۱۴ ایده جذاب برای استفاده از دکور چوبی در منزل

۱۴ ایده جذاب برای استفاده از دکور چوبی در منزل

باوجوداین که طراحی دکوراسیون داخلی به سمت استفاده از سبک‌های مدرن حرکت می‌کند، اما هنوز هم استفاده از دکور چوبی در اغلب منازل کاربرد دارد و بخش مهمی از زیبایی و طراحی را بر عهده گرفته است. از کابینت‌های آشپزخانه گرفته تا کمدهای دیواری، میز آشپزخانه و حتی جاکفشی‌ها نیز از چوب ساخته می‌شوند و برای زیباسازی آنها از رنگ و جلا استفاده می‌شود. از سوی دیگر برخی از افراد به استفاده از دکور چوبی به صورت سبک‌های سنتی علاقه دارند ترجیح می‌دهند و از وسایلی استفاده کنند که آنها را با شرایط طبیعی زندگی آشنا کند.

در حال حاضر وسایل مختلفی به عنوان دکور چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند که علاوه بر زیبایی، نقش نگهداری از تجهیزات را نیز بر عهده دارند. به همین دلیل در بخش‌های مختلفی از منزل شاهد استفاده از آنها هستیم که هنوز جذابیت خود را حفظ کرده‌اند. در این مطلب  ۱۴ ایده جذاب برای استفاده از دکور چوبی در منزل را ذکر خواهیم کرد و نمونه‌هایی از آنها را نشان خواهیم داد. تا انتهای این مطلب با ما در کلینیک ساختمانی به تام همراه باشید!

دکور چوبی به عنوان قاب عکس

یکی از ساده‌ترین شیوه‌هایی که می‌توان از دکور چوبی استفاده کنید، کاربرد آن به عنوان قاب عکس است که به ساده‌ترین شکل ممکن می‌توانید از آن استفاده کنید. برای این کار با چند ابزار معمولی تخته‌های هم اندازه را به هم بچسبانید و قسمت داخلی آن را به صورت دایره یا بیضی خالی کنید. برای قرار دادن وسایل اضافی نیز با استفاده از چسب سکوهایی درست کنید که به جذابیت آن کمک می‌کند.

دکور چوبی به عنوان قاب عکس

 گلدان‌های چوبی چند طبقه به صورت آویزان

این ایده برای کسانی که به فضای سبز و استفاده از گلدان علاقه وافری دارند بسیار مناسب است و با چند ابزار ساده می‌توانند آن را بسازند. در حقیقت این گلدان‌های چوبی به افراد کمک می‌کنند که از فضای عمودی برای قرار دادن گلدان و پوشش دادن بخشی از دیوار استفاده کنند. برای این کار به چند تخته و مقداری طناب نیاز دارید آنها را به هم وصل کنید و به دیوار آویزان کنید. بخش داخلی تخته‌ها را نیز با استفاده از اره به اندازه گلدان‌ها خالی کنید.

دکور چوبی به عنوان گلدان چوبی آویزان

دکور چوبی به عنوان قفسه نوشیدنی‌ها و ترشیجات

برای بسیار افراد استفاده از قفسه‌های فلزی و آویزان به یک کار تکراری تبدیل شده است و ترجیح می‌دهند که از وسایل چوبی برای این کار استفاده کنند. به کمک چند تخته معمولی و میخ یک قفسه چوبی بسازید که از آن برای قرار دادن نوشیدنی‌ها و ترشیجات در آشپزخانه استفاده کنید. این  نوع دکور چوبی علاوه بر نمای طبیعی، فضای مناسبی از آشپزخانه را در اختیار شما قرار می دهد.

دکور چوبی به عنوان قفسه نوشیدنی

بوفه چوبی مخصوص اتاق کودک

یکی دیگر از وسایلی که می‌توان به عنوان دکور چوبی در دکوراسیون منزل به کار گرفت، بوفه‌های چوبی هستند که امکان استفاده از فضای عمودی دیوار را به شکل ایده آل فراهم می‌کنند. این بوفه‌ها به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که هر بخش از آن را به یک دسته از مواد و وسایل اختصاص می‌دهند؛ بنابراین از آن به عنوان یک انتخاب ایده آل در اتاق کودک بهره برد و وسایل آن‌ها را به شکل‌های مختلفی در آن چید.

دکور چوبی به عنوان بوفه چوبی مخصوص اتاق کودک

گلدان‌ها و دکورهای فانتزی

استفاده از چوب برای ساخت خانه گربه یا حیوانات خانگی به پدیده‌ای معمول تبدیل شده است که در اکثر خانه‌ها مشاهده می‌شود. حال با کمی خلاقیت و با استفاده از چوبه‌ای خاص، اقدام به ساخت یک دکور چوبی کنید که نقشی دوگانه داشته باشد. این دکور می‌تواند به عنوان یک گلدان فانتزی مورد استفاده قرار گیرد و بخش پایینی آن را به مانند یک لانه برای حیوانات خانگی تزیین کرد. این مورد در ساختمان‌های بزرگ که به استفاده از گل‌های طبیعی علاقه دارند کاربرد فراوانی دارد.

دکور چوبی به عنوان گلدان و دکور تزئینی

 کمد وسایل با رنگ‌های مختلف

اگر چه می‌توان با استفاده از چوب، کمدهای مختلفی برای قرار دادن وسایل شخصی ساخت، اما از سوی دیگر استفاده از رنگ‌های مختلف کمک می‌کند که زیبایی بیشتری نیز به آنها بخشید. برای این کار می‌توانید با تخته‌های معمولی چوبی، چند کمد یکسان را تولید کرد و سپس با رنگ‌های مختلف و متناسب با دکوراسیون منزل آنها را رنگ‌آمیزی کرد. این شیوه نقش آنها را به عنوان دکور چوبی پررنگ‌تر می‌کند.

[irp posts=”19066″ name=”ایده‌های برتر برای طراحی دکوراسیون داخلی سال ۲۰۱۸”]

دکور چوبی به عنوان کمد وسایل

صندلی و مبلمان کودک

برای بسیاری از خانواده‌ها استفاده از مبل‌های و صندلی‌های چوبی معمولی در اتاق نشیمن سخت است و ممکن است احساس شرم داشته باشند. این در حالی است که اتاق کودک فضای بیشتری برای خلاقیت و زیبایی دکوراسیون در اختیار آنها قرار می‌دهند. بااین‌وجود می‌توانید با کمی خلاقیت و با استفاده از چوبه‌ای معمولی، برای ساخت مبلمان و صندلی چوبی برای کودک خود اقدام کنید و از تشک‌های جذاب و راحت برای آنها استفاده کنید.

دکور چوبی به عنوان صندلی و مبلمان کودک

یک تخت آویزان سلطنتی بسازید

یکی از موهبت‌هایی که چوب به طراحان دکوراسیون می‌رساند این است که وزن آن نسبتاً پایین بوده و امکان استفاده از آن به صورت دکور چوبی برای افراد مختلف فراهم است. یکی از این خلاقیت‌ها که بسیار جذاب و دلنشین است، ساخت تخت آویزان سلطنتی است که می‌توان آن را در قسمت‌های مختلف منزل مورد استفاده قرار داد؛ برای این کار می‌توانید تخته‌های چوبی را با استفاده از میخ به هم متصل کنید و آنها را با استفاده از طناب به یک سطح مرتفع آویزان کنید.

دکور چوبی به عنوان تحت آویزان سلطنتی

یک گلدان چوبی بزرگ بسازید

استفاده از گلدان‌های معمولی در داخل ساختمان با مشکلاتی به همراه است و ممکن است تبعاتی به همراه داشته باشد. از سوی دیگر در مورد این گلدان‌ها مسئله زیبایی نیز مطرح می‌شوند که با استفاده از گلدان‌های چوبی می‌توانید از آن صرف‌نظر کنید. برای این کار لازم است که چند تخته چوبی فراهم کنید و آنها را به صورت یک گلدان بسازید و پس از رنگ‌آمیزی به عنوان دکور چوبی در گوشه و کنار منزل خود مورد استفاده قرار دهید.

دکور چوبی به عنوان گلدان چوبی بزرگ

از کمدهای چوبی متحرک استفاده کنید

یکی دیگر از وسایلی که به عنوان دکور چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌توانند بخش مهمی از دکوراسیون داخلی را بر عهده داشته باشد، کمدهای چوبی هستند که فضا را به شکل بهینه در اختیار طراحان قرار می‌دهند. این کمدها علاوه بر اینکه فضای کافی برای قرار دادن وسایل کوچک و بزرگ در اختیار صاحب‌خانه‌ها قرار می‌دهند، امکان استفاده از فضای بالایی آن به عنوان محل قرارگیری گل و آباژور نیز وجود دارد.

دکور چوبی به عنوان کمد چوبی متحرک

برای منزل خود نیازی به میز تلویزیون ندارید؟!

اگرچه تولید تلویزیون‌هایی با سبک‌های جدید و با طراحی مدرن شرایطی ایجاد کرده است که می‌توان آنها را بر روی دیوار نصب کرد، اما هنوز هم طراحان دکوراسیون، میز تلویزیون را به عنوان یک دکور چوبی مهم می‌شناسند که می‌توانند از ۀ برای طراحی‌های مختلف استفاده کنند. معمولاً این میزها دارای قسمت‌های مختلفی هستند که امکان استفاده از آنها به شکل‌های مختلفی فراهم است و به‌راحتی می‌توان در آنها تغییراتی به وجود آورد.

دکور چوبی به عنوان میز تلویزیون

گلدان رومیزی کوچک به عنوان دکور چوبی

اگرچه ساخت یک گلدان بزرگ به زیبایی و خلاقیت در طراحی دکوراسیون منزل کمک می‌کنند، اما داشتن یک گلدان و رومیزی کوچک برای طراحان دکوراسیون جذاب بوده و می‌توان آن را به بخش‌های مختلف منزل انتقال داد. برای این کار چند تخته چوبی کوچک را فراهم کنید و با استفاده از میخ و چسب به هم بچسبانید و درنهایت با رنگ‌های متناسب با رنگ دکوراسیون منزل آن‌ها را رنگ‌آمیزی کنید. استفاده از یک گلدان کوچک در لبه پنجره جذاب نیست؟!

دکور چوبی به عنوان گلدان رومیزی

 یک سینی چوبی ساده بسازید

برای داشتن یک دکور چوبی ساده و زیبا می‌توان دو قسمت از کنده‌ی درخت برش داد و سپس با استفاده از چسب آنها را به هم چسباند. با کمی تغییرات و رنگ‌آمیزی می‌توان از آنها برای اهداف مختلفی استفاده کرد.

دکور چوبی به عنوان سینی چوبی

 کمد چوبی آشپزخانه بسازید!

ساخت کمدهای چوبی دردسر چندانی ندارد و با چند ابزار ساده و چند تخته معمولی می‌توانید کمدی بسازید که از آن برای نگهداری وسایل مختلف استفاده کنید. کمدهای چوبی ابزارهای جذاب و دلنشینی برای آشپزخانه‌های کوچک محسوب می‌شوند.

دکور چوبی به عنوان کمد آشپزخانه

برای آشنایی با استفاده‌های بیشتر از چوب برای ساخت دکور چوبی به سایر مطالب وب‌سایت ما مراجعه کنید و برای سفارش محصولات مختلف با ما در تماس باشید.

[irp posts=”12680″ name=”ضد اب کردن چوب و کابینت های ام دی اف”]

tamep2