیز کمک می‌کنند که سبک خانه به یک طراحی جذاب و مناسب نزدیک شود. برخی از پرده‌های طراحی شده بر اساس این الگو عبارتند از:

پرده های تزیینی چاپی

یکی از بهترین و آسانترین راهکارها برای ایجاد خلاقیت در مدل پرده ۲۰۱۸ استفاده از پرده‌های تزیینی چاپی است که می‌توان به کمک آنها الگوهای مختلفی طراحی کرد.  چاپ کردن یک درخت به همراه فضای طبیعی در کنار نورپردازی مناسب می‌تواند یک ایده‌ی جذاب باشد که به زیباسازی فضای اتاق کمک می‌کند.

پرده تزیینی چاپی در مدل پرده ۲۰۱۸


ا

  محصولات پیشنهادی:

 

قیمت پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب

 

ستفاده از الگوهای سنتی به شیوه جدید

نیازی نیست که در طراحی مدل پرده ۲۰۱۸ توجه زیادی به استفاده از سبک‌های مدرن و جدید شود، تنها با کمی خلاقیت و بهره بردن از الگوهای سنتی مربوط به قرن‌های گذشته می‌توان خلاقیت‌هایی به وجود آمد که جذابیت فضا را دوچندان کند. پرده‌های نازک با الگوهای سازگار با سرویس مبلمان و سرویس خواب، پیشنهادی ایده‌آلی برای پیاده‌سازی این گزینه است.

استفاده از الگوی سنتی در مدل پرده ۲۰۱۸

 رنگ زرد و ست کردن آن با تجهیزات اتاق

شاید استفاده از رنگ زرد به عنوان پرده چندان جالب به نظر نرسد، اما اگر به دنبال خلاقیت هستید و یک ذهن جسور دارید، می‌توانید با پشتوانه این روند جدید مدل پرده ۲۰۱۸ به سراغ سبک‌هایی بروید که مهمترین رنگ آن را رنگ زرد تشکیل می‌دهد. حتی پیاده‌سازی این الگو به معنی استفاده از یک رنگ بولد نیز هست.

رنگ زرد در مدل پرده ۲۰۱۸

[irp posts=”19650″ name=”همه آنچه لازم است در مورد پرده بدانید”]

 

 

محصولات پیشنهادی:

 

پرده-کتان-طرح-شلوغپرده آشپزخانه 

 طول پرده از سقف تا کف انتخاب می‌شود

در مدل پرده ۲۰۱۸ شاهد استفاده از تمام طول پنجره به عنوان فضای نصب برای پرده هستیم. اگرچه در سال‌های قبل نیز این الگو تا حدودی اجرایی می‌شود، اما در سال جدید بهای بیشتری به طول پرده داده شده و تقریباً تمامی فضای سقف تا کف پوشیده می‌شود. برخی از این نمونه‌ها را در زیر می‌توانید ببینید:

استفاده از سبک ایتالیایی در طراحی پرده

یکی از بهترین سبک‌هایی که تمام فضای پنجره را پوشش می‌دهد و می‌تواند از سقف تا کف را بپوشاند، سبک ایتالیایی است که در مدل پرده ۲۰۱۸ به آن اهمیت ویژه‌ای داده شده است. انتخاب پارچه در این سبک معمولاً با توجه به دکوراسیون داخلی انجام می‌شود و ترجیحاً از رنگهایی استفاده می‌شود که به خوبی با نور اتاق هماهنگ باشند.

سبک ایتالیایی در مدل پرده ۲۰۱۸

استفاده از الگوهای طبیعی

پرده‌های ابریشمی به صورت خام با پنل های چوبی طوری طراحی شده‌اند که به خوبی بر روی چوب پرده قرار می‌گیرد و امکان جمع شدن آن در یک منطقه و خراب شدن ساختار پرده پایین می‌آید. اگر به دنبال یک پرده مناسب و سازگار با مدل پرده ۲۰۱۸ هستید، الگوی نشان داده شده در تصویر زیر ایده خوبی است.

استفاده از الگوی طبیعی در مدل پرده ۲۰۱۸

پرده کتان سفید رنگ به طول دیوار

اگر به دنبال پارچه‌ای هستید که مطابق با مدل پرده ۲۰۱۸ از آن استفاده کنید و هنگام جابه جا شدن، دچار چروکیدگی یا جمع شدگی نشود، بهتر است به سراغ پارچه‌های کتان بروید که تراکم بالایی دارد و به خوبی می‌تواند فضای پنجره را پوشش دهد. در مرحله بعد، استفاده از چوب پرده مطابق با دکوراسیون سنتی در این مورد می‌تواند اهمیت داشته باشد.

پرده کتان سفید در مدل پرده ۲۰۱۸

 استفاده از نور طبیعی در مدل پرده ۲۰۱۸ نقش مهمی دارد

پرده‌های نازک مانند پرده حریر و دانتل گزینه‌هایی هستند که در مدل پرده ۲۰۱۸ بهای بیشتری به آنها داده شده است و از این طریق زمینه استفاده از نور طبیعی در فضای داخلی خانه فراهم می‌شود. این پرده‌ها معمولاً بدون کمک گرفتن از آستر و با فضای کاملاً آزادانه طراحی می‌شوند.

پرده‌های نازک و بلند با رنگ روشن

یکی از بهترین ایده‌هایی که بتوان از نور طبیعی در منزل استفاده کرد، استفاده از پارچه‌های نازک مانند حریر و دانتل است که به خوبی نور را از خود عبور می‌دهند. بنابراین اگر می‌خواهید طراحی پرده با مدل پرده ۲۰۱۸ همخوانی داشته باشد، باید طول آن را از سقف تا کف انتخاب کنید و از پارچه‌های نازک برای عبور نور استفاده کنید.

پرده نازک و بلند در مدل پرده ۲۰۱۸

پرده‌های زبرا و شید در حمام

از دیگر راه‌هایی که بتوان نور طبیعی را با کمترین دردسر به داخل منزل بکشانید، استفاده از پرده‌های مدرن زبرا و شید هستند که معمولاً کهنه نمی‌شود و همیشه به عنوان یک پرده مدرن شناخته می‌شود. انتخاب طرح متنوع و خلاقانه از آنها با ساختار سفید و روشن کمک می‌کند که الگوی طراحی خود را هرچه بیشتر به مدل پرده ۲۰۱۸ نزدیک کنید.

پرده زبرا و شید در مدل پرده ۲۰۱۸

 پنجره‌ها به نقاط کانونی تبدیل می‌شوند

به جای پنجره‌هایی که از قابلیت تزیینی و همچنین دکوراتیو پرده بیشتر بهره می‌برند و نقش زیبایی بالایی دارند، در طراحی جدید می‌توان آنها را به نقاط کانونی در طراحی منزل تبدیل کرد. در مدل پرده سال ۲۰۱۸ به رنگ و طرح پرده‌ها به صورت جدی اهمیت داده می‌شود.

استفاده از رنگ‌های کاملاً متضاد

شاید انتخاب رنگ متضاد در پرده کمی جسورانه به نظر برسد، اما به پشتوانه طراحی خوب و انتخاب پارچه مناسب می‌توان شرایطی فراهم کرد که از رنگ‌های کاملاً متضاد به عنوان یک نقطه کانونی در طراحی پرده استفاده کرد. این الگو را می‌توان با رنگهای مختلفی مانند آبی، قرمز، سورمه‌ای و سفید امتحان کنید.

استفاده از رنگ کاملا متضاد در مدل پرده ۲۰۱۸

 والان به همراه پارچه‌های ضخیم با رنگ‌های شاد

این الگو برای انتخاب مدل پرده ۲۰۱۸ در اتاق خواب بیشتر کاربرد دارد و می‌توان طوری پارچه را انتخاب کرد که ضمن حفظ زیبایی فضا، شرایط مناسبی برای نور اتاق فراهم کرد. استفاده از پارچه ضخیم در این الگو کمک می‌کند که پارچه به شکل مناسبی بر روی چوب پرده بماند و امکان ایجاد والان برای آن فراهم شود.

والان ساده در مدل پرده ۲۰۱۸

 محصولات پیشنهادی:

 

مدل پرده کتان ترک سبز

دسته پرده کتان چاپی

 

ترکیب رنگ کرم و سرمه‌ای از پارچه‌های ضخیم

ایجاد نقطه کانونی به کمک پرده و بر روی پنجره نیاز به پارچه‌هایی دارد که حداقل عبور نور را داشته باشند و تمامی رنگ ایجاد شده توسط پارچه فراهم شود. یکی از طرح‌هایی که می‌تواند شما را به مدل پرده ۲۰۱۸ نزدیک کند این است که از رنگ کرم و سرمه‌ای به صورت متضاد در کنار یکدیگر استفاده کنید و فضای پنجره را از کف تا سقف به طور کامل بپوشانید.

استفاده از رنگ کرم و سرمه ای در مدل پرده ۲۰۱۸

 لوازم تزیینی و طراحی‌های جدید بیشتر دیده می‌شود

طراحی جدید و استفاده از لوازم و الگوهای تزیینی در مدل پرده سال ۲۰۱۸ نقش چشمگیری دارد و معمولاً سعی می‌شود با تغییر سبک و اندازه، الگوهای متفاوتی طراحی شوند. برخی از این تغییرات در اصل پرده و برخی نیز در لبه‌ها و قسمت‌های تزیینی آنها اعمال می‌شود. برای دیدن این طرح‌ها می‌توان بخش‌های زیر را ببینید:

والان از جنس پارچه پرده

والان به عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های تزیینی برای پرده به شمار می‌رود که می‌تواند سبک‌های مختلفی از آن را پیاده سازی کرد. در مدل پرده ۲۰۱۸ نیز توجه ویژه‌ای به استفاده از والان شده است و شما نیز می‌توانید از آن در الگوی طراحی خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید حالت مدرن پرده حفظ شود، بهتر است جنس والان و جنس پرده یکسان باشد.

استفاده از والان در مدل پرده ۲۰۱۸

استفاده از تزیینات و آویز در لبه پرده و نمای داخلی اتاق

آویز هم می‌تواند نقشی همانند والان در تزیین و زیبایی پرده داشته باشد و اتفاقاً در مدل‌های جدید ارائه شده نیز از این ابزارها و متعلقات بر روی پرده استفاده می‌شود. برای زیبایی بیشتر می‌توانید جنس پرده و جنس روکش سایر وسایل منزل را از یک پارچه مخصوص انتخاب کنید و در مورد همه آنها از آویزهای یکسان استفاده کنید.

تزیینات و آویز در مدل پرده ۲۰۱۸

به طور کلی مدل پرده ۲۰۱۸ از این ۶ روند کلی پیروی می‌کند و تنها می‌توان پارچه و برخی متعلقات اضافی آنها را تغییر داد. بنابراین می‌توانید با رعایت آنها و توجه به جزئیات مانند دکوراسیون داخلی، انتخاب‌های مناسبی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[irp posts=”21060″ name=”پرده تزیینی و معرفی برخی از اصطلاحات رایج در آنها”]

tamep2