پرده رومن
دیدگاه‌ها برای پرده رومن بسته هستند

پرده رومن پرده‌هایی با چین و چروک زیاد هستند که امکان جمع کردن و تا کردن آنها در اندازه‌های مختلف وجود دارد. این پرده‌ها در بخشهای مختلف منزل مانند پارچه پرده آشپزخانه و پارچه پرده اتاق خواب استفاده می‌شوند. البته استفاده از پارچه پرده کتان و پارچه پرده مخمل در پرده‌های رومن باعث می‌شود که امکان کاربرد آن به عنوان پرده اتاق تلویزیون هم فراهم باشد.
اندازه پرده رومن:
اندازه پارچه پرده رومن تا حدود زیادی به تعداد چین و چروک‌های در نظر گرفته شده برای پرده و همچنین اندازه پنجره بستگی دارد. اندازه این پرده‌ها باید به شکلی انتخاب شود که تمامی سطح پنجره را پوشش داده و در صورت جمع شدن در قسمت بالای پنجره قرار گیرد. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که پارچه استفاده شده در این پرده‌ها نسبت به طرح‌ها و الگوهای دیگر بیشتر است.
طرح پرده رومن:

انتخاب پارچه برای پرده رومن و همچنین طرح آن تقریباً ساده و با الگوی تکراری انجام می‌گیرد. در این پرده نیازی به تنوع یا ایجاد طرح‌های خیلی پیچیده نیست. از طرفی چون از ویژگی جمع شدن و تار شدگی این پرده استفاده می‌شود، عملاً به کاربردن طرح‌های رنگارنگ و متنوع توجیه پذیر نیست. پس برای طرح پرده رومن بهتر است به سراغ طرح پرده خط خطی یا طرح پرده بدون حاشیه برویم.

نمونه های مدل پرده رومن

دکوراسیون داخلی به تام
0

بالا