پرده آشپزخانه
دیدگاه‌ها برای پرده آشپزخانه بسته هستند
پرده آشپزخانه

انتخاب پرده آشپزخانه نسبت به سایر قسمت‌های منزل از حساسیت بیشتری برخوردار است. در یک آشپزخانه علاوه بر بو و رطوبت، بحث هماهنگی بین طرح پرده آشپزخانه و دکوراسیون داخلی مانند رنگ کابینت آشپزخانه و تجهیزات هم اهمیت دارد. بنابراین، در انتخاب پرده برای آشپزخانه باید به پارچه پرده و همچنین طرح کلی آن توجه داشت.
پارچه پرده آشپزخانه:
پرده آشپزخانه در معرض چربی و رطوبت زیادی قرار دارد و به همین دلیل احتمال شستن آن در طول سال بیش از دو یا سه بار است. پس باید پارچه‌هایی انتخاب شوند که در وهله اول نسبت به چربی و رطوبت مقاوم باشند و در ضمن در برابر شسته شدن مقاومت بالایی داشته باشد. پارچه پرده پلی استر به دلیل خصوصیات الاستیسیته خود و همچنین پارچه پرده ساتن به دلیل مقاومت ذاتی خود گزینه‌های خوبی هستند.
طرح پارچه پرده آشپزخانه:
طرح پارچه پرده آشپزخانه به رنگ غالب استفاده شده برای کابینت‌ها و همچنین نوع کاشی و سرامیک بستگی دارد. در طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از پارچه‌های پرده ساده طرح برگ و طرح حاشیه دار استفاده می‌شود. اما، در دکوراسیون داخلی کلاسیک بیشتر به سراغ پرده‌هایی با طرح و رنگ شلوغ می‌روند که در این حالت پارچه‌هایی مانند طرح برجسته و طرح آبرنگی انتخاب می‌شوند.

نمونه پرده آشپزخانه

دکوراسیون داخلی به تام

0

بالا