پرده رومن

[vc_row][vc_column][vc_column_text]پرده رومن پرده‌هایی با چین و چروک زیاد هستند که امکان جمع کردن و تا کردن آنها در اندازه‌های مختلف وجود دارد. این پرده‌ها در بخشهای مختلف منزل مانند پارچه پرده آشپزخانه و پارچه پرده اتاق خواب استفاده می‌شوند. البته استفاده از پارچه پرده کتان و پارچه پرده مخمل در پرده‌های رومن باعث می‌شود که امکان کاربرد آن به عنوان پرده اتاق تلویزیون هم فراهم باشد.
اندازه پرده رومن:
اندازه پارچه پرده رومن تا حدود زیادی به تعداد چین و چروک‌های در نظر گرفته شده برای پرده و همچنین اندازه پنجره بستگی دارد. اندازه این پرده‌ها باید به شکلی انتخاب شود که تمامی سطح پنجره را پوشش داده و در صورت جمع شدن در قسمت بالای پنجره قرار گیرد. بنابراین، می‌توان ادعا کرد که پارچه استفاده شده در این پرده‌ها نسبت به طرح‌ها و الگوهای دیگر بیشتر است.
طرح پرده رومن:

انتخاب پارچه برای پرده رومن و همچنین طرح آن تقریباً ساده و با الگوی تکراری انجام می‌گیرد. در این پرده نیازی به تنوع یا ایجاد طرح‌های خیلی پیچیده نیست. از طرفی چون از ویژگی جمع شدن و تار شدگی این پرده استفاده می‌شود، عملاً به کاربردن طرح‌های رنگارنگ و متنوع توجیه پذیر نیست. پس برای طرح پرده رومن بهتر است به سراغ طرح پرده خط خطی یا طرح پرده بدون حاشیه برویم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نمونه های مدل پرده رومن[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30084″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Fatemeh Golkari