14 ایده فوق العاده برای چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

15 ایده فوق العاده برای چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک یکی از معضل‌های بزرگ در خانواده‌ها و افرادی  است که در آپارتمانهای کوچک و فضاهای محدود زندگی می‌کنند. اگرچه شرکت‌های تولیدکننده لوازم منزل از ایده‌های خلاقانه‌ای برای استفاده بهینه از فضای منزل بهره برده‌اند، اما هنوز هم مشکلاتی وجود دارد که با سلیقه و تجربه می‌توان به راحتی آنها را برطرف کرد. معمولاً در هر سرویس مبلمان منزل چند قسمت بزرگ و چند قسمت کوچک وجود دارد که با استفاده از خلاقیت و پوشش دادن آن‌ها می‌توان فضاهای کوچک را به شکل مناسبی طراحی کرد.

در این مطلب به معرفی ۱۴ ایده فوق العاده برای چیدمان مبلمان منزل در فضاهای کوچک خواهیم پرداخت و با نشان دادن تصاویری، نحوه استفاده از آنها را نشان می‌دهیم. بنابراین با ما همراه باشید!

 در چیدمان مبلمان منزل در فضاهای کوچک از سبدهای دست ساز گالوانیزه استفاده کنید!

ورق گالوانیزه به دلیل خصوصیات فیزیکی و مکانیکی ویژه خود طول عمر بسیار بالایی دارد و کمتر دچار خوردگی می‌شود. به همین دلیل می‌توان یک سبد شیک و دست ساز را در کنار مبلمان منزل خود ایجاد کرد که از آن برای اتاق‌ها و یا سازماندهی وسایل حمام استفاده می‌شود. جلای زیبای این فلز کمک شایانی به طراحی این سبد می‌کند.

سبد گالوانیزه در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

 از رخت آویزهای فروشگاهی بهره ببرید

اگر به فروشگاه‌های بزرگ سری زده باشید، متوجه می‌شوید که با استفاده از رخت آویزها توانسته‌اند به خوبی فضاهای کوچک خود را مدیریت کنند. به همین دلیل اگر شما هم با همین مشکل مواجه هستید، می‌توانید از یک رخت آویز فلزی نسبتاً کوچک در کنار مبلمان منزل خود استفاده کنید و سعی کنید که لباس هایی که بیشتر استفاده می‌کنید بر روی آن قرار دهید.

رخت آویز فروشگاهی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

میزهای  T شکل

این میز ها به دلیل پایه باریک خود و همچنین طراحی منحصر به فرد آنها به شکلی قرار می‌گیرند که کمترین فضای ممکن را اشغال می‌کنند و می‌توان آنها را به فضای زیر مبلمان منزل انتقال داد. بنابراین می‌توانید از این میزها به عنوان میز غذا خوری یا میز کار در فضاهای کوچک منزل خود استفاده کنید.

میز T شکل در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

قفسه‌های دیواری چوبی

یکی دیگر از بخش‌های سرویس مبلمان منزل که در فضاهای کوچک بسیار مناسب است،  قفسه‌های دیواری چوبی هستند که نهایت استفاده را از فضاهای عمودی اتاق را می‌برند. معمولاً در ساختمان های کوچک فضاهای افقی بسیار محدود هستند و توسط وسایل بزرگ اشغال می‌شود. بنابراین می‌توان با استفاده از این قفسه‌ها به شکل ایده آل برای چیدن وسایل و ظروف شیشه‌ای استفاده کرد.

قفسه دیواری چوبی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

آویزهای دیواری پلاستیکی

آشپزخانه یکی از فضاهای کوچک و محدود منزل است که چیدن وسایل در آنها بسیار مشکل است و وجود وسایل بزرگ مانند یخچال و ماشین لباسشویی مانع استفاده بهینه از این فضا می‌شود. بنابراین می‌توانید به به کمک آویزهای دیواری پلاستیکی شرایط مناسبی برای قرار دادن ظروف به وجود بیاورید و آنها را از قسمت دسته یا سایر قسمت‌ها آویزان کنید.

آویز پلاستیکی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

از مبلهای راحتی متناسب با فضاهای منزل خود استفاده کنید

کسانی که در ساختمان های کوچک اقامت دارند به احتمال زیاد، با محدودیت استفاده از سرویس مبلمان منزل مواجه خواهند شد. این افراد اگر تمایل داشته باشند که در فضاهای کوچک منزل خود از مبل‌های راحتی استفاده کنند، باید بخشی از فضا را به طور کامل به این مبل‌ها اختصاص دهند و با انتخاب رنگ و طراحی مناسب شرایطی را به وجود بیاورند که استفاده بهینه از فضا صورت گیرد.

[irp posts=”10697″ name=”چه نوع مبلمانی مناسب طراحی داخلی خانه شماست؟”]

از میزهای قدیمی چند طبقه استفاده کنید

این ایده از میزهای قدیمی که در قرون وسطا مورد استفاده قرار می‌گرفتند، گرفته شده است. در واقع این میزها برای ایجاد فضای ذخیره سازی پنهان در نظر گرفته شده‌اند که شما نیز می‌توانید از این ایده در مبلمان منزل خود استفاده کنید. طراحی چنین میزهای سخت نبود و تنها با چند تغییر ساده امکان ایجاد فضای پنهان و در عین حال مفید را خواهید داشت.

میز قدیمی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

از  سبک قفسه‌های صنعتی بهره ببرید

این قفسه‌ها همه چیزهایی که شما نیاز دارید را در اختیار شما قرار می‌دهند و می‌توانید از فضای عمودی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. اگر به سالن های صنعتی و کارخانه‌های بزرگ سری زده باشید، به احتمال زیاد با قفسه‌هایی با حجم وسایل زیاد در فضاهای کوچک مواجه شده‌اید. با استفاده از همین ایده می‌توانید بخشی از سرویس مبلمان منزل خود را به بهترین شکل پوشش دهید.

قفسه های صنعتی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

میزهای تاشو

میزهای تاشو یکی از اجزای سرویس مبلمان منزل هستند که به طرز شگفت انگیزی می‌توانند به بهبود فضاهای کوچک کمک کنند. طراحی این میزها به صورتی است که بخشی از آن از چهار طرف به صورت کشویی باز شده و افراد بیشتری می‌توانند از آن استفاده کنند. پس از پایان استفاده از میز، مجدداً می‌توان این کشو را باز کرد و فضای آزاد شده بیشتری در منزل به وجود آورد.

میز تاشو در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

میزهای قهوه خوری تو در تو

سرویس مبلمان منزل مختلفی تولید شده اند که می‌توان بخش‌های کوچک‌تر آنها را در قسمت‌های بزرگتر جای داد. میزهای قهوه خوری تو در تو نیز همین حالت را نشان می‌دهند و امکان استفاده از آنها به صورت چند نفری وجود دارد. در واقع در زمان استفاده در فضاهای کوچک می‌توان این میزان‌ها را به چند قسمت مختلف باز کرد و پس از استفاده امکان بازگرداندن آنها به حالت اولیه وجود دارد.

میز قهوه خوری تو در تو در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

از بوفه‌های کوچک در گوشه‌های منزل استفاده کنید

بوفه‌های چوبی و کوچک یکی از تجهیزاتی هستند که می‌توانند بسیاری از وسایل و تجهیزات ریز را به شکل مناسبی مخفی کنند. برای پوشش دادن فضاهای کوچک منزل می‌توانید یکی از این بوفه‌های کوچک و در عین حال جادار را انتخاب کنید و کلیه وسایل کوچک خود از جمله استکان و بشقاب‌ها را در آن قرار دهید. قرار دادن درب‌های شیشه‌ای کمک می‌کند که نمایی جالب ایجاد شود و فرد نیز از محتویات داخل بوفه اطلاع داشته باشد.

بوفه کوچک در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

از میزهای کار در گوشه ساختمان استفاده کنید

در مطالب قبلی به وان‌های کنج و سنگ‌های روشویی زاویه دار برای پوشش دادن زاویه فضاهای کوچک پرداختیم. برای سرویس مبلمان منزل نیز می‌توانید از میزهای کوچک زاویه دار در گوشه‌های ساختمان استفاده کنید و از این طریق از فضاهای مرده به بهترین شکل ممکن بهره ببرید. برای این کار می‌توانید یک میز ۹۰ درجه پیدا کنید و به کمک یک صندلی متناسب با آن، فضای منزل خود را پوشش دهید.

میز کنج در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

میزهای قدیمی کوچک در زیر پله کان

فضای زیر پله کان معمولاً در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار نمی‌گیرد و یا به محلی برای قرار دادن وسایل بی ارزش تبدیل می‌شود. اما در فضاهای کوچک می‌توان نقش این فضا را تغییر داد و از آن به شکل بهینه‌ای استفاده کرد. به عنوان مثال، می‌توانید یک میز کوچک قدیمی را در زیر پله کان قرار دهید و اطراف آن را با قاب‌های عکس و تابلوهای نقاشی پوشش دهید. این شیوه به زیباسازی این فضا نیز کمک می‌کنند.

میز قدیمی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

از فضای داخلی میزهای جلو مبلی استفاده کنید!

شاید تاکنون این ایده را امتحان نکرده باشید اما شرکت‌های سازنده این میزها معمولاً فضای داخلی آنها را خالی می‌گذارند. بنابراین می‌توانید از این گزینه برای فضاهای کوچک به شکل ایده آل استفاده کنید و برخی از وسایل بلا استفاده خود را در این قسمت از سرویس مبلمان منزل قرار دهید. این شیوه پیچیدگی چندانی ندارند و معمولاً افراد نیز به آن دسترسی نخواهند داشت.

میز رومبلی در چیدن مبلمان منزل در فضاهای کوچک

اگر پیشنهادات دیگری در زمینه‌ی چیدن سرویس مبلمان منزل در فضاهای کوچک را دارید، خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات به ما نیز انتقال دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش محصول با ما در کلینیک ساختمانی به تام در تماس باشید.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]

tamep2