طرح پتینه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]طرح پتینه یک طرح ایرانی و اسلامی قدیمی است که به شکل‌های مختلفی برای تزیین دیوارها و پارچه‌ها استفاده می‌شود. این طرح نسبتاً شلوغ بوده و با جزئیات ریز آورده می‌شود. به همین دلیل می‌توان انتظار داشت که پارچه پرده با طرح پتینه بیشتر در سبک پرده کلاسیک کاربرد داشته باشد. البته نمونه‌هایی از این پارچه‌ها با رنگ روشن‌تر و با تراکم کمتر در سبک پرده مدرن هم کاربرد دارد.
مکان نصب پرده طرح پتینه:
پرده طرح پتینه بیشتر برای سبک پرده کلاسیک کاربرد دارد و به همین دلیل استفاده از آن برای پرده آشپزخانه‌ای یا پرده حمام و استخر قابل تصور نیست. باید بپذیریم که بهترین مکان برای نصب پرده طرح پتینه همان اتاق نشیمن و سالن پذیرایی است که بهترین محل برای اجرای سبک کلاسیک در پرده است.
قیمت پرده طرح پتینه:
با توجه به توضیحاتی که برای استفاده از پرده طرح پتینه در سبک کلاسیک داده شد اگر انتظار داشته باشیم که قیمت پرده طرح پتینه نسبت به سایر مدلهای دیگر بیشتر باشد انتظار ما اشتباه نیست. البته در بحث قیمت این پرده‌ها لازم است فاکتورهای دیگری مانند حجم پارچه استفاده شده و همچنین طرح پیاده سازی شده برای پوشاندن پنجره‌ها در نظر گرفته شود.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]نمونه مدلهای طرح پتینه”[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30084″ img_size=”full” alignment=”center”][/vc_column][/vc_row]

Fatemeh Golkari